אי אפשר שלא להתפעל מיכולתו המופלאה של הגוף הנשי לעבור שינויים קיצוניים במטרה ליצור ולהביא חיים חדשים לעולם. יחד עם זאת חלק משינויים אלו משאירים את חותמם על הגוף גם שנים רבות לאחר הלידה. חלקם ניתנים לשיקום מלא על ידי פעילות גופנית ותזונה מאוזנת, אולם אצל נשים רבות, למרות כל המאמצים, התוצאה הסופית עדיין תהיה שונה ממראה הגוף לפני ההריון.
הסיבה לכך היא, שלמרבה הצער, דיאטות ופעילות גופנית אינן יכולות לתקן עור רפוי, מקרים קשים של היפרדות שרירי הבטן, מצבורי שומן עיקש, או התרוקנות וצניחה של החזה.

מאמי מייקאובר הינו טיפול משולב שמטרתו להשיב לאשה את מראה הגוף טרם ההריון, וזאת באמצעות ניתוח, או סדרת ניתוחים פלסטים, המשלבים אחת או יותר מהפרוצדורות הבאות: מתיחת בטן, שאיבת שומן ועיצוב החזה (הרמת חזה, הגדלת חזה או הקטנת חזה) בהתאם לנתוני ושאיפות המטופלת.

Mommy Makeover אצל ד"ר נמרוד פרידמן

 • ד"ר נמרוד פרידמן הוא מנתח פלסטי בעל ניסיון של מעל ל- 25 שנה, הנמנה על המומחים המובילים בישראל לכירורגיה פלסטית ואסתטית.
 • המוניטין של ד"ר פרידמן נשען על אלפי ניתוחים פלסטיים עם שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד.
 • תוצאות הניתוחים של ד"ר נמרוד פרידמן זוכות לתצוגה ולהערכה רבה בהרצאות, פורומים וכינוסים בינ"ל ברחבי העולם.
 • ניסיונו והידע הרב שצבר, כמו גם נטייתו הטבעית לאומנות, מאפשרים לד"ר פרידמן להגיע לתוצאות טבעיות והרמוניות עם מבנה גופה האינדיבידואלי של האשה.
 • רווחת ובריאות המטופלת הינן בראש מעייניו של ד"ר נמרוד פרידמן, ולכן הוא מבצע את כל הניתוחים בעצמו, ומלווה אישית כל מטופלת – החל מהיעוץ הראשוני ועד להחלמה והביקורות התקופתיות.

 

מאמי מייקאובר - מתיחת בטן גדולה שאיבת שומן הרמה והגדלת חזה‎

מאמי מייקאובר – תמונות לפני ואחרי


  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  מאמי מייקאובר – המדריך המלא

  Mommy Makeover למראה החזה

  כל אשה מגיבה באופן שונה ואינדיבידואלי להריון ולהנקה. ישנן נשים אשר יחוו הידלדלות של רקמת השד, ורפיון העור המקיף אותה, אשר יובילו למראה שד צנוח ומרוקן. בעוד אחרות ישארו לאחר תקופה זו עם חזה גדול משהיה לפניה.

  כמו כן הריון והנקה עלולים אף לגרום לאסימטריה במראה החזה, כאשר שד אחד הופך גדול יותר או צנוח יותר מהשני, ולהשפיע גם על מראה הפטמות – כאשר לעתים קרובות הפטמה גדלה כתוצאה מגדילת החזה ומתיחת העור ומאבדת את צורתה המקורית.

  בניתוח מאמי מייקאובר המטרה היא להחזיר את החזה למראהו הקודם, טרם הלידות, ואף לשפר אותו במידת האפשר.

  כך למשל כדי לטפל בחזה מרוקן מעט, אשר מעוניינים רק להחזיר לו נפח שאבד, ניתן לבצע הגדלת חזה בשומן עצמי ללא שתלים אשר תיתן תוצאה טבעית ללא הכנסת גוף זר. במידה והאשה מעוניינת להגדיל את החזה בצורה משמעותית יותר ניתן לשלב בניתוח גם שתלים, או לבצע הגדלת חזה באמצעות שתלים בלבד.

  במידה והשד צנח כתוצאה מרפיון העור, אך אין פגיעה משמעותית בנפח רקמת השד עצמה, ניתן לבצע הרמת חזה ללא שתלים. במידה וגם רקמת השד נפגעה, משלבים בניתוח הרמת החזה גם הגדלה ועיצוב באמצעות שומן עצמי או שתלים, ובנוסף מעצבים את מראה הפטמות במידת הצורך.

