הדרך להעלמת קמטי הבעה
השאירו פנייתכם כאן
.

הדרך להעלמת קמטי הבעה


הכל על ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים  »  טיפולים אסתטיים » הדרך להעלמת קמטי הבעה
 

אפשר להתחיל לחייך: המדריך המלא להעלמת קמטי הבעה

קמטי הבעה המוכרים גם כקמטים דינמיים, מתהווים במרוצת השנים כתוצאה מהבעות פנים אשר חוזרות על עצמן במצבים של הבעת תמיהה, כעס, מרירות, דאגה, חיוך, שמחה, ריכוז או חשיבה. סוג זה של קמטים בפנים נוטה להיווצר באזורים ספציפיים כמו המצח, קצות הפה והאף, קצות העין וכדומה, ועשויים לפגוע במראה האסתטי כמו גם בדימוי הגוף.

 אנו נוהגים להפעיל את שרירי הפנים שלנו מאות פעמים מידי יום. כשאנו מחייכים, צוחקים, מהרהרים, זועפים ואף במהלך השינה. כתוצאה מכך, ניתן להבחין במרוצת השנים בקמטי הבעה בצידי הפה, בזוויות העיניים (קמטי מניפה), בין הגבות (קמטי זעף) וקמטי מחשבה באזור המצח.

 

ד"ר נמרוד פרידמן מסביר שקמטי ההבעה נוצרים בעקבות כווץ שרירי הפנים. הכיווץ מתאפשר על ידי שחרור של חומר המכונה "אצטיל-כולין" שאחראי להעברת אותות חשמליים מהמוח אל שרירי הפנים, ולאחר ששרירי הפנים מתכווצים אין ספור פעמים במשך שנים מתהווים בהדרגה קמטים.

קמטים אלו נוטים על פי רוב להופיע לקראת שלהי שנות השלושים ובעיקר באזור המצח. עם זאת, לעתים עלולים להופיע קמטי הבעה בגיל צעיר יותר, אם בשל מאפיינים גנטיים ואם בשל מאפיינים סביבתיים.

העלמת קמטי הבעה בפנים

קמטי ההבעה הללו נוצרים באמצעות חומר המכונה "אצטיל כולין" ומשמש להעברת אותות חשמליים מן המוח אל שרירי המימיקה (הבעה) של הפנים במטרה לגרום לכיווצם. במהלך השנים ולאחר שאזור ספציפי בפנים הספיק להתכווץ אינסוף פעמים, השריר כבר אינו מצליח לשוב ולחזור אל מצבו הראשוני וקמטי ההבעה נוצרים.

בסביבות שנות ה-2000 נמצא שהחומר המכונה "כלוסטרידיום בוטלינום" ומוכר לכולם בשמו המסחרי "בוטוקס", יעיל במיוחד לטיפול לבעיה ומהווה תחליף מושלם לניתוח מתיחת פנים.

 

העלמת קמטי הבעה בעזרת הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי

בשלהי שנת 2002 אושר השימוש בבוטוקס על ידי משרד הבריאות בישראל כחומר המוחדר למרווח שבין השריר לעצב, מונע מהשריר להתכווץ ומשפר את מראה הקמטים.

הבוטוקס נחשב לפתרון האופטימלי עבור קמטי הבעה, שכן הוא גורם להרפיית השרירים באזור שבו הוא מוזרק.

שתי הדרכים המקובלות ביותר כיום להעלמת קמטי הבעה הן טיפול באמצעות הזרקות של בוטוקס (בוטולינום טוקסין) או טיפול משולב שכולל בוטוקס וחומרי מילוי. הטיפול בבוטוקס נעשה ע"י מחט דקיקה אשר מרפה את השרירים באזור המכווץ וגורמת ליישור הקמטים. הבוטוקס קיים, למעשה, כבר מעל ל-30 שנה, ושימש עד אז בעיקר לצרכים רפואיים כמו תיקון פזילה וטיפול בהפרעות תנועה ופעילות יתר של שרירים.

