חזה מוגדר ושטוח הוא סממן של גבריות. לכן אין זה מפתיע שלעיתים קרובות, גבר המפתח חזה שנראה נשי, מרגיש רע עם עצמו וסובל מהקנטות ומחוסר ביטחון עצמי. בין אם אתה חש מבוכה בעת החלפת בגדים בציבור, בזמן הרחצה בים, או ביצירת קשרים אינטימיים, ניתוח גניקומסטיה הוא הפתרון עבורך. היום, למרבה המזל, כבר לא צריך לחיות עם הרקמות העודפות או עם חוסר הביטחון העצמי.

בניתוח הקטנת חזה לגבר (גיניקומסטיה), משתמש ד"ר נמרוד פרידמן, אחד מהמומחים המובילים בישראל בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית בכלל, וניתוחי גניקומסטיה בפרט, בטכניקות דומות לאלו שבניתוח שאיבת שומן, בניתוח מהיר ופשוט יחסית עם זמן ההתאוששות קצר.

קח את ההגה של מסלול החיים לידיים שלך ושנה אותם מקצה לקצה – אמור להתראות למבוכה ולבגדים הרחבים, ושלום לאני המשופר שלך. אל תחכה לשאול "איך לא עשיתי את זה קודם" – שנה את החיים שלך עוד היום!

לד"ר נמרוד פרידמן נסיון רב שנים בניתוחי גניקומסטיה. המדריך המלא של ד"ר פרידמן לניתוח גניקומסטיה הוא הצעד הראשון שלך לשינוי. כאן תוכל לקרוא את כל המידע האיכותי והרלוונטי ביותר בנושא. לפרטים נוספים, שאלות או קביעת פגישת ייעוץ אישית, אל תהסס ליצור איתנו קשר.

  המראה החדש שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >


  לפני ואחרי ניתוח גניקומסטיה
  ניתוח גניקומסטיה – תמונות לפני ואחרי

  ניתוח גניקומסטיה – המדריך המלא

  על התופעה

  מקורו של המונח גיניקומסטיה ביוונית – גיניקו – אישה, מסטיה – שד, כלומר שדיים של אישה. המונח גניקומסטיה מתייחס לתופעה של צמיחת חזה גברי הנובעת מהימצאות שומן ורקמת שד בגדלים משתנים אצל גברים, כשהטווח הוא עצום – החל מבליטה קלה ועד חזה גדול או נפול ממש כמו חזה נשי. מדובר בתופעה שכיחה מאד, ומחקרים מראים כי מחצית מהגברים לא מרוצים ממראה החזה שלהם, כך שאתה יכול להתנחם בעובדה שאתה לא לבד.

  לכל הגברים יש רקמת שד, וכמו אצל נשים, היא נמצאת תחת שליטתם של ההורמונים בגופנו. עם תחילת גיל ההתבגרות עלייה בכמות ההורמונים המופרשים גורמת להתפתחות של החזה. בחלק מהמקרים, תופעת הגניקומסטיה חולפת באופן טבעי מיד אחרי גיל ההתבגרות, אך עבור חלק מהגברים, מצב זה הופך להיות קבוע. קיימים גורמים נוספים היכולים לגרום לתופעה של שדיים גדולים אצל גבר, החל מעודף משקל ובעיות הורמונליות הגורמות להפרשת הורמונים לא תקינה, דרך שימוש בתרופות כאלו ואחרות או שימוש בסמים, ועד לגידולים סרטניים. ברוב המקרים, גניקומסטיה אינה מחלה ומטרתו של ניתוח גניקומסטיה היא שיפור אסתטי שיוביל לשיפור התחושה וההערכה העצמית.

  בעוד שטיפולי הקטנת חזה לגבר קיימים כבר עשורים רבים, בשנים האחרונות נראית עלייה במספר הגברים בעלי המודעות האסתטית לגודלו ולצורתו של החזה, מודעות שבעקבותיה הם מבקשים לעבור ניתוח גניקומסטיה. אם בעבר המטופל ה"טיפוסי" היה נער שהתבייש בשל שדיים גדולים ונראים לעין, היום ניתן לראות מגוון רב יותר של מטופלים בגילאים שונים, המעוניינים לטפל בשלל תופעות: מפטמות בולטות, דרך עטרות גדולות או נפוחות, ועד חזה נשי ונופל. באופן עקרוני ניתן לנתח גם בני נוער מתחת לגיל 18, אך כאמור, מאחר ובמקרים רבים התופעה נפתרת מעצמה, ינתח ד"ר נמרוד פרידמן רק במידה והתופעה נמשכת כבר שנתיים לפחות.

