אסימטריה של השד
השאירו פנייתכם כאן
.
ניתוחים פלסטיים >

אסימטריה של השד


אולי תופתעי לגלות כי תופעת האסימטריה של השד הינה שכיחה ביותר עד שניתן לסווג אותה כנורמה ולא כתופעה יוצאת מהכלל. מסתבר כי הרוב המכריע של הנערות והנשים מוטרד מהתופעה, ומחקרים מצאו שבקרב מעל ל-80% מהנשים קיימת אסימטריה כלשהי של החזה, כך שבמידה וגם את סובלת מחזה בלתי סימטרי, אינך חריגה. את חלק מהרוב. 

יחד עם זאת, אם אינך מרגישה בנוח עם החזה שלך ואת מתקשה בהתאמת הבגדים והחזייה, ואם את חשה שהנשיות והמיניות שלך נפגמת עד לכדי הימנעות מרקימת קשרים זוגיים באופן שמשבש את אורח חייך התקין, כדאי לך לשקול ניתוח לתיקון אותה אסימטריה בחזה. 

לשוב למראה הסימטרי

ד"ר נמרוד פרידמן מסביר כי תיקון אסימטריה של השד דורש ניסיון, מקצועיות ומומחיות גבוהה מצד המנתח, היות והפעולה הכירורגית כרוכה בראייה אומנותית והבנת השינויים במבנה השד בתום הניתוח. מדובר בניתוח מורכב יותר בהשוואה לניתוחי החזה הרגילים מהסיבה שכל שד נדרש לטיפול בדרך שונה. תיקון אסימטריה עשוי להיות מיושם על ידי הגדלה בעזרת שתלים מותאמים, הקטנה, הרמה, שינוי מיקום השד או גודל בסיס השד, שינוי גודל או צורת הפטמות וכדומה. על אף היותו של הניתוח מורכב יותר, שלבי ההחלמה וההתאוששות אינם קשים מניתוחי שד רגילים. 

גללי מטה לעיון במדריך המלא

 

אסימטריה של השד
  • pre post 9
  • pre post 10
  • pre post 8
  • pre post 7 1457452008
  • pre post 6 1457452007
  • pre post 5 1457452006
  • pre post 3 1457452002
  • pre post 2 1457452001
  • pre post 1 1457451999

שאלות שעשויות לעניין אותך לפני הניתוח לתיקון אסימטריה של השד

 

כיצד אוכל לדעת האם החזה שלי הוא אסימטרי?

האסימטריה עשויה לתת את ביטוייה במגוון אופנים שונים החל מהבדלים בנפח או בצורת השדיים, דרך שדיים שכל אחד מהם ממוקם על החזה באופן שונה או אסימטריה במבנה בית החזה, וכלה בשוני בין גודלן ומיקומן של הפטמות, כשבמקרים לא מעטים מדובר במספר בעיות משולבות. בשלב הטרום ניתוחי בוחן ד"ר נמרוד פרידמן את השדיים באופן מדוקדק ומכל הזוויות ומצלם את האזור במטרה לחשוף גם אסימטריות קלות ומינימליות שהמטופלות לרוב אינן מודעות לקיומן. איתור האסימטריות המינימליות האלו הינו חיוני במיוחד, היות ואי התייחסות אליהן בשלב ההיערכות לקראת הניתוח, עלול להסתיים באסימטריה בולטת יותר לאחריו.

 

שאלות הקשורות אל ההליך הניתוחי

 

מהו אורכו של הניתוח?

הניתוח לתיקון האסימטריה של השד הינו ארוך ומורכב יותר מהניתוח הרגיל להגדלת חזה, ועל כן הוא מתבצע בהרדמה כללית ונמשך בדרך כלל כשעתיים עד שלוש שעות.

 

שאלות המתייחסות לשלב שאחרי הניתוח

 

תוך כמה זמן ניתן לשוב לאורח החיים הרגיל?

ניתן לשוב לעבודה ולאורח החיים הרגיל בתוך ימים ספורים עד שבוע, תוך הימנעות מפעילות גופנית מאומצת במיוחד לפרק זמן של מספר שבועות. ניתוח לתיקון אסימטריה של החזה הינו מסוג הניתוחים המותאמים אל כל מטופלת באופן פרטני, ועשוי לכלול בתוכו גם הגדלה, הקטנה או הרמת חזה. תשובות לשאלות נוספות תוכלי למצוא בדפים המתייחסים לניתוחים הרלוונטיים.

