הריון ולידה ולעתים אף עליה או ירידה דרמטית במשקל, גורמים לגוף שלנו להשתנות, שינויים שחלקם לעתים בלתי הפיכים. אחד מהשינויים הבולטים הוא השינוי בחזה. החזה שלנו הוא סמל לנשיות וכשמשהו משתנה בו, הביטחון העצמי שלנו משתנה גם הוא. ניתוח הרמת חזה הוא אחד מהפתרונות שיש לרפואה הפלסטית להציע במקרים אלה.

הגדלה, הרמה או עיצוב?

ד"ר נמרוד פרידמן: "כשאנו מדברים על ניתוחי חזה אני מעדיף לקרוא להם ניתוחי עיצוב חזה, מכיוון שלכל אישה המבנה הייחודי לה, ואני מתאים לכל אחת באופן אינדיבידואלי את הטיפול המתאים לה: אם זה הקטנת חזה, הגדלת חזה, הרמת חזה או שילוב של שני מקרים יחדיו".

 

הרמת חזה - לפני הרמת חזה אחרי

ניתוח הרמת חזה – המדריך המלא

באילו מקרים דרושה הרמת חזה?

"קודם כל חשוב להדגיש כי ניתוח הרמת חזה אינו מחייב הגדלה באופן אוטומטי, למרות שיש נשים רבות שסוברות כך" מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, "לא תמיד ישנו צורך בהגדלת נפח השד. ניתוח הרמת חזה נועד לנשים בעלות חזה בינוני עד גדול, שקיבל עם הזמן מראה נפול וצנוח, בדרך כלל בעקבות הריונות והנקות".

ובמידה וישנה גם התרוקנות של השד?

ד"ר נמרוד פרידמן: "במידה וישנה גם צניחה וגם התרוקנות של השד נבצע כמובן ניתוח עיצוב חזה שיכלול הרמת חזה וגם הגדלת חזה. במסגרת ניתוח זה נבצע מיקום מחדש של הפטמה, והשתלת שתלים שיעניקו לחזה מראה טבעי, שידמה את החזה שלפני הלידות".

כיצד נדע איך לבחור שתל?

"אם בחרת ברופא מיומן ומקצועי, תוכלי בביקור הייעוץ במרפאה הפלסטית, לבחון את כל האפשרויות ולהתאים לך אישית את השתל המתאים" מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, המבצע ניתוחים פלסטיים לעיצוב החזה "השימוש כיום בשתלים האנטומיים, מאפשר לכל רופא ומטופלת להתאים יחד את השתל המתאים למבנה גופה של האישה ולרצונותיה, כך שתחוש אתו בנוח והוא ייראה טבעי ואסתטי".

מתי ניתן לבצע ניתוח הרמת חזה?

ד"ר נמרוד פרידמן: "אם את אחרי לידה, מומלץ להמתין כחצי שנה, או כחצי שנה מסיום ההנקה, בכדי לבצע את ניתוח הרמת החזה או עיצוב החזה. הסיבה לכך היא שצורת השד עדיין לא התייצבה סופית וכי השד צריך להיות נקי לגמרי מחלב".