חשבת שקמטים הם הבעיה הגדולה ביותר שלך? חשבי שוב! ככל שאנו מתבגרים, אובדן נפח השומן התת עורי יכול להדגיש קמטוטים וקמטים, להוביל לצניחה וליצור מראה שקוע או חלול בפנים. למרבה המזל, הזרקת חומצה היאלורונית או חומרי מילוי אחרים היא דרך יעילה להילחם בחזרה. חומרי המילוי לא רק ממלאים קמטים וקמטוטים, אלא שהם גם מסייעים לשפר את קווי המתאר, להצעיר, ולהחזיר נפח שאבד לפנים ואפילו לאזורים אחרים בגוף כמו הידיים והמחשוף.

טיפול הזרקת חומצה היאלורונית הוא הדרך הקלה והמהירה לקבלת מראה צעיר יותר ללא ניתוח פלסטי.
לקבלת התוצאות הטבעיות ביותר, את בהחלט רוצה לבצע אותו אצל ד"ר נמרוד פרידמן, שלו ניסיון רב בתחום וגם עין אומנותית הרגישה לכל פרט ופרט. רוצה להרגיש כמו הגרסה הצעירה, הרעננה והטבעית של עצמך? צרי עמנו קשר עוד היום.

אנו מבינים כי עשויים להיות לך לבטים לקראת טיפולי הזרקות חומצה היאלורונית וכי את עלולה להתבלבל מכל השפע שיש לעולם הטיפולים האסתטיים להציע לך. כדי שתוכלי לבחור את הטיפול שמתאים לך ולהבין לעומק את התהליך, במה הוא הוא שונה מהזרקת בוטוקס או מניתוח מתיחת פנים ולענות לך על שאלות נוספות, הכנו עבורך את המדריך המלא להזרקת חומצה היאלורונית וחומרי מילוי של ד"ר פרידמן.

מטופלת ותיקה שאחרי 8 שנים של הזרקות נראית טוב יותר ממה שנראתה קודם למרות השנים שעברו. איזורים שטופלו: לחיים, שפתיים, סנטר וקו לסת

פיסול והדגשת תווי פנים באמצעות חומצה היאלורונית

 

לכל שאלה נוספת שעולה בראשך ולייעוץ אישי, את מוזמנת לתאם פגישת ייעוץ.

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  הזרקת חומצה היאלורונית – המדריך המלא

  על התופעה

  חומרי מילוי, כגון חומצה היאלורונית, מסייעים להפחית קמטוטים וקמטים, להחזיר נפח שאבד, ולמלא את הרקמות בפנים ובחלקי גוף נוספים כמו הידיים, המחשוף ואחרים. תפקידם של חומרי המילוי הוא להילחם בפגעי הזמן או לשפר את המצב הקיים, שאינו תלוי גיל – והרבה פעמים לשלב בין השניים.

  ככל שאנו מתבגרים, אנו מאבדים נפח בפנים (למשל בשפתיים, בלחיים, מתחת לעיניים) שנובע מאובדן שומן תת עורי. ההתרוקנות מתחילה בלחיים ויוצרת כפל בין הנחיריים לזוויות הפה וטשטוש של קו הלסת. ישנם גורמים נוספים התורמים להיווצרות חריצים עמוקים ולאובדן הנפח, כמו חשיפה לשמש, אורח חיים וגנטיקה.

  מילוי קמטים ע"י חומרי מילוי יכול למלא את המקומות בהם אבד הנפח, ולהעניק לפנים שלנו מראה צעיר יותר – מעין מתיחת פנים ללא ניתוח המצעירה את מראה פנים ומאפשרת לדחות התערבות כירורגית של מתיחת פנים "מסורתית".

  כשרוצים לטפל בפגעי הזמן, תפקידם של חומרי המילוי, כגון חומצה היאלורונית, הוא לטפל במה שנגרם לעור בעקבות תהליכי ההזדקנות של העור, תהליכים שמתחילים באובדן הנפח וממשיכים בצניחה, שאיתה מגיעה גם הדרדרות של מרקם ואיכות העור. בתחילת תהליך ההזדקנות של העור, חומרי המילוי יכולים לעשות עבודה מצוינת.

