ניתוח הקטנת חזה
השאירו פנייתכם כאן
.
ניתוחים פלסטיים >

ניתוח הקטנת חזה


חזה מלא ושופע נתפס, אמנם, כסמל לכליל הנשיות והיופי, אך בה בעת, חזה בעל מימדים גדולים ושאינו פרופורציונאלי למידות הגוף עלול להוביל דווקא לתגובות בוטות ומטרידות מצד הסביבה, בעיקר כשהתופעה נוגעת לנערות מתבגרות. כמו כן, שיעור גבוה מהנשים בעלות חזה גדול במיוחד מתלוננות גם על כאבי גב וצוואר היות ומשקלו של החזה מכביד על עמוד השדרה וגורם ליציבה לקויה, ולמגוון תסמינים גופניים נוספים כגון הזעה, אדמומיות ופטרת מתחת לקפלי לשד, וכן לחריצים לא אסתטיים בכתפיים בעקבות הלחץ הרב של כתפיות החזייה. במידה ואת חווה על בשרך את התופעות הללו, אזי האופציה המיטבית עבורך היא הקטנת חזה.


להרגיש יותר נוח עם עצמך

ניתוח הקטנת חזה משלב בתוכו את הקטנת נפח השד, הרמת השד והפטמה, והתאמת גודל העטרה למבנה ולגודל השד החדש . בתום הניתוח תחושי שיפור משמעותי בחזות החיצונית שלך ובדימוי הגוף, והחזה החדש יעניק לך נוחות מרבית בפעילויותיך השונות.

לפגישת ייעוץ עם ד"ר נמרוד פרידמן: 03-562-6464

ניתוח הקטנת חזה
 • 22 1457451885
 • 24 1457451885
 • 15 1457451885
 • 23 1457451885
 • 21 1457451883
 • 16 1457451882
 • 17 N
 • 20 1457451881
 • 19 N
 • 18 N
 • 12 1457451877
 • 9 1457451877
 • 14 1457451877
 • 11 1457451877
 • 13 1457451877
 • 10 1457451876
 • 7 1457451874
 • 8 1457451873
 • 6 1457451872
 • 5 1457451872
 • 4 1457451871
 • 3 1457451870
 • 1 1457451870
 • 2 1457451869

שאלות שעשויות לעניין אותך לפני הניתוח להקטנת החזה


איזה בדיקות אני צריכה לערוך לפני הקטנת חזה?
     
מלבד בדיקות הדם הרגילות הנדרשות לפני ניתוח, במידה ואת מעל גיל 40, אני מפנה אותך גם לבדיקת ממוגרפיה.


האם אני יכולה לעשות את הניתוח גם דרך קופת חולים או חברת ביטוח?
      
ניתוח הקטנת חזה הוא אחד הניתוחים הבודדים אשר מוכר במקרים מסוימים ככורח רפואי ולכן חברות הביטוח וקופות החולים מכסות את עלות הניתוח, לפחות בחלקו. ישנם קריטריונים ברורים (כמו משקל החזה ומידת עקמומיות הגב), אשר נדרש לעמוד בהם בכי שניתוח הקטנת חזה יוכר כרפואי. באופן כללי ניתן לומר שאם החזה שלך גדול מאוד ואת סובלת מעקמת וכאבי גב כתוצאה מכך, יש סיכוי שהניתוח שלך יכוסה. 

 

שאלות הקשורות לתהליך הניתוחי


כיצד מתבצע הניתוח להקטנת החזה?
עוד לפני הניתוח, אני מתייעץ איתך לגבי צורת השד הרצויה ובהתאם לכך נקבעת צורת הניתוח.  אני מבצע את הקטנת החזה בשיטה חדשה עם שני חתכים (במקום שלושה): האחד בהיקף העטרה והשני מאונך מהעטרה כלפי מטה. בשיטה זו אני נמנע מצילוק הקפל התת שדי צלקת הנמתחת ממרכז הגוף ועד לבית השחי.  הימנעות מצלקת זו היא אחד היתרונות החשובים של טכניקת הניתוח בה אני משתמש. יתרון חשוב נוסף של שיטה זו היא בכך שבאמצעותה ניתן להצר שד רחב ולקבל שד מורם ומלא ולא שד רחב ושטוח, כפי שמתקבל בניתוח בשיטה הישנה.


