בכל פעם שאת מחייכת, צוחקת, מזעיפה פנים או נראית נבוכה, את מכווצת את שרירי הפנים שלך. עם הזמן, התכווצויות אלו מייצרות תלמים קבועים וקמטים עמוקים בעור, במיוחד סביב העיניים והפה, בין הגבות, ועל המצח. קווים אלה יכולים לגרום לך להיראות מבוגרת, עצובה, כועסת או עייפה. הזרקת בוטוקס יכולה לא רק למנוע את העמקת הקמטים המתרחשים בזמן שאת מבצעת תנועות פנים טבעיות, אלא גם למחוק את הסימנים הקיימים של ההזדקנות, ולהשאיר אותך עם מראה צעיר ורענן.

הבוטוקס שייך למשפחת הטיפולים האסתטיים הלא פולשניים. מדובר בחלבון שיודע להרפות את השריר במקום שבו הוא מוזרק, כך שהוא אידאלי עבור כל אותם מקומות שבהם פעולת השרירים גורמת לקמטים: בין הגבות, בצדי העיניים או במצח. אפשר להיעזר בו גם במקומות אחרים בהם פעולת השרירים גורמת לחוסר סימטריה כמו בגבות, או לכל מקרה בו הם עשויים לפגוע בהרמוניה של הפנים (שפתיים, צוואר ועוד).
בשונה מטיפול בקמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי המחזירים נפח לפנים, או בטיפול במכשירים מתקדמים המטפלים במרקם ובהידוק של העור, השפעתו של הבוטוקס היא על השריר בלבד, ואין לו שום מרכיב של מתן נפח. הבחירה הסופית בטיפול האידאלי עבורך תתבצע אחרי התאמה אישית לצרכיך, על ידי ד"ר פרידמן.

למרות שהזרקת בוטוקס אינה הליך כירורגי, חשוב מאד לבחור ברופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, כדי להבטיח תוצאה טבעית ומוצלחת שאינה משאירה אותך עם מראה "קפוא" או מופתע תמידי. ד"ר נמרוד פרידמן הוא מנתח פלסטי ומרצה בינלאומי בכירורגיה פלסטית ואסתטית, המכיר היטב ומקרוב את מגוון הניתוחים והטיפולים האסתטיים ובכללם הזרקת בוטוקס. ד"ר פרידמן נחשב לאחד הרופאים המובילים והמנוסים בתחום, שטיפל בהצלחה כבר באלפי נשים (וגברים!), כך שאת בידיים בטוחות. רוצה להחזיר את הזמן לאחור? זה הזמן שלך לטיפול בוטוקס מהיר, בטוח ובעל השפעה מידית!

אם גם את הגעת למצב בו הקמטים והקמטוטים שבפנייך הולכים ונהיים מוגדרים, עמוקים, וברורים יותר, עד שהם כבר מטרידים אותך, זה אולי הזמן לחשוב על ריענון מהיר עם הזרקות בוטוקס. אנחנו מבינים כי המילה "בוטוקס" עלולה להפחיד או להרתיע אותך, אבל אנו מבטיחים לך כי לא כך הם פני הדברים. כדי להסביר יותר על הזרקת בוטוקס, הכנו עבורך את המדריך המלא של ד"ר נמרוד פרידמן לבוטוקס. כאן תמצאי את המידע המהימן והרלוונטי ביותר עבורך.

יש לך שאלות נוספות? רוצה לשמוע עוד? קבעי עוד היום פגישת ייעוץ במרפאת ד"ר פרידמן ועשי את הצעד הראשון לעבר מראה צעיר יותר!

 

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  הזרקת בוטוקס – המדריך המלא

  הזרקת בוטוקס – על התופעה

  ניתן לומר בביטחון שהבוטוקס שינה את פני הרפואה האסתטית הלא פולשנית של העשורים האחרונים, אבל מה הוא למעשה? בוטוקס הוא שם מסחרי של חומר שנקרא בוטוליניום טוקסין A, שהוא חלבון שמופק מחיידק ויודע להרפות את השריר שלתוכו הוא מוזרק למשך שלושה חודשים. מדובר בהרפיה הפיכה לחלוטין, כלומר שאחרי שחולפת ההשפעה של החומר, השריר חוזר למצבו התקין. הבוטוקס למעשה חוסם את האינטראקציה שבין העצב לשריר ומרפה את השריר. הרפיית השריר גורמת לקמטים להירגע ולהתרכך.