  שיטות הטיפול

  שאיבת השומן, שמהווה בין 90 ל-100 אחוז מנפחו של ניתוח גניקומסטיה, נעשית דרך חתך קטן בגבול שבין עטרת הפטמה והעור. אם יש צורך, אחרי ששאיבה זו מסתיימת, מוציאים דרך אותו חתך גם את רקמת השד העודפת. זהו החתך היחיד שנעשה. במקרים נדירים (פחות מאחוז אחד מכלל ניתוחי גניקומסטיה), עשויים להישאר עודפי עור משמעותיים הדורשים טיפול נוסף, אותו ניתן לבצע בשתי דרכים:

  1. ביצוע חתכים נוספים באותו ניתוח סביב העטרה, או חתך שנראה כמו T הפוך, וכך אפשר לסיים את ההליך כולו בניתוח אחד. החיסרון בשיטה זו הוא שחתכים אלו משאירים צלקת גדולה יותר וכך למעשה הבעיה אינה נפתרת – מי שהתבייש להוריד חולצה בגלל גניקומסטיה, יתבייש להוריד אותה גם בגלל צלקות נראות לעין.
  2. פיצול הניתוח לשניים – השיטה המועדפת על ד"ר נמרוד פרידמן. בשלב הראשון ישאב ד"ר פרידמן את כל השומן ויסיר את רקמת השד העודפת. לאחר שנה, ישפוט את מצב החזה ורק אם יש צורך, יסיר את עודפי העור באמצעות חתך סביב העטרה בלבד. בצורה כזו, הצלקת שנשארת מצומצמת ונמצאת רק סביב העטרה, מחלימה היטב והתוצאה המתקבלת היא יפה ואסתטית. הסיבה לכך שמחכים שנה שלמה לפני ניתוח ההשלמה היא שלעור יש יכולת התכווצות מדהימה ולאחר שנה קיים סיכוי גדול שהעור העודף יתכווץ מעצמו ולא יהיה צורך בהסרתו.

   

  ניתוח גניקומסטיה – גלריית סרטונים

  ההכנות לניתוח

  אחרי שהגעת להחלטה כי ברצונך לבצע ניתוח גניקומסטיה ולהגיד שלום אחת ולתמיד לתחושת הבושה וחוסר הביטחון תיקבע לך פגישת הכנה עם ד"ר נמרוד פרידמן. בפגישה זו תדונו בכל האספקטים של הניתוח ותבינו יחדיו אם הוא אכן עונה על הצרכים הספציפיים שלך. ההצלחה והבטיחות של התהליך תלויות מאד במידת הכנות אותה תגלה במהלך הפגישות ולכן, תשאל מספר שאלות על אורח החיים והבריאות שלך וגם על הרצונות שלך. לקראת הניתוח עצמו ירשום לך הרופא מרשם למשככי כאבים וסבון חיטוי מיוחד שאיתו עליך להתקלח.

  הניתוח עצמו

  ניתוח גניקומסטיה נעשה במרכז רפואי, לרוב בהרדמה כללית. הניתוח עצמו קצר יחסית ונמשך בין שעה לשעתיים. עם סיום הניתוח ואחרי מספר שעות התאוששות בלבד, תוכל כבר לחזור לביתך ואפילו ללכת ולתפקד בכוחות עצמך.

  החלמה מניתוח גניקומסטיה

  ניתוח גינקומסטיה הוא ניתוח שאינו כרוך בכאבים משמעותיים ושמאפשר חזרה לחיים מלאים ורגילים, כולל פעילות ספורט, בתקופה מאד קצרה. הדבר היחיד המומלץ לאחר הניתוח הוא ללבוש גופיה הדוקה מיוחדת שמזרזת את פינוי הבצקות והנוזלים מאזור הניתוח. את הגופייה יש ללבוש במשך 24 שעות ביממה ולמשך חודש (אפשר להוריד אותה רק במקלחת). אחרי הניתוח רואים מיד שיפור במצב החזה, אבל את התוצאה הסופית של ניתוח גניקומסטיה תקבל רק אחרי מספר חודשים ולכן יש להתאזר בסבלנות.