יעילותו של הבוטוקס למטרות קוסמטיות נחשפה באקראי, כשרופא הציע למזכירתו לנסות את התכשיר, זאת לאחר שהתלוננה קמט בולט במצחה. אותה זריקת בוטוקס במצח העלימה את הקמט המטריד בתוך שעות ספורות והשאר היסטוריה.

 ד"ר נמרוד פרידמן מציין שהבוטוקס הנו חלבון שמנטרל את שחרורו של האצטיל-כולין, מה שמונע את היווצרות קמטי ההבעה. לשימור תוצאות הטיפול, יש לעבור רענון מידי כמה חודשים, היות והשפעת הבוטוקס נמשכת כשלושה עד שישה חודשים ומתפוגגת לאחר מכן.

עם זאת, נתונים שנאספו במרוצת השנים מעידים על כך שבמידה ומטפלים בקמט באופן עקבי, גדל מרווח הזמן שבין הזרקה להזרקה. בנוסף, נמצא שהשימוש בבוטוקס מסייע למניעת התפתחות קמטים חדשים.

 

המהפכה בתחום הטיפול בקמטים

הגילוי המקרי חולל מהפכה בתחום הטיפול בקמטים, היות והבוטוקס, להבדיל מיתר השיטות לטשטוש והסוואת קמטי הבעה, איננו מטפל בתסמינים כי אם בגורם לקמטי ההבעה. שרירי ההבעה (שרירי המימיקה) פועלים אלו עם בשיווי משקל, אך עם השנים, עשוי שיווי המשקל להיות מופר ולהוביל לאסימטריה וחוסר איזון במראה הפנים כמ במקרים של נטייה לחייך בזווית הפה או להרים גבה אחת. 

הבוטוקס מאפשר לתקן את אותה האסימטריה ולהשיב את ההרמוניות לפנים כגון הרמת גבה צנוחה או הנמכת גבה גבוהה, הרחקתן והרמתן של גבות נמוכות הסמוכות זו לזו ומשדרות מראה נוקשה וזעוף, וכן עיצוב מחדש של גבות שמוטות בקצותיהן  אשר מקנות לפנים חזות הססנית ועייפה, איזון מחדש של שרירי ההבעה בזוויות הפה המשוכות כלפי מטה וכדומה. 

 

עצת הזהב: לפנות לרופאים שמתמחים בתחום ומשתמשים בחומרים איכותיים ובטוחים


במצבים שבהם מדובר בקמטי הבעה עמוקים והשימוש בבוטוקס אינו אפקטיבי דיו, או שעולה הצורך בתיקון אסימטריה, אזי נהוג לעתים לשלב בטיפול גם חומרי מילוי, כמו לדוגמה חומצה היאלורונית, כטיפול משלים. כאמור, אין אפשרות לנקוב בגיל שבו מומלץ להתחיל ולטפל בקמטי ההבעה מהסיבה שזהו עניין אינדיבידואלי.

עם זאת, התחלת טיפול בגילאים צעירים עשויה למנוע את היווצרותם או העמקתם של קמטי ההבעה, וגם חוסכת טיפולים משלימים בחומרי מילוי שעלותם גבוהה יותר בדרך כלל מהבוטוקס.

ד"ר נמרוד פרידמן מדגיש שהטיפול בבוטוקס ו\או חומרי מילוי אינו דומה לטיפולי קוסמטיקה כאלו ואחרים, והשוק כיום פרוץ ומוצף במאות מכונים ומוצרים ללא אישור FDA. לפיכך, עצת הזהב היא לפנות לרופאים מיומנים בלבד שמתמחים בתחום ומשתמשים בחומרים איכותיים ובטוחים לשימוש על מנת שלא לגלות בדיעבד שזול עולה ביוקר.

 


השאירו פנייתכם כאן
.