  כשרוצים לשפר את מצב הפנים הטבעי איתו נולדנו, תפקידם של חומרי המילוי הוא לעצב את הפנים מחדש בתהליך הידוע גם בשם פיסול פנים. אפשר לעצב את אזור העיניים, את האף, את האוזניים, את הסנטר, את הלחיים ואת זווית הלסת – אין שום אזור בגוף, ובמיוחד בפנים, שלא ניתן לגעת בו ולשפר את צורתו. מטרתו של ד"ר נמרוד פרידמן היא לשפר את הקיים ולא להפוך אותך למישהי שונה ואחרת, לכן חשוב לו מאד לשמור על גבולות ועל פרופורציות.

  עיצוב קו לסת וסנטר

  עיצוב קו לסת, סנטר ועצמות לחיים באמצעות חומצה היאלורונית

   

  טיפול נוסף המשמש להעלמת קמטים הינו הזרקת בוטוקס, אולם בשונה מחומרי המילוי, כגון חומצה היאלורונית, המחזירים את הנפח שאבד על ידי מילוי השקע או הקמט, הזרקת בוטוקס מרפה את השריר הגורם לקמט ובכך מעלימה את הקמט ומתאימה אך ורק למקרים בהם הגורם לקמטים הוא פעולת השריר. תוכלי לקרוא עוד על בוטוקס כאן, אך כדי להחליט מהו הטיפול הנכון עבורך, יש להתייעץ עם ד"ר פרידמן.

   

  הזרקת חומצה היאלורונית – גלריית סרטונים

  שיטות הטיפול

  חומרי המילוי
  בחירת החומרים הנכונים חשובה מאין כמוה. חשוב לבחור חומר שיתקבל היטב בגוף, ולא יגרום לתופעות לוואי. ניתן לחלק את חומרי המילוי לשתי קבוצות: חומרים זמניים, העשויים מרכיבים טבעיים המצויים בגופם של כל היצורים החיים (חומצה היאלורונית), וחומרים קבועים, או חצי קבועים, המכילים חומרים סינטטיים. החומרים הזמניים יחזיקו מעמד תקופה של שנה עד שנה וחצי, ובמקרים מסוימים אפילו יותר. החומרים הקבועים, או החצי קבועים, יחזיקו מעמד לתקופה של שנתיים לפחות, ועד אין סוף.

  ההבדל בין החומרים הוא לא רק בעמידותם, אלא בראש ובראשונה באופן שבו תתקבל התוצאה: בחומרי מילוי זמניים, החומר עצמו הוא זה שנותן את הנפח ואחראי לתוצאה, כך שאפשר לצפות אותה מראש. בחומרי המילוי הקבועים, או החצי קבועים, החומר יוצר ריאקציה בגוף, ותגובת הגוף לחומר היא שיוצרת את רקמת החיבור. במקרים כאלו, מאחר ולא ניתן לשלוט על תגובת הגוף, התוצאה לא לגמרי צפויה ופוטנציאל הסיבוכים גדול. תגובה זו של הגוף גורמת לכך שהסיבוכים, שעלולים להיגרם מחומרים ארוכי הטווח, הם קשים יותר ולעיתים בלתי ניתנים לטיפול (לדוגמא: גושים קשים וכואבים). במקרים אלו הנזק עלול להיות בלתי הפיך. הבדל נוסף הוא שאת החומרים הזמניים (חומצה היאלורונית בעיקר) ניתן להעלים ולהמיס מהגוף במקרה של סיבוך, בעוד שאת החומרים הקבועים או החצי קובעים, כמו סיליקון, לא ניתן. ד"ר פרידמן משתמש בחומרים זמניים בלבד, כגון חומצה היאלורונית.