  תחילתו של הטיפול בבוטוקס הייתה בתור חומר המטפל בכיווצים בלתי רצוניים של שרירי העין, העפעפיים, והצוואר, וכחומר העושה נפלאות בטיפול בילדים עם שיתוק מוחין. באופן מקרי, שני רופאים קנדיים שמו לב שבזמן הטיפול בהתכווצויות בשרירי העיניים והעפעפיים עם בוטוליניום טוקסין, הקמטים באזור נעלמים, ומכאן הדרך להצלחה מסחררת כבר הייתה סלולה. היום, הטיפול בבוטוקס לצרכים אסתטיים הוא בעשרות, או אלפי, מונים יותר נפוץ מאשר הטיפול לצרכים רפואיים, למרות שהשימושים הרפואיים בבוטוקס בתחום האורתופדיה, הנוירולוגיה, הגניקולוגיה ועוד, רק הולכים וגדלים מיום ליום. השם "בוטוקס" נהפך לשם שנישא בפי כל, למרות שיש כיום בעולם שלוש חברות מובילות שמייצרות מוצר דומה ברמה גבוהה ובטוחה.

  עם השנים השימושים בבוטוקס בתחום הרפואה האסתטית התרחבו מאד, וכיום אפשר להשתמש בבוטוקס לתיקון הקמטים העמוקים בצוואר והזרקת בוטוקס במצח, לחריצי העישון שבשפתיים ולטשטוש קו הלסת, אך אלו דורשים ניסיון רב וידע מצד המטפל. הניסיון ארוך השנים של ד"ר נמרוד פרידמן והידע הנרחב שצבר בתחום, מאפשרים לו לבצע טיפולים אלו עם תוצאות טבעיות ויפות, ובנוסף אליהם גם טיפולים בהזרקות בוטוקס בגבות בגובה לא אחיד, בצניחה של זוויות הפה ובאסימטריות שמקורן בהזזה או במתח של אחד השרירים.
  הבוטוקס אינו חומר מילוי, הוא לא ממלא את הקמט ולא מטפל בו באופן ישיר, אלא מטפל בסיבה שגורמת לקמט. מכיוון שתפקידו להרפות את שרירי הבעות הפנים הגורמים לקמטים ולא למלא את הקמטים עצמם, מדובר באחד הטיפולים היחידים, אם לא היחיד, שיש לו גם אפקט מניעתי – הוא מטפל בסיבה לתופעה ולא בתופעה עצמה.

  למדריך הזרקת חומרי מילוי – לחצו כאן.

  הזרקת בוטוקס – גלריית סרטונים

  הזרקת בוטוקס – שיטות הטיפול

  טיפול נכון בבוטוקס מחייב הבנה עמוקה מאד של המבנה האנטומי של האדם, ושל פעילות עשרות השרירים השונים בפנים. הטיפול בבוטוקס יהיה שונה מאדם אחד לשני, בהתאם לאנטומיה השונה שלו – ולא רק לאנטומיה הסטטית אלא גם לאנטומיה הדינמית. כלומר, המבנה, הצורה ומיקום השרירים של כל אדם, הם ייחודיים לו והוא גם מפעיל אותם בצורה שונה, כך שאין שיטת טיפול אחת שמתאימה לכולם.

  בניגוד לסכמות רגילות של טיפול, אותן ניתן ללמוד באופן תיאורטי, טיפול בבוטוקס הוא ייחודי ואישי ודורש ניסיון פרקטי ומעמיק. זו הסיבה שיש לעשות אותו אצל רופא מנתח פלסטי מוסמך בעל ניסיון, המכיר היטב את אנטומית הפנים ואת תגובת שרירי הפנים מניסיונו בניתוחי פנים ולא אצל בעלי מקצוע שמבצעים טיפולים אלו לאחר שלקחו קורס קצר בנושא.

  הניסיון רב השנים של ד"ר נמרוד פרידמן ועצם היותו כירורג פלסטי, מהמובילים בתחום בישראל, מעניק לו את היכולת ואת האפשרות להזריק בוטוקס לכל מטופל ומטופלת בכמויות ובמיקומים הייחודיים להם, בהתאם למסת השריר ולתנועה שלהם, תוך הבנה עמוקה של האנטומיה, האפשרויות והסיבוכים האפשריים של כל פעולה ופעולה, עד לקבלת התוצאה הטובה, היפה והנכונה ביותר עבורם.

