חזה שרירי ושטוח נחשב כסממן לגבריות, לכן אין זה מפתיע שגבר המפתח חזה שנראה נשי, חווה במקרים רבים פגיעה בביטחון העצמי ואף עלול לסבול מהקנטות. מדובר בתופעה שכיחה מאוד, ומחקרים מראים כי כמחצית מהגברים לא מרוצים ממראה החזה שלהם.

למרבה המזל ניתן כיום לפתור מצב זה במהירות וביעילות באמצעות ניתוח גניקומסטיה (הקטנת חזה לגבר) – ניתוח מהיר ופשוט יחסית עם זמן ההתאוששות קצר.

ניתוח גניקומסטיה אצל ד"ר נמרוד פרידמן:

 • מנתח פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בוגר אוניברסיטת תל אביב ובעל נסיון של מעל ל- 25 שנה.
 • בין המנתחים המנוסים ביותר בישראל בניתוחי גניקומסטיה, גם מהמורכבים ביותר שנעשו בארץ.
 • ד"ר פרידמן מנתח בשיטה מתקדמת המאפשרת, ברוב המכריע של המקרים, להגיע לתוצאות מצויינות עם צלקת מינימלית אחת בלבד, במקום שתיים.
  ניסיונו והידע הרב שצבר מאפשרים לד"ר פרידמן להגיע לתוצאות טבעיות והרמוניות עם מבנה גופו של המטופל.
 • תוצאות הניתוחים שביצע ד"ר נמרוד פרידמן זוכות לתצוגה ולהערכה רבה בהרצאות, פורומים וכינוסים בינלאומיים מרכזיים בכל רחבי העולם.
 • ד"ר נמרוד פרידמן מבצע את כל הניתוחים בעצמו, ומלווה אישית כל מטופל – החל מהייעוץ הראשוני, תהליך ההחלמה, ובהמשך – ביקורות תקופתיות, במידת הצורך.

 

היום, למרבה המזל, כבר לא צריך לחיות עם הרקמות העודפות או עם חוסר הביטחון העצמי. בין אם אתה חש מבוכה בעת החלפת בגדים בציבור, בזמן הרחצה בים או ביצירת קשרים אינטימיים – ניתוח גניקומסטיה הוא הפתרון עבורך.

 

לפרטים נוספים, שאלות או קביעת פגישת ייעוץ אישית, אל תהסס ליצור איתנו קשר:

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי ניתוח גניקומסטיה
  ניתוח גניקומסטיה – תמונות לפני ואחרי

  ניתוח גניקומסטיה – המדריך המלא

  על התופעה

  המונח גניקומסטיה מתייחס לתופעה של צמיחה חריגה של החזה הגברי הנובעת מהימצאות שומן ורקמת שד בגדלים משתנים אצל גברים, כשהטווח הוא עצום – החל מבליטה קלה ועד חזה גדול או נפול ממש כמו חזה נשי.

  מקורו של המונח גיניקומסטיה ביוונית – גיניקו – אישה, מסטיה – שד, כלומר שדיים של אישה.
  מדובר בתופעה שכיחה מאד, ומחקרים מראים כי מחצית מהגברים לא מרוצים ממראה החזה שלהם, כך שאתה יכול להתנחם בעובדה שאתה לא לבד.

  לכל הגברים יש רקמת שד, וכמו אצל נשים, היא נמצאת תחת שליטתם של ההורמונים בגופנו. עם תחילת גיל ההתבגרות חלה עלייה בכמות ההורמונים המופרשים אשר גורמת להתפתחות של החזה. בחלק מהמקרים, תופעת הגניקומסטיה חולפת באופן טבעי מיד אחרי גיל ההתבגרות, אך עבור חלק מהגברים, מצב זה הופך להיות קבוע.

  קיימים גורמים נוספים היכולים לגרום לתופעה של שדיים גדולים אצל גבר – החל מעודף משקל, דרך שימוש בתרופות כאלו ואחרות או שימוש בסמים, ועד לגידולים סרטניים.

  ברוב המקרים, גניקומסטיה אינה מחלה ומטרתו של ניתוח גניקומסטיה היא שיפור אסתטי שיוביל לשיפור התחושה וההערכה העצמית.

  בעוד שטיפולי הקטנת חזה לגבר קיימים כבר עשורים רבים, בשנים האחרונות נראית עלייה במספר הגברים בעלי המודעות האסתטית לגודלו ולצורתו של החזה, מודעות שבעקבותיה הם מבקשים לעבור ניתוח גניקומסטיה.

  אם בעבר המטופל ה"טיפוסי" היה נער שהתבייש בשל שדיים גדולים ונראים לעין, היום ניתן לראות מגוון רב יותר של מטופלים בגילאים שונים – החל מגיל ההתבגרות ועד הגיל השלישי, המעוניינים לטפל בשלל תופעות: מפטמות בולטות, דרך עטרות גדולות או נפוחות, ועד חזה נשי ונופל.

