אין כמו עור מתוח וזוהר כדי להאיר את הפנים שלנו, אך גם אם נדאג לטפל בעור היטב, נגן עליו מפני השמש וניעזר במוצרי הקוסמטיקה המתאימים לנו, בסופו של דבר הגיל ייתן את אותותיו. עם הזמן העור מאבד מהאלסטיות שלו ואי שם בשנות השלושים, ולעיתים אף קודם לכן, מתחילים להופיע סימני הגיל.
קמטי חשיבה באזור המצח, וקמט זועף בין הגבות, הינם בין הקמטים הראשונים להופיע. למרבה המזל ניתן לטפל בהם בצורה אפקטיבית, וללא התערבות כירורגית, על ידי הזרקת בוטוקס. הנה כל מה שרצית לדעת בנושא.

ראשית – כיצד הבוטוקס עובד?

שרירי הפנים שמתכווצים ואחראיים, בין היתר, להבעות הפנים שלנו, יוצרים עם הזמן קמטים המותירים את רישומם על העור. המצח הינו איזור פגיע במיוחד, מאחר והוא לוקח חלק פעיל בהבעות פנים רבות שלנו.

בגיל צעיר, האלסטיות של העור מאפשרת לו להתגבר בקלות על התכווצויות השרירים, אך עם השנים, אובדן האלסטיות גורם לקמטים להתקבע בעור. לכן, אם רוצים לשפר את מראה העור, ובמקרים מסויימים אף לדחות את הופעתם של הקמטים הראשונים, ניתן להיעזר בבוטוקס.

בוטוקס, הוא שמו המסחרי של בוטוליניום טוקסין איי, המיוצר על ידי חיידק בשם קלוסטרידיום בוטולינום. כאשר מזריקים חלבון זה הוא מונע את מעבר הגירוי העצבי אל השריר באזור ההזרקה וכך מרפה אותו ויוצר מראה חלק יותר. שימוש קבוע בהזרקת בוטוקס מדי כ-3-5 חודשים (לפי הצורך), עשוי אף למנוע, או לעכב, הופעת קמטים חדשים.

טיפול בקמטים במצח באמצעות בוטוקס

כאמור, שרירי המצח שלנו לוקחים חלק פעיל בהבעות הפנים שלנו, ואף בתנועת העיניים. עם חלוף הזמן מופיעים קמטי הבעה אופקיים לרוחב המצח, ובמקרים רבים גם קמטי אורך בן הגבות, הנוצרים מפעולת כיווץ הגבות.

הזרקת הבוטוקס לאזור המצח נעשית במטרה להחליק את קמטי הרוחב, ובמקרים מסויימים אף למנוע, או לעכב, את הופעתם. בנוסף, הזרקת בוטוקס יכולה לסייע לשיפור מראן של גבות צנוחות, המשוות לפנים מבע עייף.
יחד עם זאת, בידיים לא מיומנות הגבות עלולות לצנוח, או לחילופין – להתרומם יתר על המידה ולהעניק לכם מבע פנים של פליאה מתמדת. לכן חשוב להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירת הרופא המטפל, להעדיף כירורג פלסטי מוסמך ולא להתפתות למבצעי מחיר ולטיפול בידי מטפלים שאינם רופאים מומחים לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

הגיל הממוצע להתחלת טיפול בוטוקס במצח הוא 35, אך ניתן להתחיל גם בשנות ה-20 כטיפול מניעתי, הניתן במרווחים גדולים יותר, אשר מסייע למנוע את הופעת הקמטים מבעוד מועד. מומלץ לשים לב למצב העור ולזכור את הכלל שנכון תמיד – להשגת תוצאות אופטימליות ומרשימות עדיף להתחיל מוקדם מאשר מאוחר.

לכמה זמן בוטוקס במצח משפיע?

תוצאות ההזרקה מתחילות להראות לאחר יומיים או שלושה מביצוע הטיפול, והאפקט נמשך במרבית המקרים בין שלושה לשישה חודשים.
עם הזמן הגוף מפרק את הבוטוקס והשפעתו מתפוגגת, אולם ניתן לחזור על טיפולי בוטוקס בהתאם לצורך ולמראה שרוצים להשיג.

משך ההשפעה של בוטוקס במצח תלוי, בין היתר, בגורמים נוספים:

  • רמת הפעילות – אצל אנשים שפעילים מאוד מבחינה גופנית פירוק הבוטוקס יהיה מהיר יותר והשפעתו תהיה יותר קצרה.
  • מידת השימוש בשרירי הפנים – ככל שמשתמשים יותר בשרירי הפנים כך צפויים להיווצר יותר קמטים והשפעתו של הבוטוקס תהיה קצרה יותר.

מכיוון שההשפעה של הבוטוקס מתפוגגת באופן הדרגתי, אם רוצים לשמר את המראה החלק לאורך זמן, כדאי לתזמן את הטיפולים כך שההזרקה הבאה תינתן בטרם פגה לגמרי ההשפעה של ההזרקה הקודמת.

כיצד ניתן למקסם את התוצאות ולשפר את מראה העור

עור הפנים הוא אחד הדברים היקרים לנו ביותר. הפנים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהזהות שלנו, ובעזרתם אנחנו יוצרים קשרים, מציגים את עצמנו לעולם וכמובן פועלים מול לקוחות ועמיתים. לכן, הדבר החשוב ביותר לפני ביצוע טיפולי בוטוקס הוא לבחור ברופא מומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.

מנתח פלסטי המכיר היטב את תחום הרפואה האסתטית ידע כיצד להשיג את האיזון הנכון של תנועת שרירי הפנים, כדי להשיג תוצאה מקסימלית, עם מינימום פגיעה בהבעות הפנים הטבעיות.

לצד ההמלצה המרכזית הזאת, ישנם כמה אמצעים נוספים שיסייעו לשמור על מראה העור ולמקסם את השפעת הבוטוקס:

  • הקפדה על שתיית מים בכמות נאותה והפחתת צריכת האלכוהול – מים נחוצים לעור ומסייעים לשמור על מראה מתוח, ואילו אלכוהול פוגע במראה שלו. לכן, כחלק מההגנה על העור ומטיפוחו רצוי לאמץ הרגלי שתייה בריאים.
  • תזונה בריאה – תפריט מאוזן בהתאם לצורכי הגוף, הכולל את כל הוויטמינים ואבות המזון הדרושים יסייע לשמור על בריאות העור ועל יופיו.
  • הימנעות מעישון – צריכה של סיגריות, או מוצרי טבק אחרים, פוגעת באלסטיות של העור ומעודדת את יצירתם של קמטים חדשים.
  • הגנה מפני השמש – הימנעות מחשיפה לקרינת השמש ושימוש בתכשירי הגנה מתאימים יסייע להגן על העור ועשוי למנוע הופעתם של קמטים חדשים.
  • טיפול למיצוק וחידוש העור על ידי מכשור מתקדם, הכולל שימוש באנרגיית אור, גלי רדיו, או אולטרסאונד.

בוטוקס במצח – לסיכום

טיפול בוטוקס הוא כלי המאפשר לעור להיראות במיטבו. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר חשוב לפנות לרופא המתמחה בתחום, לפעול בהתאם להמלצותיו ולהקפיד על אורח חיים בריא.

 

לחצ/י כאן כדי לקרוא כמה זמן מחזיקה מעמד הזרקת בוטוקס

לחצ/י כאן כדי לקרוא על ההבדל בין הזרקת בוטוקס להזרקת חומרי מילוי