  טיפולי בוטוקס סטנדרטיים מתייחסים לטיפולים במחצית העליונה של הפנים: הזרקת בוטוקס במצח, בין הגבות וצדי העיניים. מעבר לטיפולים סטנדרטיים אלו, ד"ר פרידמן מציע גם טיפולים מורכבים יותר:

  • טיפול בוטוקס בסנטר – לאנשים רבים יש סנטר "פעיל" וכשהם מדברים, שריר הסנטר מתכווץ ללא הפסקה ויוצר מעין חורים בסנטר עצמו. הזרקת בוטוקס אחת משחררת את האזור, והם נעלמים.
  • חיוך סוס (Gummy Smile) – אנשים שמחייכים ושפתם העליונה חושפת את החניכיים, עלולים לחוש מבוכה ופחד לצחוק בחברה, ולרוב יסתירו עם היד את הפה בעת צחוק. ד"ר פרידמן מטפל באמצעות בוטוקס בשריר שמרים את השפה העליונה הרמת יתר, וכך השפה לא מתרוממת כל כך גבוה.
  • Bunny Smile – לאנשים רבים נוצרים קמטים לא רק בצדי האף, אלא על גם על האף עצמו כשהם מחייכים, כמו ארנב.
  • צניחה של קצה האף בחיוך – יש אנשים שכשהם מחייכים האף נמשך למטה. בעזרת טיפולי בוטוקס ניתן לשתק את השריר המושך מטה את קצה האף, כך שהוא יישאר במקומו ולא ישתתף בחיוך.
  • פיסול פנים – נעשה לרוב על ידי שילוב של הזרקת חומרי מילוי, כגון חומצה היאלרונית, בשילוב הזרקת בוטוקס, ובא להצעיר ולהדגיש את תווי הפנים ללא ניתוח מתיחת פנים.

  הזרקת בוטוקס – ההכנות לטיפול

  לפני הטיפול תקבע לך פגישת ייעוץ עם ד"ר פרידמן במרפאה בתל אביב. בפגישה זו יקדיש ד"ר פרידמן את הזמן להבנת מטרותיך וחלומותייך, כמו גם פחדייך, על מנת לקבוע כיצד לתקן את האזור (או האזורים) הבעייתי, כדי שתצאי מאושרת מהתוצאה. במהלך הפגישה תעמדו יחדיו מול המראה תבחנו את הדברים הדורשים, לדעתך, טיפול. בשלב זה יסביר לך ד"ר פרידמן מה נכון עבורך ומה לא, ומה יהיה הטיפול האידאלי עבורך, מתוך הסתכלות כוללת על פנייך. הבחירה בטיפול המתאים לך, בין אם מדובר בהזרקת בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי או טיפול בעזרת מכשור לא פולשני, היא בחירה הוליסטית הלוקחת בחשבון כיצד ישפיע הטיפול הספציפי על מכלול פנייך.
  אם הוחלט על טיפול בבוטוקס, יוכל ברוב המקרים ד"ר פרידמן לבצע את הטיפול בו במקום.

   

  הזרקת בוטוקס – הטיפול עצמו

  טיפול בוטוקס לא נעשה בהרדמה, והוא כמעט ואינו כואב. מדובר בדקירות קטנטנות של מחטים דקיקות, שכמעט אינן מורגשות.
  הטיפול קצר ונמשך דקות ספורות בלבד. באופן עקרוני, טיפול בוטוקס מחזיק ל- 3 עד 5 חודשים. בחלק גדול מהמקרים המרווחים בין הטיפולים הולכים וגדלים ככל שחולפות השנים, אך לא תמיד. במקרים מסוימים יש להמשיך ולהזריק במרווחים של 3 חודשים, ויש מקרים בהם מגיעים גם למרווחים של 9 חודשים.

   

  הזרקת בוטוקס – ההחלמה מהטיפול

  תוצאות הטיפול בבוטוקס מתחילות להיראות בהדרגה כיומיים לאחר ההזרקות, והן מגיעות לשיאן בין 7 ל- 9 ימים מסיום הטיפול. ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד לאחר סיום הטיפול.