 

ניתוח חזה אסימטרי: זה הזמן שלך להרגיש בנוח

למרות שתופעת אסימטריה של השד היא שכיחה ביותר וקיימת אצל למעלה מ-90 אחוז מאוכלוסיית הנשים, היא עלולה לגרום למפח נפש ולאתגרים רבים עבור חלקן. נשים החוות אסימטריה בצורה חמורה יותר מהשאר עלולות לסבול ממגוון בעיות, החל ממודעות עצמית נמוכה וחוסר ביטחון, דרך הקושי שבמציאת בגדים ש"יושבים" כמו שצריך ועד הפחד מאינטימיות והצורך לחשוף חזה לא סימטרי בפני בן או בת הזוג. מרגישה גם את ככה? זה הזמן שלך להפסיק לסבול ולחזור להרגיש נינוחה ובטוחה! ניתוח חזה אסימטרי הוא ניתוח מורכב ומאתגר, הכולל מספר רב של שיקולים ושיטות טיפול אפשריות, אך כשאת נמצאת בידיו המנוסות והמיומנות של ד"ר נמרוד פרידמן, השולט במבחר שיטות הטיפול הקיימות וניחן בראייה אסתטית יוצאת דופן, את יודעת כי התוצאה הסופית תהיה מותאמת לך ומושלמת עבורך. 

המדריך המלא

אנו מבינים כי הלבטים והחששות לקראת ניתוח חזה אסימטרי הינם רבים, וכי את עלולה להרגיש מעט מבולבלת וחסרת ביטחון לקראת צעד זה, ולכן הכנו עבורך את המדריך המלא לטיפול בחזה לא סימטרי. המדריך המלא של ד"ר נמרוד פרידמן נועד לספק לך את המידע המעמיק והאיכותי ביותר על הטיפול, ולענות על כל השאלות שיכולות לצוץ. לפרטים נוספים ולייעוץ אישי, את מוזמנת לתאם פגישת ייעוץ.

על התופעה

חזה סימטרי באופן מושלם אינו קיים, או קיים בקרב אחוזים נמוכים מאד מנשות העולם. מחקרים מוכיחים כי למעלה מ-90% מהנשים מוטרדות מהתופעה ברמה כזו או אחרת. אסימטריה של השד מתארת שדיים שעלולים להיות שונים לא רק בגודל, אלא גם בצורה, במיקום הפטמות, במנח של השד על בית החזה, במיקום של הקפל התת שדי ועוד, כשלרוב מדובר בשילוב של יותר מגורם אחד. בחלק המקרים התופעה של חזה לא סימטרי היא קלה ולא מטרידה, במקרים אחרים, חוסר הסימטריה מהווה בעיה אסתטית. בחלק קטן מהמקרים חוסר הסימטריה של השדיים משמעותי מאד בגודל, ועלול ליצור חוסר איזון על הגב, לגרום לכתף אחת להימשך למטה, לעקמת ולכאבי גב. הסיבה להיווצרות חזה לא סימטרי לא ידועה ברוב המקרים. בדרך כלל, מדובר בבעיה התפתחותית כאשר חוסר הסימטריה בא לידי ביטוי בתחילת גיל ההתבגרות. ישנם מקרים בהם חוסר הסימטריה יופיע בשלב מאוחר יותר במהלך החיים כתוצאה משינויים במשקל, לידות והנקות. במקרים נדירים יותר, מתפתחת אסימטריה כתוצאה מנזק שנגרם לחזה בגיל צעיר, בין אם כתוצאה מחבלה משמעותית, ניתוח או כוויה. בנוסף, אסימטריה של השד יכולה לנבוע מהקרנות על השד או כריתה של גידול בשד. 

שיטות טיפול

ניתוח חזה אסימטרי הוא אחד מהניתוחים המאתגרים ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית והוא מורכב בהרבה מניתוח רגיל של הרמת חזה, הגדלת חזה או הקטנת חזה. הוא כולל מספר רב של שיקולים שצריך לקחת בחשבון, החל משילוב נכון של כל הטכניקות והשיטות הידועות של ניתוחי חזה לניתוח אחד, דרך התמודדות עם מצבים בהם כל שד זקוק לטיפול שונה ועד למצבים בהם יש לבצע טיפולים מתחומים שונים, כדוגמת הזרקת שומן או ביצוע של הניתוח בכמה שלבים. יתר על כך, שיפור מרכיב אחד יכול להחמיר מרכיב אחר – תיקון אסימטריה של נפח למשל, יכול להוביל להחמרת אסימטריה במיקום הפטמות.

השאיפה של ניתוח חזה אסימטרי היא לשפר באופן משמעותי את המצב הקיים, אך הבאת החזה למצב של סימטריה מוחלטת הוא כמעט בלתי אפשרי, מכיוון שחוץ מהבדלים חיצוניים קיימים גם הבדלים פנימיים, כמו השוני ברקמת השד ומבנה הצלעות. כך, שד שהוא קטן יותר, יהיה מוצק יותר גם אחרי שנכניס לו שתל, והוא לא יהיה רך ושומני כמו השד הגדול יותר. רק לאחר לקיחת כל השיקולים הללו בחשבון, יחליט ד"ר פרידמן על שיטת טיפול מותאמת לך אישית – כל אחת זקוקה לתיקון אחר מסל האפשרויות הקיימות בתחום ניתוחי החזה. 