האם ניתן לשלב בניתוח גם את הרמת החזה?
הרמת חזה היא חלק בלתי נפרד מניתוח הקטנת חזה. בניתוח אני מרים את הפטמה מבלי לנתק אותה וממקם אותה מחדש. בחלק גדול מהמקרים, העטרה (האזור הכהה שסביב הפטמה) אף הוא גדול מידי ואני מתאים את גודלו לגודל השד החדש.

כמה זמן נמשך הניתוח?    

ניתוח הקטנת חזה מבוצע בחדר ניתוח בבית חולים בהרדמה כללית והוא אורך כ 2.5 - 3 שעות.


לאחר ניתוח הקטנת חזה


מה קורה לאחר ניתוח הקטנת חזה?
            
בצאתך מהניתוח תהיה לך חבישה קלה על האזור וחזייה תומכת. לאחר יומיים שלושה אני מסיר את החבישה ותישארי עם החזייה בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. בחלק מהמקרים יש צורך בצינוריות ניקוז שמטרתן למנוע הצטברות נוזלים באזור הניתוח. מדובר בצינורית דקה וגמישה היוצאת מחתך קטנטן מתחת לשד, דרכה יוצאים הנוזלים אל מיכל סטרילי קטן. אני מוציא את הנקזים בדרך כלל יום לאחר הניתוח.


מה לגבי כאבים?
     
כמובן שייתכנו כאבים לאחר ניתוח הקטנת חזה, אבל מהניסיון שלי נשים מתארות כאבים קלים יחסית אשר ניתנים להקלה בעזרת כדורים נגד כאבים, וישנן נשים לא מעטות שלא נזקקו אפילו לא לכדור אחד נגד כאבים.


מה צפוי לך בתהליך ההחלמה
?                
תוכלי לצאת מהמיטה כבר ביום הניתוח. יש להימנע ממאמצים, התכופפות או הרמת חפצים כבדים למשך מספר ימים.הצלקות יטשטשו עם הזמן והן לא תיראנה בדרך כלל גם בלבוש עם מחשוף עמוק.


מתי אוכל לחזור לעבודה?
 
ניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר מספר ימים עד שבוע ולפעילות גופנית מאומצת יותר לאחר כחודש.


האם מותר להיכנס להריון וניתן להניק לאחר הקטנת חזה?
 
במידה ואת מתכננת לידה בשנה הקרובה מומלץ להמתין עם הניתוח, אולם אין סיבה לחכות עד אחרי שלא מתוכננים יותר ילדים, מאחר והקשיים שנגרמים בגלל חזה גדול רק יחמירו עם השנים.שאלות הנוגעות לתהליך ההחלמה


מה קורה בתום הניתוח להקטנת חזה?
בצאתך מן הניתוח להקטנת החזה תהיה לך חבישה וחזייה תומכת. בחלק מהמקרים עולה הצורך בצינוריות ניקוז למניעת הצטברותם של נוזלים באזור הניתוח. הנקזים הללו מוסרים לרוב ביום למחרת. כיומיים שלושה לאחר הניתוח מסיר ד"ר נמרוד פרידמן את החבישה, ואת תישארי עם החזייה התומכת למשך מספר שבועות נוספים.

מה בנוגע לכאבים?
אמנם ייתכנו כאבים כמו לאחר כל ניתוח, אך הניסיון מלמד שמדובר בכאבים קלים יחסית, הניתנים להקלה באמצעות משככי הכאבים המקובלים.

אחוז לא מבוטל מנשים עם חזה גדול מאוד עשויות לסבול, בין היתר, מכאבי גב וצוואר בעקבות הכבדה על עמוד השדרה ויציבה לקויה, ולעוד מגוון תסמינים נוספים כמו  חריצים בלתי אסתטיים שמותירות כתפיות החזייה בכתפיים כתוצאה מהלחץ הרב ומשקלו של החזה, כמו גם להזעה מוגברת מתחת לקפלי לשד. 

תופעה זו גורמת לעתים קרובות לאדמומיות ופטרת, בעיקר בימי הקיץ החמים וההבילים. בנסיבות הללו, יכול הניתוח להקטנת חזה לתת מענה אופטימלי למכלול הבעיות שצוינו כאן. 

הקטנת חזה היא אופציה לנשים בעלות חזה גדול בצורה שאינה פרופורציונאלית למידות הגוף,או שגודל החזה מפריע להן. חלק מהנשים שסובלות מחזה גדול הן נערות מתבגרות, המתלוננות על תגובות מטרידות ואף בוטות מצד הסביבה. החזה הגדול יכול לגרום גם לבעיות גופניות כמו: כאבי גב וצוואר ובעיות גופניות נוספות כמו: אודם, הזעה ופטרת מתחת לשד, ואף שקעים בכתפיים הנגרמים כתוצאה מהלחץ הרב שמפעילה עליהם החזייה.