  ניתוח גניקומסטיה – סיבוכים אפשריים

  תוצאותיו של ניתוח הקטנת חזה לגבר הן יפות מאד ומובילות לשביעות רצון גבוהה מאד אצל המטופלים, אך כמו בכל ניתוח, גם כאן קיימים סיבוכים אפשריים: פטמות שקועות, אסימטריה, אזורים לא אחידים בעקבות השאיבה, או שינוי בתחושה.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר נמרוד פרידמן

  מטרתו של ד"ר נמרוד פרידמן היא השגת מראה נקי, ללא צלקות בולטות לעין וטבעי ככל שניתן. בשל כך, בעת הניתוח יבוצע חתך אחד בכל צד באורך מספר מילימטרים בלבד, כך שבקושי ניתן יהיה לראות אותו לאחר הניתוח. בנוסף, ד"ר פרידמן אינו משאיר נקזים ולא מבצע חתכים גדולים נוספים בעור, גם במידה וישנם עודפי עור משמעותיים. אם אכן יש צורך להיפטר מעור עודף, יבצע ד"ר נמרוד פרידמן ניתוח נוסף, אחרי כשנה, בו יסיר את העור העודף באמצעות חתך בגבול העטרה בלבד.

  המדריך לניתוח גניקומסטיה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הקטנת חזה לגבר, אנא צור קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   המראה החדש שלך מתחיל כאן!

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >


    

   ניתוח גניקומסטיה – שאלות נפוצות

   כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח גניקומסטיה ומתי אוכל לחזור לשגרה?

   ההחלמה מניתוח גניקומסטיה מהירה וכבר לאחר שעות ספורות מסיום הניתוח תוכל לקום, לצאת מהמיטה וללכת בכוחות עצמך. אי הנוחות והכאבים עשויים להימשך כמה ימים אך מדובר בכאבים נסבלים הניתנים לשיכוך באמצעות תרופות מתאימות. החזרה לשגרה היא אינדיבידואלית, אך רוב המטופלים חוזרים במהירות לקיים אורח חיים רגיל, למעט פעילות מאומצת במיוחד, שממנה מומלץ להימנע במשך שבועות ספורים.

   כמה זמן מחזיק ניתוח גניקומסטיה והאם אצטרך לעבור אותו שוב?

   ניתוח הקטנת חזה לגבר מחזיק שנים רבות ולרוב לא תצטרך לחזור עליו. אם אין שינוי במצב הבריאותי שלך או שינוי משמעותי במשקל שלך, נדיר שצריך לחזור על הניתוח. עם זאת, חשוב לציין כי באחוז קטן מהמקרים, יכולה להיות הישנות, כתוצאה מגדילה מחדש של רקמת שד ושומן, אבל החזה לא יחזור לעולם לגודלו לפני הניתוח. במצב של הישנות, מומלץ להמתין כשנה ובמידה וניתן לשפר את התוצאה, ניתן לנתח שוב.

   האם ניתוח גניקומסטיה משאיר צלקות בולטות?

   ד"ר נמרוד פרידמן מבצע את החתך בגבול בין העטרה לעור, במקום שמחלים היטב, ולכן הצלקת כמעט ולא נראית. כדי להבטיח שהחלמת החתך תהיה אופטימלית, יש להגן על האזור מפני השמש בחצי השנה הראשונה לאחר הניתוח.

   האם קיימים ניתוחים פלסטיים נוספים המיועדים בעיקר לגברים ?

   אם בעבר ניתוחים פלסטיים לגברים היו תופעה שולית ונדירה יחסית, הרי שהיום יותר ויותר גברים פונים לפתרונות אסתטיים כירורגיים ואנו רואים עליה מתמדת בניתוחים אלו. בין הניתוחים הפלסטיים המיועדים לגברים ניתן למנות גם ניתוח לקוביות בבטן שהולך ותופס פופולריות רבה.
   עוד על ניתוח קוביות בבטן ניתן לקרוא פה.

    

   המדריך לניתוח גניקומסטיה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הקטנת חזה לגבר, אנא צור קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.