  מנגד ישנן נשים אשר חוות דווקא הגדלה משמעותית של השד, אשר לעתים אף מובילה לאי נוחות פיזית וכאבי גב. במקרים אלו מבצעים הקטנת חזה בה מסירים רקמות שד עודפות, מרימים את החזה, ומעצבים את מראהו ואת מראה הפטמות.

  למידע מפורט אודות ניתוחים אלו מומלץ לקרוא את המדריכים הבאים:
  הגדלת חזה
  הרמת חזה
  הקטנת חזה

  מאמי מייקאובר - הגדלת חזה ומתיחת בטן קטנה

  מאמי מייקאובר – תמונות לפני ואחרי

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   מאמי מייקאובר למראה הבטן

   הבטן, מטבע הדברים, הינה אחד מאזורי הגוף המושפעים ביותר בשל תהליכי ההריון והלידה.
   נשים רבות ישארו לאחר הלידה, גם אם הקפידו על חזרה למשקל תקין ועל פעילות גופנית, עם בטן רפויה ו/או בולטת, עודפי עור, סימני מתיחה ולעתים לאחר ניתוחים קיסריים – צלקות שלא החלימו בצורה מיטבית מהניתוח.

   ניתוח המאמי מייקאובר בא להשיב לבטן מראה מחוטב והדוק, לשפר את גזרת המותניים, ולאפשר מפגש מחודש ומרגש עם הג'ינס האהוב מלפני ההריון.

   בטן בולטת, גם לאחר ירידה במשקל והתעמלות, יכולה להיגרם מהצטברות שומן, היפרדות שרירי הבטן האורכיים (דיאסטזיס רקטי) ולעתים אף בקע.
   שני הראשונים יכולים להיות מטופלים בניתוח ה – מאמי מייקאובר על ידי שאיבת שומן (שיכול לשמש בהמשך להגדלת חזה בשומן עצמי), ותפירת רקמת ה"לינאה אלבה" המחברת בין השרירים האורכיים של שרירי הבטן, לתיקון היפרדות השרירים – הליך אשר מוביל להידוק "מחוך" שרירי הבטן ולמראה מחוטב יותר.
   במידת הצורך ניתן לשלב בניתוח גם תיקון בקע, בשיתוף עם כירורג כללי.

   בטן רפויה ועודפי עור יכולים להיות מטופלים על ידי מתיחת בטן. במידה ועודפי העור הינם רק בבטן התחתונה ניתן להסתפק במתיחת בטן קטנה הנעשית מקו הטבור ומטה. במידה וקיימים גם עודפי עור מעל הטבור יהיה צורך במתיחת בטן מלאה, הכוללת במידת הצורך גם עיצוב של מראה הטבור.

   אמנם מתיחת בטן אינה מטפלת ישירות בסימני המתיחה, אולם חלקם (לפעמים אף חלקם המשמעותי) מוסרים בתהליך הסרת עודפי העור, כך שברוב המקרים ניתן לראות שיפור ניכר גם בנושא זה.

   במקרים קלים של רפיון העור בבטן ניתן לעתים לטפל גם ללא התערבות ניתוחית באמצעות טכנולוגיות אסתטיות מתקדמות כגון טיפולי מיצוק באולטרסאונד, או גלי רדיו, המעודדים יצירת קולגן חדש.

   צלקת של ניתוח קיסרי שלא החלימה בצורה נאה, כמו למשל צלקת שקועה הגורמת לכפל עור, ניתנת לשיפור משמעותי על ידי הסרתה ותפירה מחדש במהלך הניתוח.

   למידע מפורט אודות ניתוחים אלו מומלץ לקרוא את המדריכים הבאים:
   שאיבת שומן
   מתיחת בטן

   מתיחת בטן מלאה ושאיבת שומן - לפני ואחרי 4
   מאמי מייקאובר – תמונות לפני ואחרי

   מאמי מייקאובר למצבורי שומן עיקש

   בין אם מסיבות הורמונליות, כפועל יוצא מהעליה במשקל, או שילוב של שניהם – נשים רבות נשארות עם מצבורי שומן עיקש לאחר ההריון והלידה, בעיקר באזורי הבטן, המותניים והירכיים.

   מצבורי שומן אלו אינם מגיבים טוב לדיאטה, ונשארים, במידה כזאת או אחרת, גם לאחר החזרה למשקל תקין. במקרים אלו ניתן לשלב בניתוח ה – Mommy makeover גם שאיבת שומן נקודתית של מצבורי השומן העיקש, ולשלב גם מתיחת בטן במידת הצורך – להשגת גזרה מחוטבת והדוקה.

