*** עדכון לסוף שנת 2019 – נכון להיום לא מתבצעים יותר ניתוחים במרפאה עם שתלים אנטומיים. השימוש בשתלים עגולים נימשך כרגיל, וקיימת גם אופצה להגדלת חזה בשילוב שומן עצמי. ***

החזה הנשי היה לאורך ההיסטוריה האנושית סמל לנשיות. האופנה מתחלפת, אך הסמל נשאר. נשים תמיד היו עסוקות במראה החזה שלהן ואלו שלא חיות אתו בשלום, רוצות לרוב לשנות אותו. בשביל זה נוצרו ניתוחים פלסטיים וכמובן, ניתוח הגדלת חזה. ניתוחי הגדלת חזה הם הניתוחים הפופולאריים ביותר בתחום הניתוחים הפלסטיים וכל שנה המספרים עולים.

"כל אישה הינה אינדיבידואלית במבנה גופה, אופייה, שאיפותיה, רצונותיה וציפיותיה", מסביר ד"ר נמרוד פרידמן ומוסיף "ועל כן אני מקדיש זמן רב בפגישת הייעוץ, וביחד עם האישה נבחר השתל האופטימאלי בהתאם למבנה גופה ורצונותיה. יחד עם זאת, אני דוחה על הסף בקשות להגדלות חזה למידות חריגות שעשויות להוביל לבעיות רפואיות".

ד"ר נמרוד פרידמן, למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח להגדלת חזה עשוי להתאים לכל אישה, החל מנשים צעירות בעלות חזה קטן ונשים שהחזה שלהן איבד מנפחו כתוצאה מהריונות, הנקות וירידה במשקל, וכלה בנשים בשלות המעוניינות לשוב אל נעוריהן ונשיותן. במהלך הניתוח להגדלת החזה משתמש ד"ר נמרוד פרידמן בשתלים של החברות המובילות בעולם, המתאפיינים במעטפת יתרונות של בטיחות ואיכות. השתלים מוצעים במגוון רחב של צורות וגדלים, ומסופקים עם אחריות יצרן למקרים בהם נמצא פגם בשתלים עצמם.

ד"ר נמרוד פרידמן: "מטרתם של ניתוחי הגדלת חזה או הרמת חזה הם תיקון ושיפור החזה ולא יצירת חזה במראה מוגזם או מוקצן. אישה שאינה חיה בשלום עם החזה שלה, תגיע אליי, למרפאה הפלסטית ויחד נבדוק את המניעים לרצון בשינוי. כיום, נכנסו לשוק השתלים האנטומיים המאפשרים לנו, הרופאים בניתוחי הגדלת חזה, להעניק לכל מטופלת את השתל המתאים למבנה גופה, לרצונותיה ולאישיותה ולא פחות חשוב: להשאיר את החזה במראה טבעי".

 

הגדלת חזה במראה טבעי

הגדלת חזה – המדריך המלא 

מהם השתלים האנטומיים?

"שתלים אנטומיים הם שתלים המזכירים צורת אגס או טיפה. הם דקים ושטוחים בחלקם העליון ועגלגלים בתחתית, ממש כמו מראה שד. היתרון הגדול בשתלים אלו בניתוחי הגדלת חזה, הוא שיש להם מידות אורך ורוחב רבות ולכן ניתן להתאים לכל מטופלת את המידה המתאימה לה. השתל עצמו עשוי ג'ל קוהיזיבי שהוא סיליקון בו המולקולות קשורות אחת לשנייה, מה שמפחית את הסיכוי לקרעים ודליפות. המדע מתפתח כל הזמן ועם השנים אנו מקבלים שתלים בטוחים יותר, במידות רבות יותר ובמראה טבעי יותר".

ד"ר נמרוד פרידמן, כירורג פלסטי המתמחה בניתוחי הגדלת חזה כמו גם בניתוחי מתיחת בטן ומתיחת פנים, מספר כי כיום, בניגוד לעבר, הדרישה היא לחזה במראה טבעי ולא לחזה עגול במראה "פוש אפ". השתלים האנטומיים אכן כבשו את השוק ונראה כי הם עומדים להיות אתנו עוד שנים רבות.

האם אישה שעברה ניתוח הגדלת חזה תאלץ לעבור אותו שוב בעתיד?

"לא בהכרח" מסביר ד"ר פרידמן, "שתלים הנמצאים בגוף שנים רבות, עלולים לסבול מבלאי סביר. יש סיכוי שלאחר שנים, תאלץ האישה לבצע החלפת שתלים. זו הסיבה שאישה לאחר ניתוח הגדלת חזה חייבת להגיע למרפאה לבדיקה שגרתית אחת לשנה ולעבור אולטרסאונד של השד – מומלץ אחת לשנתיים. אם תקפיד על ביצוע הוראות אלה, לא תהיינה הפתעות".

לסיכום

עם סיום ניתוח הגדלת החזה, יוענק לחזה שלך מראה מלא, נשי ומעוצב ויותר, תוך הקפדה על מראה טבעי שאינו צעקני ומוחצן מידי.