  ממה מורכבים החומרים הזמניים? בעיקר מחומצה היאלורונית, שהיא בעצם מולקולה גדולה של סוכר. חומצה היאלורונית היא חומר שנמצא באופן טבעי בגוף האדם, ובריכוז הגבוה ביותר בנוזלי העיניים ובמפרקים. תפקידה של החומצה ההיאלורונית בגוף הוא למשוך ולאגור מים וכתוצאה מכך היא אחראית על נפח העור. עם הגיל, הנפח, כמו גם כמות הקולגן והאלסטין בגוף, יורד והעור מזדקן, מאבד מגמישותו ומתייבש. לכן, הזרקת חומצה היאלורונית תוכל לתקן ביעילות רבה מאד את מראה העור. כמו כן, מכיוון שהחומצה ההיאלורונית מצויה באופן טבעי בגוף, כשהיא מוזרקת אליו, היא אינה מתקבלת כחומר זר והסיכוי לתגובה נמוך מאד, בעוד שכשמזריקים חומרים קבועים או חצי קבועים, הגוף מגיב נגדם. הוא לא מסוגל לעכל אותם ולא מסוגל לזרוק אותם החוצה, אז הוא פשוט מבודד אותם באותה רקמת חיבור.

  הזרקה לשפתיים, בעיקר לעליונה בכדי לעצב ולהחזיר את האיזון בין השפה העליונה לתחתונה. הזרקה לתיקון סנטר אחורי ...
  הזרקה לשפתיים, בעיקר לעליונה בכדי לעצב ולהחזיר את האיזון בין השפה העליונה לתחתונה. הזרקה לתיקון סנטר אחורי

  חומצה היאלורונית – סוגים

  חומצה היאלורונית נוצרת על ידי בקטריה במעבדה ולכן ישנם סוגים רבים של חומצות ההיאלורונית. החברות השונות מייצרות חומרים שונים, הנבדלים אחד מהשני במידת הניקיון שלהם ובשינויים שנעשו על החומר הבסיסי, ומכאן אנחנו גם רואים את ההבדל בתגובות, ברגישות ובתופעות הלוואי.

  שיטות ההזרקה

  ניתן להזריק חומצה היאלורונית באמצעות מחט המכילה חומרי אלחוש או באמצעות קנולה. קנולה היא צינורית ארוכה באורך של 3-7 ס"מ שלה חור אחד בקצה. היא דומה לצינורית שבה משתמשים בניתוח שאיבת שומן, רק הרבה יותר קטנה. יתרונה של המחט, שהיא כמובן יותר קצרה מהקנולה, הוא שהיא מאד מדויקת. היתרון הגדול של הקנולה הוא שהקנולה עגולה בקצה ולכן הסיכוי שהיא תדקור כלי דם ותגרום לשטפי דם, נמוך משמעותית. היתרון השני הוא שמפתח אחד קטן אפשר להגיע לאזור גדול ולחסוך הרבה דקירות.
  ישנם אזורים ומקומות שלהם תתאים יותר הזרקת חומצה היאלורונית עם מחט וישנם אזורים אחרים שלהם תתאים יותר הזרקה עם קנולה. ד"ר פרידמן מאמין שמכיוון שכולנו שונים, השיטות וחומרי המילוי חייבים להיות גם הם שונים ואין חומר אחד או שיטה אחת שמתאימה לכל. בטיפוליו הוא משלב את שתי השיטות, בהתאם לצורך.

  ההכנות לטיפול

  לאחר שתחליטי כי את מעוניינת לעבור הזרקה של חומצה היאלורונית, תקבע לך פגישה עם ד"ר נמרוד פרידמן. במהלך הפגישה תדברי עם ד"ר פרידמן על הציפיות שיש לך מהזרקת חומרי המילוי וכיצד היית רוצה להיראות לאחר מכן, והוא יסביר לך בהרחבה על התהליך ועל הסיבוכים האפשריים של כל טיפול. בהמשך הפגישה, יחליט ד"ר פרידמן על הטיפול הטוב ביותר עבורך ויבצע אותו כבר באותו הרגע.
  לקראת הטיפול אין הכנות מיוחדות, אך כשמדובר בטיפול עם זריקות מאד שטחיות, בעיקר באזור של השפתיים והפה, ממליץ ד"ר פרידמן להגיע חצי שעה עד שלושת רבעי לפני מועד הטיפול, כדי שיוכל למרוח חומר מרדים סביב אזורים רגישים אלו.

