ממה נובעים קמטים במצח?
השאירו פנייתכם כאן
.

ממה נובעים קמטים במצח?


הכל על ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים  »  טיפולים אסתטיים » ממה נובעים קמטים במצח?
 

המצח הינו אחד מהאזורים המתאפיינים ברגישות יתר לקמטים, כשהתופעה נובעת לרוב מקמטי הבעה או שימוש בשרירים וכיווץ בלתי רצוני, המתרחש לעתים קרובות גם במהלך השינה.

 טיפולים אסתטיים נגד קמטים במצח

קמטים במצח הם תוצר שריר המצח המכונה בעגה הרפואית "פרונטליס", בעוד שהקמטים הממוקמים בזוויות העיניים או מתחתיהן נוצרים משרירי העין (אורביקולריס) ו"קמטי הזעף" שבין הגבות נגרמים משרירים מקרבי הגבות (פרוצרוס, קורוגטור).

 

שחיקת העור הטבעית במהלך השנים ותנועתיות שרירי המצח באופן אינטנסיבי מובילה במרוצת הזמן למצח חרוש בקמטים המקנים לפנים מראה מבוגר ועייף. העלמת קמטים ועוד מגוון רחב של טיפולים אסתטיים הם הטרנד החדש לשימור המראה הצעיר, והבשורה היא שכיום מכלול הטיפולים הללו נגיש אל כולם.

 

הבוטוקס כאמצעי למניעה והעלמת קמטים במצח

אחת הדרכים הנפוצות ביותר להעלמת קמטים במצח, בין הגבות ובצידי העיניים היא הבוטוקס. הבוטוקס הינו חלבון המופק מחיידק, ומתאפיין ביכולת להרפות את השריר שבאזור ההזרקה באופן מבוקר. הבוטוקס נמצא בשימוש בכל רחבי העולם כבר למעלה מעשרים שנה והוא נחשב לחומר בטוח לשימוש ומאושר מטעם משרד הבריאות הישראלי ועוד עשרות איגודי בריאות נוספים.

 

חשוב להדגיש כי בוטוקס במצח אינו גורם כל נזק לעצבים או לשרירים כשהטיפול מבוצע על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ועתיר ניסיון, ותקנות משרד הבריאות קובעות שאת הזרקת בוטוקס רשאים לבצע רופאים בעלי הכשרה בלבד.

 

לבוטוקס יישנם יתרונות רבים, והוא נבדל מהחומרים למילוי קמטים בכך שהם משמשים להוספת נפח, מילוי או טשטוש הקמטים בעוד שהבוטוקס פועל להרפיית השרירים, ובכך הוא מטפל בגורמים האחראיים להתהוות הקמטים. מסיבה זו מסווג הבוטוקס כחומר בעל אפקט מניעתי.

 

מהו הגיל המומלץ להתחלת סדרת הטיפולים האסתטיים?

בעבר היה נהוג להשתמש בבוטוקס לצורך העלמת קמטים במצח, בעוד שלהעלמת קמטים בחלק התחתון של הפנים נהגו להשתמש בחומרי מילוי זמניים או קבועים. כיום ניתן לעשות שימוש הן בבוטוקס והן בחומרי המילוי להעלמת קמטים בכל אזורי הפנים.

 

רבים שואלים בנוגע לגיל המומלץ להתחלת סדרת הטיפולים, החל מבוטוקס, חומרי מילוי וטיפולים אסתטיים אחרים, וכלה בניתוחים פלסטיים כמו מתיחת פנים או עפעפיים. חשוב לציין שאין גיל מוגדר לפנייה לטיפולים אסתטיים, והדבר תלוי במימיקה האינדיבידואלית המאפיינת כל בין אדם ואדם. יחד עם זאת, היות והבוטוקס נחשב לטיפול מונע, רבים מהמטופלים פונים לטיפולים כבר בגילאים הצעירים.

 

אורכו של הטיפול בבוטוקס נע בין רבע שעה למחצית השעה, ואינו מצריך הרדמה, היות והוא נעשה במחט דקיקה במיוחד למניעת כאב בזמן הדקירה. את התוצאות ניתן לראות כיומיים עד תשעה ימים לאחר הטיפול, והן מחזיקות מעמד כשלושה עד שישה חודשים.

 

השאירו פנייתכם כאן
.