  באופן עקרוני ניתן לנתח גם בני נוער מתחת לגיל 18, אך כאמור, מאחר ובמקרים רבים התופעה נפתרת מעצמה במשך הזמן, ד"ר נמרוד פרידמן ינתח בגילאים אלו רק במידה והתופעה נמשכת כבר שנתיים לפחות וגורמת לסבל רב.

  גניקומסטיה – שיטות הטיפול

  ד"ר נמרוד פרידמן מבצע ניתוחי גניקומסטיה בשיטה מתקדמת המאפשרת, ברוב המכריע של המקרים, להגיע לתוצאות מצויינות עם צלקת מינימלית אחת (במקום שתיים).

  שאיבת השומן, שמהווה בין 90 ל-100 אחוז מנפחו של ניתוח גניקומסטיה, נעשית דרך חתך קטן בגבול שבין עטרת הפטמה והעור. אם יש צורך, אחרי ששאיבה זו מסתיימת, ד"ר נמרוד פרידמן מוציא דרך אותו חתך גם את רקמת השד העודפת. זהו החתך היחיד שנעשה.

  במקרים נדירים (פחות מאחוז אחד מכלל ניתוחי גניקומסטיה), עשויים להישאר עודפי עור משמעותיים הדורשים טיפול נוסף, אותו ניתן לבצע בשתי דרכים:

  • ביצוע חתכים נוספים באותו ניתוח סביב העטרה, או חתך שנראה כמו T הפוך, וכך אפשר לסיים את ההליך כולו בניתוח אחד. החיסרון בשיטה זו הוא שחתכים אלו משאירים צלקת גדולה יותר וכך למעשה הבעיה אינה נפתרת – מי שהתבייש להוריד חולצה בגלל גניקומסטיה, יתבייש להוריד אותה גם בגלל צלקות נראות לעין.
  • פיצול הניתוח לשניים – השיטה המועדפת על ד"ר נמרוד פרידמן. בשלב הראשון ישאב ד"ר פרידמן את כל השומן ויסיר את רקמת השד העודפת. לאחר שנה, ישפוט את מצב החזה ורק אם יש צורך, יסיר את עודפי העור באמצעות חתך סביב העטרה בלבד. בצורה כזו, הצלקת שנשארת מצומצמת ונמצאת רק סביב העטרה, מחלימה היטב והתוצאה המתקבלת היא יפה ואסתטית. הסיבה לכך שמחכים שנה שלמה לפני ניתוח ההשלמה היא שלעור יש יכולת התכווצות מדהימה ולאחר שנה קיים סיכוי גדול שהעור העודף יתכווץ מעצמו ולא יהיה צורך בהסרתו.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר נמרוד פרידמן

  מטרתו של ד"ר נמרוד פרידמן, כירורג פלסטי, היא השגת מראה טבעי ונקי, ללא צלקות בולטות לעין ככל שניתן. בשל כך, בעת הניתוח יבוצע חתך אחד קצר בכל צד בגבול התחתון של העטרה, כך שבקושי ניתן יהיה לראות אותו לאחר הניתוח.

  בנוסף, ד"ר פרידמן אינו משאיר נקזים ולא מבצע חתכים גדולים נוספים בעור, גם במידה וישנם עודפי עור משמעותיים. אם אכן יש צורך להיפטר מעור עודף, יבצע ד"ר נמרוד פרידמן ניתוח נוסף, אחרי כשנה, בו יסיר את העור העודף באמצעות חתך בגבול העטרה בלבד.

  פגישת הייעוץ

  אחרי שהגעת להחלטה כי ברצונך לבצע ניתוח פלסטי לתיקון גניקומסטיה תיקבע לך פגישת ייעוץ ראשונה עם ד"ר נמרוד פרידמן. בפגישה זו ישוחח אתך ד"ר פרידמן על הדברים שהיית רוצה לשנות בגופך בניתוח ומהן הציפיות שלך מתוצאותיו. בנוסף תדונו יחדיו בכל ההיבטים של הניתוח, כולל האפשרויות העומדות בפנייך והאם הן תואמות את רצונותייך.

  במהלך הפגישה ד"ר פרידמן ישאל אותך גם שאלות ספציפיות לגבי אורח החיים שלך ומצבך הבריאותי, החשובות למידת ההצלחה והבטיחות של התהליך.

  לקראת הניתוח עצמו תקבל מרשם למשככי כאבים וסבון חיטוי מיוחד שאיתו עליך להתקלח.
  חודש לפני ושבועיים ואחרי הניתוח יש להפסיק לעשן.

  ההכנות לניתוח

  בסמוך למועד הניתוח תיפגש שוב עם ד"ר נמרוד פרידמן לפגישת הכנה. בפגישה זו תדונו בכל שלבי הניתוח – מה צפוי להתרחש לפניו, במהלכו ואחריו, מהם הסיבוכים האפשריים וכל מידע נוסף שקשור לניתוח.