  הטיפול עצמו

  הטיפול עצמו נעשה במרפאה, כשמשך הטיפול תלוי בכמות ההזרקות ובאזור המטופל. התהליך יכול להמשך עד כשלושת רבעי שעה ולאחריו אפשר מיד ללכת הביתה או אפילו לחזור לעבודה. את התוצאה רואים מיד, מה שמאפשר גם לד"ר פרידמן וגם לך לבחון אותה יחדיו ולהחליט אם יש צורך בפעולה נוספת, או האם מסתפקים בזאת בלבד. במרבית המקרים, נדרש טיפול אחד בלבד. בזכות חומר האלחוש בו משתמש ד"ר פרידמן, הטיפול אינו כואב ואם תרגישי חוסר נוחות מסוימת, היא תהיה מינימלית.

  ההחלמה מהטיפול

  ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד בתום הטיפול בהזרקה, אך יש להימנע מפעילות מאומצת בשעות הראשונות.

  חומצה היאלורונית – סיבוכים אפשריים

  לאחר הזרקות של חומצה היאלורונית יתכנו תופעות לוואי זניחות כמו אי נוחות או סימנים כחולים. מעבר לכך, מכיוון שכל אישה שונה מהשנייה והגוף יכול להגיב בדרכים שונות לטיפולים דומים, גם תופעות הלוואי והסיבוכים יכולים להיות שונים. לכן, במהלך הפגישה עם ד"ר נמרוד פרידמן, תדונו לעומק בסיבוכים האפשריים הספציפיים עבור הטיפול האינדיבידואלי שלך.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  ד"ר פרידמן – מנתח פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מלמד, מרצה ומדריך בכל העולם כיצד לבצע הזרקות חומרי מילוי, כולל קורסים והדרכות באנטומיה של הפנים. כאחד ממובילי תחום הכירורגיה הפלסטית האסתטית בישראל, לד"ר פרידמן הבנה יוצאת דופן וניסיון אדיר בתחום הזרקות חומצה היאלורונית, והוא מבין את התהליך המורכב על שני מישוריו – ברמת האנטומית וברמה האסתטית.

  ברמה האנטומית, בקיא ד"ר פרידמן באנטומיית האדם, מכיר את כל השכבות שעוטפות את עצמות הפנים, ויודע כיצד לעבוד באזור זה בביטחון ובזהירות, תוך שמירה על שרירי הבעות הפנים והמימיקה, שלהן יש תפקיד חשוב ביותר בתקשורת הלא-ורבלית שלנו. בזכות ניסיונו הרב  ככירורג פלסטי הוא יודע מה נמצא תחת מעטפת העור, כיצד לעבוד עם השרירים, היכן להזריק, באיזה עומק, איזה סוג של חומר ובאיזו כמות, וגם היכן יש להיזהר מהימצאותם של עצבים וכלי דם.

  ברמה האסתטית, ראייתו האסתטית הנרחבת של ד"ר פרידמן מהווה גם היא חלק גדול מהייחודיות של שיטת הטיפול. הוא מאמין שמאחר ולכל אחת יש את הפנים האישיות שלה, כל אחת צריכה לקבל טיפול שונה ומותאם אישית. ד"ר פרידמן מסתכל על הפנים כמכלול, מנתח אותן למרכיבים, מבין היטב מהי המשמעות של כל מרכיב ומרכיב ואז בונה ומחבר את המרכיבים השונים מחדש, על מנת לתת לך את התוצאה הטובה ביותר.