   במידה והניתוח משלב גם עיצוב חזה באמצעות שומן עצמי, השומן ישאב בצורה שונה אשר תשמור בצורה מיטבית על תכונותיו, והוא יוזרק לאיזור החזה לאחר תהליך של סינון והפרדה.

   למידע מפורט אודות ניתוחים פלסטיים אלו מומלץ לקרוא את המדריכים הבאים:
   שאיבת שומן

   מתיחת בטן מלאה ושאיבת שומן - לפני ואחרי 2
   מאמי מייקאובר – תמונות לפני ואחרי

    נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

    מאמי מייקאובר – שאלות ותשובות

    למי מומלץ לעבור ניתוח מאמי מייקאובר ומתי?

    הניתוח מומלץ לכל אשה אשר אינה שבעת רצון ממראה גופה לאחר ההריון והלידה, גם לאחר חזרה למשקל תקין, או קרוב אליו.
    יש להמתין עם הניתוח לפחות חצי שנה מהלידה, או סיום ההנקה – המאוחר מבינהם, כדי לאפשר לגוף להשתקם בצורה טבעית כמידת האפשר.
    מומלץ לדחות את הניתוח עד לאחר גמר כל ההריונות. יחד עם זאת, במידה והאשה מאוד מוטרדת מהשינויים שחלו בגופה, אינה מעוניינת בהריון נוסף בזמן הקרוב ולא רוצה להמתין עד לסיום הלידות, הרי שניתן לבצע את ה – Mommy Makeover גם בשלב זה.

    איך קובעים מהם הניתוחים להם אני זקוקה?

    כמו כל הליך במרפאתו של ד"ר נמרוד פרידמן, כירורג פלסטי ותיק ומוערך, גם המאמי מייקאובר מתחיל בפגישת ייעוץ עם ד"ר פרידמן. בפגישה ישוחח ד"ר פרידמן עם המטופלת על הדברים שהיא מעוניינת לשנות בגופה בתהליך המאמי מייקאובר, והציפיות שלה מתוצאותיו. מומלץ להביא לפגישת הייעוץ תמונות מלפני הלידות.

    לאחר הפגישה ד"ר פרידמן ימליץ על הטיפול הנכון ביותר בהתאם לנתוניה האישיים של המטופלת ורצונותיה, ותוך שקלול כל ההיבטים הרפואיים והאסתטיים.
    בהמשך תתקיים פגישת הכנה לניתוח במהלכה ד"ר פרידמן ישמח לענות על כל שאלה, יסביר לעומק את פרטי ההליך המתוכנן ויוודא מול המטופלת כי הציפיות שלה ריאליות ותואמות לתוצאות האפשריות מהניתוח.

    מהו משך ההחלמה מהניתוח?

    משך ההחלמה תלוי בשילוב הפרוצדורות שנעשה בניתוח. ד"ר פרידמן יעריך את משך ההחלמה האינדיבידואלי הצפוי במהלך הייעוץ הראשוני ופגישת ההכנה לניתוח. בכל מקרה מומלץ לארגן עזרה לשבועיים הראשונים לאחר ניתוח מאמי מייקאובר, שכן לא ניתן לשאת משאות כבדים בתקופה זו.

    האם כל הפעולות נעשות בניתוח אחד?

    בדרך כלל ניתן לבצע את כל הפרוצדורות בניתוח אחד, אולם רק בתנאי שאין הדבר מסכן את המטופלת עקב התארכות הניתוח המשולב.
    במידה ומעורבות במאמי מייקאובר מספר פרוצדורות מורכבות, ייתכן ויהיה צורך לפצל לשני ניתוחים וזאת כדי להימנע מהרדמה ארוכה מדי העלולה להיות כרוכה בסיכונים.

    האם הגוף שלי יחזור להיראות כפי שהיה לפני הלידה?

    השאלה מאוד תלויה בהיקף השינויים אשר נגרמו לגוף במהלך ההריון וההנקה. כך למשל ככל שהעלייה במשקל במהלך ההריון גדולה יותר, כך גדל גם היקף השינויים למראה הגוף, וקשה יותר להשיב את המצב לקדמותו. השאיפה היא לחזור למראה קרוב ככל האפשר למראה הקודם, במסגרת המגבלות. לשם כך פרוצדורת הניתוח של כל מטופלת נבנית יחד עמה באופן אישי, תוך התחשבות בנתוני הגוף האינדיבידואליים שלה, מראה הגוף לפני הלידות, וכמובן – רצונותיה ושאיפותיה של המטופלת.

     

    מדריך מאמי מייקאובר מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא מאמי מייקאובר, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.