  גניקומסטיה – הניתוח עצמו

  ניתוח גניקומסטיה על ידי ד"ר נמרוד פרידמן מתבצע במרכז הרפואי מדיקה בתל אביב, בהרדמה כללית.

  הניתוח עצמו קצר יחסית ונמשך כשעה. עם סיום הניתוח ואחרי מספר שעות התאוששות בלבד, תוכל כבר לחזור לביתך ואפילו ללכת ולתפקד בכוחות עצמך.

  החלמה מניתוח גניקומסטיה

  ניתוח גינקומסטיה הוא ניתוח שאינו כרוך בכאבים משמעותיים ומאפשר חזרה לחיים מלאים ורגילים, כולל פעילות ספורט, כעבור זמן קצר מאד.

  הדבר היחיד המומלץ לאחר הניתוח הוא ללבוש גופיה הדוקה מיוחדת שמזרזת את פינוי הבצקות והנוזלים מאזור הניתוח. את הגופייה יש ללבוש 24 שעות ביממה למשך חודש (אפשר להוריד אותה רק במקלחת).

  אחרי הניתוח רואים מיד שיפור במצב החזה, אבל את התוצאה הסופית של ניתוח גניקומסטיה תקבל רק אחרי מספר חודשים ולכן יש להתאזר בסבלנות.

  ניתוח גניקומסטיה – סיבוכים אפשריים

  תוצאותיו של ניתוח הקטנת חזה לגבר הן ברוב המכריע של המקרים יפות מאוד ומובילות לשביעות רצון גבוהה אצל המטופלים, אך כמו בכל ניתוח, גם כאן ייתכנו תופעות לוואי וסיבוכים כגון פטמות שקועות, אסימטריה, אזורים לא אחידים בעקבות השאיבה, או שינוי בתחושה. סיבוכים אלו או אחרים נדירים מאוד בידיו של ד"ר פרידמן.

  המדריך לניתוח גניקומסטיה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הקטנת חזה לגבר, אנא צור קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   

  ניתוח גניקומסטיה – גלריית סרטונים

   

  לפרטים נוספים, שאלות או קביעת פגישת ייעוץ אישית, אל תהסס ליצור איתנו קשר.

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   ניתוח גניקומסטיה – שאלות נפוצות

   כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח גניקומסטיה ומתי אוכל לחזור לשגרה?
   ההחלמה מניתוח גניקומסטיה מהירה וכבר לאחר שעות ספורות מסיום הניתוח תוכל לקום, לצאת מהמיטה וללכת בכוחות עצמך. אי הנוחות והכאבים עשויים להימשך כמה ימים אך מדובר בכאבים נסבלים הניתנים לשיכוך באמצעות תרופות מתאימות. החזרה לשגרה היא אינדיבידואלית, אך רוב המטופלים חוזרים במהירות לקיים אורח חיים רגיל, למעט פעילות מאומצת במיוחד, שממנה מומלץ להימנע במשך שבועות ספורים.

    

   כמה זמן מחזיק ניתוח גניקומסטיה והאם אצטרך לעבור אותו שוב?
   ניתוח הקטנת חזה לגבר מחזיק שנים רבות ולרוב לא תצטרך לחזור עליו. אם אין שינוי במצב הבריאותי שלך או שינוי משמעותי במשקל שלך, נדיר שצריך לחזור על הניתוח. עם זאת, חשוב לציין כי באחוז קטן מהמקרים, יכולה להיות הישנות, כתוצאה מגדילה מחדש של רקמת שד ושומן, אבל החזה לא יחזור לעולם לגודלו לפני הניתוח. במצב של הישנות, מומלץ להמתין כשנה ובמידה וניתן לשפר את התוצאה, ניתן לנתח שוב.

    

   האם ניתוח גניקומסטיה משאיר צלקות בולטות?
   ברוב המכריע של ניתוחי הגניקומסטיה, ד"ר נמרוד פרידמן מבצע את החתך בגבול בין העטרה לעור, במקום שמחלים היטב, ולכן הצלקת כמעט ולא נראית. כדי להבטיח שהחלמת החתך תהיה אופטימלית, יש להגן על האזור מפני השמש בחצי השנה הראשונה לאחר הניתוח.

    

   האם קיימים ניתוחים פלסטיים נוספים המיועדים בעיקר לגברים?
   אם בעבר ניתוחים פלסטיים לגברים היו תופעה שולית ונדירה יחסית, הרי שהיום יותר ויותר גברים פונים לפתרונות אסתטיים כירורגיים ואנו רואים עליה מתמדת בניתוחים אלו. בין הניתוחים הפלסטיים המיועדים לגברים ניתן למנות גם ניתוח לקוביות בבטן שהולך ותופס פופולריות רבה.
   עוד על ניתוח קוביות בבטן ניתן לקרוא פה.

    

   המדריך לניתוח גניקומסטיה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הקטנת חזה לגבר, אנא צור קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.