   

  הזרקת בוטוקס – תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

  בידיים מיומנות הסיבוכים האפשריים נדירים מאד. קיימים מקרים של אלרגיות ורגישות מסוימות לחומר, אך הם קיימים בעיקר ברמה התיאורטית. בסופו של דבר, מדובר בחלבון שהוא אחד החומרים החזקים והעוצמתיים ביותר בטבע, והכמויות שמזריקים ממנו הן זעירות. הסיכוי שכמות קטנה זו בכלל תפעיל את מערכת החיסון שואף לאפס, ולכן הסיכוי לאלרגיות קטן במיוחד. מעבר לכך, כמו שכל אישה שונה מהשנייה, וגופה יכול להגיב בצורה שונה לטיפול דומה, כך יש סיכוי לסיבוכים ולתופעות לוואי שונים. כדי לרדת לעומק הדברים, במהלך הפגישה עם ד"ר נמרוד פרידמן תדונו בסיבוכים הספציפיים היכולים לקרות בטיפול הבוטוקס האינדיבידואלי שנבחר עבורך.

   

  הזרקת בוטוקס – מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  ד"ר נמרוד פרידמן הוא ממובילי תחום הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים בישראל, וביניהם טיפול בהזרקות בוטוקס. הניסיון האדיר שלו במגוון הניתוחים הקיימים כיום, מבטיח לך מקצוענות ללא פשרות וידע רפואי עצום. ד"ר פרידמן מכיר את אנטומית גוף האדם, יודע מה מתרחש אצלך מתחת לעור ויודע לספק את הפתרונות הטובים ביותר עבורך. ידע זה גם הכרחי למניעת סיבוכים ולקבלת תוצאות טבעיות ומוצלחות. בנוסף, לד"ר פרידמן רקע עשיר באמנות – כצייר ופסל, וראייה אסתטית יוצאת דופן, המבטיחים לך את התוצאות הטבעיות, הטובות והיפות ביותר עבורך. ניסיונו העשיר והתוצאות המוצלחות הפכו אותו למרצה ומדריך מבוקש ברחבי העולם.

  המדריך להזרקת בוטוקס מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא בוטוקס, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   הזרקת בוטוקס – שאלות ותשובות

   האם הזרקת בוטוקס כואבת?

   הכאב הכרוך בהזרקת בוטוקס הוא מינורי וכמעט אינו מורגש. ד"ר פרידמן משתמש במחטים דקיקות שעוביין כעובי השערה, והתהליך עצמו קצר מאד.

   באיזה גיל כדאי להתחיל טיפולי בוטוקס?

   הגיל אינו מהווה שיקול בתהליך קבלת ההחלטה. הגורם העיקרי להחלטה הוא האנטומיה והגנטיקה של המטופל. ד"ר פרידמן מאמין כי צריך להתחיל לשקול טיפול בהזרקות בוטוקס כשמתחילים להתפתח קווים עדינים או קמטים באזורים של תנועת השרירים בפנים, שלא נעלמים בזמן מנוחה. זה יכול לקרות בגיל 20, או לא לקרות עד גיל מבוגר מאד. לבוטוקס יש אפקט מניעתי, כך שאם מטפלים בבעיה מגיל צעיר, אפשר למנוע אותה. כלומר, מטופלת צעירה, עם קמטוטים התחלתיים, שרואה שלה ולאמה יש מימיקה זהה, ויודעת כי יהיו לה בדיוק את אותם הקמטים בעתיד, יכולה להתחיל טיפול בוטוקס כבר ברגע זה, וכך למנוע את הופעתם של קמטים אלו בעתיד.

   כמה זמן מחזיקים טיפולי בוטוקס?

   השפעתן של הזרקות בוטוקס היא זמנית. באופן ממוצע, יהיה צורך לחזור על ההזרקה כל שלושה עד חמישה חודשים. עם זאת, בחלק מהמקרים ועם השנים, ניתן לראות שהמרווחים בין הזרקה להזרקה גדלים. יש לחזור על הטיפול ברגע שהשריר מתחיל לפעול, אך לא מגיע לפעולה מלאה וזאת במטרה לקבל את האפקט המצטבר. אם תרצי באמת ליהנות מהאפקט המניעתי של הבוטוקס, ושהעור יבנה את עצמו מחדש, הרי שאסור שהשריר יחזור לפעילות.

   מתי ניתן להבחין בתוצאות לאחר הזרקת בוטוקס?

   השפעת הטיפול בבוטוקס מתחילה להיראות כיומיים אחרי יום הטיפול, ומגיעה אל שיאה כשבוע עד תשעה ימים לאחריו.

   מידע נוסף ניתן לקרוא במדריך המלא

   המדריך לבוטוקס מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא טיפולי בוטוקס, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.