בעוד שעבר ניתן היה לבצע שינויים מהותיים במראה הפנים רק באמצעות ניתוחים פלסטיים כגון מתיחת פנים, הרי שההתקדמות בשנים האחרונות בתחום האסתטיקה הרפואית פותחת בפנינו שלל אפשרויות לשינוי דרמטי במראה הפנים ללא צורך בניתוח, וזאת באמצעות פיסול הפנים ע"י שילוב הזרקות חומרי מילוי ובוטוקס ושיפור מראה ומרקם העור באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

קיימות שתי מטרות עיקריות לפיסול פנים:

  • שינוי המראה הקיים (ללא תלות בגיל) – לדוגמא, תיקון גבנון של אף, מילוי שפתיים צרות, תיקון סנטר אחורי וכן הלאה.
  • שיפור המראה הקיים – החזרת מראה צעיר ורענן לפנים ע"י טיפול בשינויים המתרחשים כתוצאה מתהליכי ההזדקנות, כגון אובדן נפח רקמות הפנים והופעת קמטים.

עיצוב קו לסת וסנטר

ד"ר נמרוד פרידמן – עיצוב קו לסת, סנטר ועצמות לחיים באמצעות חומצה היאלורונית

 

תהליך פיסול הפנים

תהליך פיסול הפנים מתחיל בפגישת ייעוץ אצל ד"ר פרידמן, מנתח פלסטי וותיק ומוערך בעל נסיון רב בתחום זה. כמי שעוסק מאז ומעולם באמנות, מצליח ד"ר פרידמן בעבודתו כמנתח פלסטי לשלב בין ראייה אסתטית רחבה לבין מיומנות טכנית יוצאת דופן ומאפיין בדיוק רב את השינויים המומלצים לכל מטופל ומטופלת, תוך התחשבות במראה הטבעי של הפנים והימנעות ממראה "מנופח" ומוגזם.

תהליך פיסול הפנים משלב טכניקות שונות כשהעיקריות שבהן הינן:

  • הזרקות בוטוקס – לטיפול בקמטי הבעה, וכן לעתים משמש גם כפתרון לבעיות אסתטיות שונות כגון: אי סימטריה של גובה הגבות, חיוך גבוה חושף חניכיים, סנטר מכווץ ועוד.
  • הזרקות חומרי מילוי – למילוי נפח הפנים במקומות בהם הוא הידלדל במרוצת השנים, להשבת המראה הצעיר והרענן לפנים. ד"ר פרידמן מעדיף להשתמש בהזרקת חומצה היאלורונית שהינה חומר הנמצא באופן טבעי בגוף האדם, מתקנת ביעילות רבה מאד את מראה העור ומפחיתה את הסיכויים לתגובת נגד של הגוף בהיותה חומר טבעי.
    הזרקת חומרי המילוי משמשת גם לפיסול הפנים, כגון תיקון מבנה האף, טיפול בסנטר אחורי, עיבוי שפתיים צרות, הדגשת הלחיים וקו הלסת ועוד.
    מנתח פלסטי מיומן ידע להזריק את חומרי המילוי תוך התחשבות בדינמיקה והבעות הפנים, וימנע מהזרקת יתר, או הזרקה לא מדוייקת, אשר תקנה לפנים מראה לא טבעי.
  • רענון וחידוש עור הפנים, לשיפור מרקם העור ולמראה חלק יותר וזוהר. הטיפול מתבצע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, למשל – על ידי טיפול בגלי רדיו לפנים, ומסייע לעור לייצר קולגן חדש, רענן ואיכותי יותר.

רק מנתח פלסטי בעל נסיון רב ויד של אומן ידע לשלב בצורה אופטימלית את שלושת הטכניקות, לקבלת תוצאות אופטימליות, אשר במקרים מסויימים הינן שוות ערך ואף יכולות לעלות על תוצאות של ניתוחים פלסטיים פולשניים, ומורידות שנים רבות ממראה הפנים.

מטופלת ותיקה שאחרי 8 שנים של הזרקות נראית טוב יותר ממה שנראתה קודם למרות השנים שעברו. איזורים שטופלו: לחיים, שפתיים, סנטר וקו לסת

 

פיסול פנים לעומת מתיחת פנים

למרות התוצאות המשמעותיות המתקבלות בפיסול פנים, היכולת של הטיפולים האסתטיים הלא ניתוחיים היא עדיין מוגבלת ביחס לפרוצדורות ניתוחיות וקיימים מקרים בהם פיסול הפנים אינו מתאים ואף יכול להוביל למראה לא טבעי של המטופל.
לדוגמא – כאשר האף הוא גדול ועם גבנון משמעותי לא ניתן לטפל בהזרקה ויש צורך בניתוח פלסטי, כאשר הצניחה של הפנים והצוואר משמעותית ועם עודפי עור רבים – נסיון לתקן באמצעות הזרקות יביא לתוצאה לא טבעית ולא יפתור את הבעיה האמיתית של מראה הפנים.

יחד עם זאת במקרים בהם נדרשים שינויים מינוריים למראה הפנים, ובמיוחד בגילאים צעירים יותר, שילוב של פיסול פנים עם הידוק ושיפור מרקם העור בטכנולוגיות מתקדמות, יכול להביא לאפקט של מעין "מתיחת פנים ללא ניתוח" ולדחות את ההתערבות הכירורגית בכמה שנים.

אחד מהתפקידים המרכזיים של המנתח הפלסטי הוא "לתפור" את הטיפול האישי המתאים ביותר לכל מטופל ומטופל, כך שהתוצאה שתתקבל תראה טבעית וזוהרת, תוך שמירה על האופי המקורי של מראה והבעות הפנים.
המטרה שלנו היא לא לשנות באופן דרמטי את תווי הפנים של המטופל, אלא להחזיר את השעון לאחור, כך שיתקבל מראה צעיר, רענן ומשופר של הפנים והצוואר.

בסופו של יום, אין סיפוק גדול יותר למנתח פלסטי מאשר לראות את החיוך הרחב של המטופל שלו בהביטו במראה לאחר סיום הטיפול.

 

לחצ/י כאן כדי לקרוא מה היא חומצה היאלורונית וכיצד היא פועלת