מראה החזה נוטה להשתנות לאחר הלידות ועם חלוף השנים. נשים המעוניינות להחזיר את הגלגל לאחור יכולות להיעזר בניתוח להרמת חזה לקבלת מראה צעיר ופרופורציונלי יותר.
ברוב המקרים נהוג לבצע ניתוח הרמת חזה בשילוב שתלים, כדי לעצב את השדיים ולהעניק להם מלאות ועגלגלות. יחד עם זאת קיימות שתי אופציות נוספות לניתוח הרמת החזה, שאינן כוללות שימוש בשתלים. על כך במאמר הבא.

הרמת חזה ללא הוספת שתל

הרמת חזה ללא שתל מתאימה לנשים המעוניינות להחזיר לשדיים מראה זקוף, ללא הוספת נפח מעבר למה שהיה להן בצעירותן.
במהלך הניתוח מסירים עודפי עור שהצטברו באזור ומהדקים את העור ליצירת מראה צעיר יותר. כמו כן ניתן למקם מחדש את הפטמה ואף להקטין את גודל העטרה במידת הצורך.

היתרונות של הרמת חזה ללא שתל:

  • אין החדרת שתלים לגוף, ולפיכך אין צורך בביקורות והחלפת שתלים בהמשך.
  • הוויתור על שתלים מונע הטלת עומס נוסף על הכתפיים והגב, וכך מאפשר לשמור על יציבת גוף טובה וזקופה יותר.
  • עלות הניתוח נמוכה יותר מאחר ואינה כוללת את עלות השתלים.

יחד עם זאת, במרבית המקרים הידוק העור בלבד לא יספיק לקבלת המראה המבוקש, ותידרש תוספת נפח לשדיים כדי לעצב את מראה החזה, ולהקנות לו מראה עגלגל וצעיר יותר. אפשר להשתמש בשתלים גם במקרים בהם מעוניינים לתקן אי סימטריה בשדיים, או מצבים אחרים, כגון חזה טובולרי.
תוספת הנפח יכולה להיעשות באמצעות שילוב שתלים במידות המתאימות לפרופורציות הגוף, ובשנים האחרונות התווספה גם אפשרות נוספת – הרמת חזה בשילוב שומן עצמי.

הרמת חזה בשילוב שומן עצמי

השימוש בהזרקת שומן עצמי לחזה צובר פופולריות רבה בניתוחי הגדלת חזה.
הליך זה יכול להתאים מאוד גם לנשים העוברות הרמת חזה, ומעוניינות להגדיל במעט את נפח החזה ולעצב אותו מבלי להיעזר בשתל.
במסגרת הליך זה המנתח שואב שומן שהצטבר במקומות בלתי רצויים בגוף האישה, ומזריק אותו לאזור השד כחלק מניתוח הרמת החזה. באופן זה ניתן לעצב את השדיים לקבלת מראה מעוגל ומלא יותר, במראה ותחושה טבעיים, וללא שימוש בשתלים.
מכיוון שמדובר בפרוצדורה מורכבת יותר, הכוללת גם שאיבת שומן בנוסף להרמת החזה, חשוב לפנות למנתח פלסטי בעל ניסיון בניתוחים מסוג זה.

הזמן הנכון לעשות את הניתוח

ניתוח הרמת חזה יכול לשפר מאוד את מראה החזה, אך כדי להשיג את התוצאות האופטימליות חשוב לבצע אותו במועד הנכון.
ראשית, מומלץ להתחיל בתהליך כאשר משקל הגוף יציב ואופטימלי. אם האישה נמצאת בהליך של הפחתה במשקל, נפח החזה ותוצאות הניתוח עשויים להיות מושפעים מכך, ולכן יש להמתין עד שהאישה מגיעה למשקל הרצוי מבחינתה.
שיקול נוסף הוא לידות עתידיות – אם האישה מתכננת לידות נוספות בעתיד, מראה החזה עלול להשתנות כתוצאה מכך. בנוסף תיתכן פגיעה ביכולת ההנקה העתידית כתוצאה מהניתוח. לכן, יש מקום לשקול את דחיית הניתוח עד לאחר סיום שלב הקמת המשפחה.

הרמת חזה ללא שתל – לסיכום

כיום פתוחים בפני נשים פתרונות מגוונים של עיצוב והרמת החזה – בין אם מדובר בניתוח הרמת חזה בלי שתל, עם שתל, או באמצעות שומן עצמי.
לקבלת תוצאות מיטביות מומלץ להתייעץ עם כירורג פלסטי בעל נסיון בשלושת הפרוצדורות הללו, כדי שיוכל להתאים את ההליך הרפואי המתאים ביותר לנתוניה ורצונותיה של האשה.

לחצו כאן כדי לקרוא את תוצאות המחקר אודות צורת השד האידיאלית