  בנוסף, ד"ר פרידמן מאמין שאת הזרקות חומרי המילוי ניתן לעשות רק בישיבה. לכן נבנתה עבורו מיטת טיפול מיוחדת, שבה הגב יכול להתיישר ל- 90 מעלות, והרגליים יכולות לרדת ב- 90 מעלות.

  בצורה כזו אין צורך להזריק מהצד, כפי שעושים 99% מהרופאים בעולם בגלל המיטה שמפריעה באמצע. ד"ר פרידמן מזריק חומצה היאלורונית כשהוא עומד מולך. בצורה כזו, הוא גם רואה אותך בצורה נכונה יותר. כשאת שוכבת על מיטת טיפולים, האנטומיה לא מדויקת כפי שהיא כשאת עומדת. העמידה מולך מאפשרת לו עבודה מדויקת יותר וראיה נכונה יותר של פנייך.

   

  המדריך להזרקות חומצה היאלורונית מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא הזרקות חומרי מילוי, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   הזרקת חומצה היאלורונית – שאלות ותשובות

   לכמה זמן מחזיק הטיפול בחומצה היאלורונית?

   משך הזמן משתנה מאזור לאזור, ותלוי גם בסוג החומרים ובביולוגיה של כל אחד ואחד. הקצב שבו החומר מתפרק תלוי בסמיכות שלו – ככל שהוא סמיך יותר הוא מתפרק לאט יותר. כשההזרקה נעשית במקום שיש בו הרבה תנועה, כמו בשפתיים, החומר יתפרק מהר יותר, וכשההזרקה נעשית במקום שיש בו מעט תנועה, כמו בלחיים, החומר יתפרק לאט יותר. באופן כללי, חומרי המילוי הזמניים, כגון חומצה היאלורונית, מחזיקים לתקופה של שנה עד שנתיים.

   מתי אוכל לראות תוצאות לאחר הזרקת חומצה היאלורונית?

   ניתן להתרשם מהתוצאה מיד, תוך כדי ההזרקה. יש בכך יתרון גדול, כיוון שאת וד"ר נמרוד פרידמן תוכלו להחליט יחד, באותו הרגע, אם זוהי התוצאה הרצויה או האם יש מקום להזרקה נוספת.

   מה ההבדל בין חומצה היאלורונית לבין בוטוקס?

   הבוטוקס מרפה את השריר ולא ממלא מאומה. החומצה ההיאלורונית מטפלת באובדן נפח. הבוטוקס עובד על השרירים בלבד, ועושה עבודה מצוינת בכל המקומות שבהם נוצרו קמטים כתוצאה מפעולה של שרירים, ובכל אותם מקומות בהם יש חוסר איזון כתוצאה מפעולה לא מאוזנת של שרירים. אך בכל המקומות שבהם אבד נפח, הבוטוקס לא יכול לעזור.

   מהו הגיל המומלץ להתחיל בטיפול בהזרקת חמצה היאלורונית?

   ניתן לטפל בחומרי מילוי בכל גיל. כאשר הטיפול מיועד לתקן את נזקי הזמן, לרוב אין צורך בטיפול לפני גיל 30-35, אבל במידה והזרקת חומרי המילוי נעשית לשם פיסול הפנים, ניתן לעשות זאת בכל גיל.

   מהו משך הטיפול בהזרקות חומצה היאלורונית והאם הוא כואב?

   אורכו של הטיפול בהזרקה נע בין רבע שעה לשלושת רבעי שעה, בהתאם למספר האזורים המטופלים. אם בעבר הטיפולים בהזרקות היו מלווים באי נעימות ניכרת, הרי שההזרקות נעשות כיום באמצעות מחט דקה במיוחד ומכילות חומרי אלחוש, או עם קנולה אשר מפחיתה משמעותית את מספר הדקירות הנדרשות כך שהטיפול כרוך באי נוחות מינימלית.

   המדריך להזרקות חומרי מילוי מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא הזרקות חומרי מילוי, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.