שאלות ותשובות בנושא הזרקות בוטוקס
השאירו פנייתכם כאן
.

שאלות ותשובות בנושא הזרקות בוטוקס


הכל על ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים  »  שאלות ותשובות » שאלות ותשובות בנושא הזרקות בוטוקס
 

מהו הבוטוקס ומתי משתמשים בו?

החומר הינו חלבון שתפקידו להרפות קבוצות זעירות של שרירים. משתמשים בבוטוקס בטיפולים אסתטיים בעיקר על מנת לטפל בקמטים שנוצרו כתוצאה משרירי מימיקה של הפנים, בא-סימטריה שנוצרה כתוצאה מפעילות א-סימטרית של השרירים באזורי הגבות או קמטי החיוך, ובמקרים מסוימים ניתן אף לתקן את קו הלסת.

 

האם יש חומרים נוספים מלבד הבוטוקס?

בוודאי, חומרי מילוי זמניים המבוססים על חומרים טבעיים שמייצר הגוף כמו חומצה הילארונית נמצאים כיום בשוק ומומלצים בעיקר למילוי שקעים, להענקת נפח, למילוי שפתיים, לטיפול באסימטריה באזורים שונים ובאופן כללי, למראה צעיר יותר, הרמוני ולא פחות חשוב – טבעי.

 

החלטתי לעשות טיפולי הזרקות בוטוקס, אך אני חוששת להתחרט אם לא אוהב את התוצאה. האם יש דרך חזרה?

תלוי בחומר בו השתמש המזריק. חומרי המילוי הזמניים פעילים בטווח של בין שנה לשנה וחצי, כך שאם התחרטת, את תמיד יכולה להמתין עד שהחומר יסיים את פעולתו, והמצב יחזור לקדמותו. אם אינך רוצה להמתין, ניתן להמיס במהירות  את חומרי המילוי שהוזרקו. לעומת זאת, חומרים סינטטיים קבועים או חצי קבועים, פועלים לטווח ארוך יותר ואינם ניתנים להמסה ולכן מומלץ לשקול היטב את הטיפול בהם.

 

מהם היתרונות והחסרונות בהזרקות של חומרי מילוי זמניים?

הטיפולים בחומרי המילוי הזמניים הם מהירים ויעילים ביותר והם אינם נצחיים, לכן תמיד ניתן להתחרט. כמו כן, הדינמיקה המשתנה של הפנים והשינויים שקורים עם הזמן, דורשים להיות גמישים בטיפול. כל אלה הם יתרונות בולטים של חומרי המילוי הזמניים.

 

החסרונות הם לצערנו, מכוני קוסמטיקה ורופאים שונים שהבינו את הפוטנציאל הכלכלי שגלום בטיפולים אלה והחלו לבצע אותם, ולגרום לעתים נזק גדול ללקוחותיהם. חשוב מאוד להתייחס לחיסרון זה, וללכת לבצע טיפולים כאלה אצל רופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית המתמחה בניתוחים פלסטיים והזרקות בוטוקס או מרפאות לניתוחים פלסטיים.

 

למי מתאימים טיפולי הזרקות בוטוקס?


טיפולי ההזרקות והבוטוקס מתאימים לנשים שרוצות לשמור על מראה צעיר ורענן, נשים המבקשות להסוות את סימני תהליך ההזדקנות, או נשים המעוניינות לשפר ולשדרג את המראה הקיים: לתקן מראה שפתיים צרות, עצמות לחיים, וכדומה.

 

אני בת 43, שוקלת לבצע טיפולי הזרקות בקמטים שנוצרו מסביב לעיניים. כיצד אדע מהו הטיפול הנכון עבורי, והאם בכלל כדאי לבצע אותו?


מנתח פלסטי המתמחה בניתוחי פנים, מכיר היטב את המבנה האנטומי של הפנים, מבין את פעולת השרירים ואת תהליך ההזדקנות ויכול לתת מענה נכון ואינדיבידואלי לכל מטופלת או מטופל. אם בחרת ברופא הנכון, תני לגיטימציה לשיקול דעתו. הרופא יעזור לך להגיע למראה הטבעי ביותר והנכון ביותר תוך התחשבות בדברים שמפריעים לך.

 

מה ההבדלים בין חומרי המילוי הזמניים לבין אלה הקבועים?


בין חומרי המילוי הזמניים, לבין חומרי המילוי הקבועים, או החצי קובעים ישנו הבדל בסיסי שכדאי להבין: בעוד שבחומרי המילוי הזמניים, החומר הוא שיוצר את הנפח, בחומרי המילוי הקבועים, הסינטטיים, הגוף קודם כל מגיב כנגדם, ומתייחס אליהם כגוף זר. הגוף עוטף את החלקיקים של חומר המילוי בסיבי קולגן ורקמת צלקת, וזה בעצם מה שיוצר את הנפח. מכאן ברור כי השליטה בתוצאה בחומרי מילוי קבועים נמוכה בהרבה מחומרי המילוי הזמניים.

 

האם קיימים סיבוכים לאחר הזרקות חומרי מילוי ובוטוקס?


השימוש בחומרי המילוי הטבעיים מפחית באופן משמעותי ביותר את הסיכוי לסיבוכים. לגוף קל יותר לקלוט את החומר הטבעי והסיכוי לסיבוך הוא קלוש. יש להדגיש שלעומת זאת השימוש בסיליקון לדוגמא, עלול בהחלט ליצור סיבוכים כגון גושים באזורים המוזרקים ולכן השימוש בו אינו מומלץ.

 

אני בת 36, ולפני שנים מספר הופיעו לי כתמים חומים באזור הרקות ובלחיים. האם ניתן להעלים אותם בעזרת טיפולים אסתטיים?


מה שאת מכנה "כתמים" הינם כתמי פיגמנטציה שנובעים בד"כ מחשיפה לשמש בשילוב נטילת תרופות מסוימות או עישון. את הכתמים הללו ניתן לטשטש במכשור חדשני הפועל על בסיס גלי אור ורדיו. התוצאות אפקטיביות ביותר והטיפול מהיר ואינו מלווה כמעט בכאב.

 

האם הטיפול בהסרת פיגמנטים הוא לצמיתות?

טיפולים אסתטיים בהסרת פיגמנטים, מטפלים בפיגמנט הקיים. מכיוון שחשיפה לשמש, עישון ונטילת תרופות יוצרים פיגמנטים חדשים, יש סיכוי כי הם ידרשו טיפול חדש. פיגמנטים חדשים מופיעים אצל אנשים תוך תקופות של בין חודשים לשנים.

 

 

האם ישנו "זמן החלמה" מטיפול בבוטוקס או חומרי מילוי לפנים?

אחד מהיתרונות של הטיפולים הללו הוא שאינם כרוכים בזמן החלמה ויכולים להשתלב לנו במרוץ החיים. יש לקחת בחשבון שלעתים עלולה להיות נפיחות אחרי הטיפול או סימנים כחולים, אך השכיחות בתופעות אלה נמוכה.השאירו פנייתכם כאן
.