שפתיים יפות היוו תמיד סימן היכר לנעורים וחושניות, ואין אשה שהיתה מתנגדת לשפתיים בשרניות וחושניות כמו של בר רפאלי, אנג׳לינה ג"ולי או מרילין מונרו. בשנים האחרונות הפך עיבוי השפתיים לטרנד עולמי, ואם בעבר היוו אותם טיפולים אסתטיים נישה השמורה לסלבס בלבד, הרי שבעידן העכשווי נגיש הטיפול הזה לכולן, וניתן לעשותו במגוון דרכים שונות.

אפשר כיום להבחין באינסוף פרסומות של "מילוי שפתיים לפני ואחרי", ומיד מתעוררת השאלה מהי ההגדרה לשפתיים מושלמות? על כך משיב ד״ר נמרוד פרידמן, הנחשב לאחד מהמומחים המובילים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית: "שלמות משמעה סימטריה. מרבית הבעיות המתקשרות אל השפתיים מתייחסות אל חוסר סימטריה, קמטוטים או נפח, כמו שפתיים שאחת הדקה יותר מהשנייה, שפתיים שאיבדו מנפחן או בעלות קמטוטים מסביבן".

חומרי מילוי זמניים וקבועים

ניתן לסווג את חומרי המילוי לשתי קטגוריות מרכזיות שהן חומרי מילוי קבועים וקבועים למחצה וחומרי מילוי זמניים כמו החומצה ההיאלורונית הנחשבת לנפוצה ביותר. הקבוצות נבדלות אלו מאלו בהרכב החומרים, משך פעילותם והמנגנון שבו הם פועלים, כמו גם תופעות הלוואי והסיבוכים שיתכנו.

עיבוי שפתיים טבעי באמצעות חומרי זמניים עמיד לתקופה של כחצי שנה עד שנה, כשחומרי המילוי הללו כוללים מרכיבים טבעיים בלבד, בעוד שחומרי המילוי הקבועים אמנם משפיעים לפרק זמן ארוך יותר, אך הם מכילים חומרים סינטטיים שעלולים לעורר מצד הגוף תגובת נגד בעקבות הזרקת החומר הזר. תגובה זו משמעה סיבוכים כמו גושים קשים וכואבים, כשבנסיבות מסוימות עלול הנזק להיות בלתי הפיך.

חשוב להדגיש שאת הזרקת חומרי המילוי יש לערוך אצל רופא מורשה בלבד, ולהימנע מהצעות להזרקה מצד קוסמטיקאיות, אחיות או כל מי שאינו רופא המתמחה בתחום.

תוצאת מילוי שפתיים

למדריך המלא אודות חומצה היאלורונית

מילוי שפתיים לפני ואחרי לתוצאה בשרנית וחושנית

רבות מבין המטופלות שואלות להבדלים שבין הזרקת בוטוקס לבין טיפולים בחומרי מילוי. ד"ר נמרוד פרידמן מסביר שטיפולי בוטוקס משמשים להעלמת קמטים באמצעות הרפיית השריר, בעוד שחומרי המילוי מכוונים לטשטוש ומילוי הקמטים ואו הוספת נפח באזורים הדרושים. בעבר נהוג היה להשתמש בבוטוקס במחצית הפנים העליונה בלבד, אך כיום ניתן לשלב בין החומרים בכל אזורי הפנים.

עיבוי, עיצוב ומילוי שפתיים אפשרי, כאמור, לביצוע באמצעות שיטות וחומרים שונים, וטרנד אכן שובר שיאים עד כי נדמה שכולן פונות אל הטיפול הזה. יחד עם זאת, על אף העובדה שמדובר באחת מהפרוצדורות השכיחות ביותר בארץ ובעולם, מראה השפתיים המלאות אינו מתאים לכל אחת, ולא פעם ניתן להיתקל באינטרנט בתמונות של "מילוי שפתיים לפני ואחרי" המציגות נשים בעלות שפתי ברווז מנופחות ומגוחכות, ועל כך משיב ד"ר נמרוד פרידמן שעיצוב השפתיים דורש את אבחון של מכלול האיברים שבפנים, תוך התייחסות מוחלטת לעיניים, הסנטר, והמצח ולהתאים את השפתיים בסימטריה ופרופורציה אל שאר החלקים.