ניתוח הקטנת חזה כולל בתוכו לא רק הקטנה של נפח השד, אלא גם הרמה של הפטמה. במהלך הניתוח נעשית גם התאמה של גודל הפטמה לגודלו החדש של החזה. לאחר הניתוח, החזה החדש שלך יאפשר לך נוחות רבה בפעילויות שונות, עם שיפור במראה החיצוני ובדימוי הגוף.

השיקולים שלפיהם נבחרת השיטה לביצוע ההליך הניתוחי

ד"ר נמרוד פרידמן מציין שניתוחי הקטנת חזה (לרבות הקטנת חזה לגבר) הפכו בשנים האחרונות לפופולריים מאוד, ובארה"ב הם מדורגים במקום השני בשכיחותם ברשימת כלל הניתוחים הפלסטיים, מיד אחרי הניתוחים להגדלת חזה. הניתוח מיושם בהרדמה כללית והוא עשוי להימשך כשעתיים עד ארבע שעות, זאת בהתאם לגודל החזה ומורכבותו של הניתוח. 

ישנן כיום כמה דרכים שונות לביצוע הניתוח, כשההחלטה על אופן הניתוח לוקחת בחשבון מגוון רחב של שיקולים כגון גובה ומבנה גוף, כמות רקמת השד וכמות העור הנדרשים להסרה לצורך הגעה אל גודל השד הרצוי וכיוצא בזה. כמו כן, לפני הניתוח נדרשת בחינה של מבנה השד ודרגת הנפילה שלו (גובה הפטמה ביחס לקפל התת- שדי). 

היערכות לקראת ניתוח הקטנת חזה

לפני הניתוח להקטנת חזה, מומלץ להגיע לפגישת הייעוץ עם כל המידע הרפואי הרלוונטי, במידה וישנו כזה, כמו מחלות רקע, ניתוחים שנערכו בעבר, היסטוריה תורשתית של סרטן שד, תרופות שאותן נוהגת המטופלת ליטול דרך קבע ורגישות לתרופות מסוימות. ד"ר נמרוד פרידמן מוסיף שנשים הנוהגות ליטול תרופות לדילול הדם, תיאלצנה להפסיק את נטילתן לקראת הניתוח בתיאום עם רופא המשפחה. 

כמו כן, נשים שמעשנות תיאלצנה להפסיק לחלוטין את העישון כשישה שבועות לפני ואחרי הניתוח, זאת בשל העליה המשמעותית בסיכון לסיבוכים כתוצאה מכך. לאחר קביעת מועד הניתוח, מופנית האישה לבדיקות שגרתיות, בהן ספירת דם, בדיקות ביוכימיה, תפקודי קרישה ולעתים אף צילום חזה ואקג. 

כבר ביום הניתוח יכולות המנותחות לקום מהמיטה ולתפקד, אך יש להימנע ממאמץ יתר, התכופפות והרמת חפצים כבדים לפרק זמן של מספר ימים. עם הזמן מיטשטשות הצלקות עד לדרגה שלא ניתן להבחין בהם גם עם מחשוף עמוק. 

שלב ההתאוששות והחזרה לשגרה

הניתוח להקטנת חזה מתקיים תחת הרדמה כללית ואורך על פי רוב כשעתיים עד ארבע שעות, בהתאם למורכבות הניתוח. במידה ואין סיבוכים, צפויה האישה להישאר באשפוז לצורך השגחה במהלך ההתאוששות למשך שעות ספורות ועד 24 שעות לכל היותר, ולהשתחרר לביתה כבר למחרת הניתוח. 

בימים הראשונים שלאחר הניתוח עלולים לחוש כאבים בחזה, עם אודם ונפיחות באזור התפרים. עם זאת, עצמת הכאבים לרוב איננה גבוהה ואפשר להתגבר עליהם בעזרת משככי כאבים קלים כדוגמת אופטלגין ואקמול. 

בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח יש לחבוש בתחבושת אלסטית באזור הניתוח ולהימנע ממאמץ פיזי תנועות חדות במשך חודש לכל הפחות. יש להימנע גם מפעילות שכרוכה בטלטול השדיים באופן קיצוני, כמו למשל קפיצות או ריצה ממושכת.

השאירו פנייתכם כאן
.