ההכנות לניתוח

כנהוג לפני כל ניתוח, גם בניתוח זה תיפגשי עם ד"ר נמרוד פרידמן לפחות פעמיים. מטרת הפגישה הראשונה היא להבין מה מפריע לך, לדון בטכניקות הניתוחיות השונות שיכולות להתאים לטיפול בבעיה הספציפית שלך, ולעשות תיאום ציפיות בין מה ניתן ומה בלתי אפשרי לבצע ולהשיג. בפגישה השנייה תדוני עם ד"ר נמרוד פרידמן ביתר פירוט בתהליך הניתוחי שנבחר בפגישה הראשונה, לרבות ביצוע מדידות שונות, בחירת השתלים וקבלת הסברים על בעיות וסיבוכים אפשריים. יש לתאם את  הניתוח למועד בו לא תהיי במחזור, מכיוון שבזמן מחזור יש לרוב יותר דימום בניתוח.

הניתוח עצמו

הניתוח, המתבצע לרוב בהרדמה מלאה, מותאם אישית לכל מטופלת בהתאם לצרכיה ורצונותיה והוא אינו זהה בין אחת לשנייה. כך, גם משך הניתוח שונה ממטופלת למטופלת, והוא נע בין שעה לארבע שעות. ברוב המקרים תשוחררי הביתה באותו יום.

ההחלמה מהניתוח

למרות שמדובר בניתוח ארוך יותר מניתוח הגדלת חזה, ההחלמה אינה ארוכה יותר ונמשכת ימים בודדים בלבד, שאחריהם תוכלי לחזור לפעילות רגילה. זמן ההחלמה משתנה בהתאם למאפייני הניתוח: האם התבצע ניתוח עם שתלים או ללא, האם השתלים מוקמו מעל לשריר החזה או מתחתיו, ועוד. החזרה לפעילות ספורטיבית הינה הדרגתית ותלויה באופי הפעילות, ותארך מספר שבועות בודדים.

סיבוכים אפשריים

שכיחות תופעות הלוואי והסיבוכים נמוכה יחסית. מדי פעם אנו נתקלים בשינויים בתחושה בפטמות, חתכים שלא מחלימים יפה, שטפי דם וסימנים כחולים. אם מדובר על טיפול באמצעות שתלים,  עלולה להיווצר תופעה הקרויה התקשות קופסתית (קפסולה) - מצב בו נוצרת רקמה קשה סביב השתל העלולה לגרום לשינוי צורת השד, ובמקרים קיצוניים לאי נוחות  וכאבים. 

מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

הניתוח הינו מורכב ונדרשת הכרה ושליטה מלאה במגוון רחב מאד של שיטות טיפול ויכולת להתאים את הטיפול הנכון לכל מקרה. בנוסף לשליטה של ד"ר פרידמן בשיטות אלו, הניסיון שצבר במשך למעלה מ- 25 שנים, במהלכן גם העביר הדרכות בנושא בכל רחבי העולם, עוזר לו לראות את התמונה הכוללת, להבין כיצד תיקון של בעיה אחת עלול להשפיע על מרכיב אחר בצורה שונה, להחליט באיזו שיטה לבחור, ולהתאים למעשה את הטיפול בצורה אינדיבידואלית לכל אישה ואישה עד לתוצאה האסתטית האופטימלית עבורה.

שאלות נפוצות:

האם ארגיש אובדן תחושה בפטמות?

כמו בחלק גדול מניתוחי החזה, גם בניתוח חזה אסימטרי קיים סיכוי לשינוי בתחושה בפטמות מיד לאחר הניתוח, אך ברוב המקרים התופעה תחלוף לאחר מספר חודשים והתחושה תחזור לפטמה. 

האם מקום החתך שונה ממקום החיתוך בניתוח הגדלת חזה?

ניתוח אסימטריה משלב טכניקות ושיטות טיפול שונות ולכן גם החתכים יהיו שונים במיקומם ואורכם בין ניתוח לניתוח. ד"ר פרידמן מבצע את הניתוח עם החתכים הקצרים ביותר האפשריים, תוך שימוש בטכניקות המותירות צלקות מינימליות. חשוב לזכור כי תהליך החלמת החתכים מהניתוחים הוא ממושך, והצלקת מטשטשת ומגיעה למצבה הסופי לאחר מספר רב של חודשים. 

האם אוכל להניק?

תלוי בסוג הניתוח שבוצע. בניתוח אסימטריה בו בוצעה הקטנת חזה או הרמת חזה, הסיכוי לפגיעה בהנקה גבוה יותר מאשר בניתוחים בהם בוצעה הגדלת חזה. 

מהו משך ההחלמה ומתי אוכל לחזור להתאמן?

משך ההחלמה תלוי גם הוא בסוג הניתוח שבוצע והאם הוא כלל הגדלה, הרמת או הקטנת חזה או הזרקות שומן,  או את כל האפשרויות יחדיו. באופן כללי, תוכלי לחזור לעבודה ולאורח חיים רגיל תוך ימים ספורים ועד שבוע. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת יותר או מפעילויות ספורט במשך מספר שבועות.

המדריך לניתוח חזה אסימטרי מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח חזה לא סימטרי, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן.  טל"ח.

השאירו פנייתכם כאן
.