העור שלנו הוא האיבר הכי גדול בגוף, ואחד המשמעותיים שבהם – הוא חוצץ בינינו לבין הסביבה, מספק מעטפת מגינה ומסוגל להתמודד עם אתגרים ונזקים רבים. אך למרות חוזקו הרב, הוא דורש גם טיפוח וטיפול. בעוד שבגיל צעיר העור מצטיין באלסטיות טובה, במשך הזמן מצטברים נזקים, האלסטיות יורדת, הקמטים צצים ומראה העור הופך להיות פחות רענן ומתוח.

הרפואה האסתטית מחפשת כל העת דרכים חדשות וטובות יותר להתמודד עם האתגרים הללו, ואחד הפתרונות החדשניים והמוכחים ביותר הוא החומר רדיאס – Radiesse. לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא.

מהו רדיאס וכיצד הוא פועל

רדיאס הינו חומר מילוי חדשני הפועל להצערת מראה העור, טשטוש קמטים והוספת נפחים.
החומר הפעיל ברדיאס הינו ביוסטימולטור בשם CaHA, קלציום הידרוקסיל אפטיט – נגזרת סידן המיוצרת גם באופן טבעי בגופנו. עם ההזרקה לאיזור המטופל, חלקיקי ה-CaHA משתלבים בעור ויוצרים "פיגום" הממריץ ייצור של קולגן ואלסטין.

עם הזמן הג'ל עצמו מתפרק, כאשר רשת סיבי הקולגן והאלסטין הטבעית אשר נוצרה ממשיכה לספק שיפור במראה הקמטים ומרקם העור לאורך זמן, למשך פרק זמן של כשנה עד שנתיים.

מה ההבדל בין רדיאס לחומרי מילוי אחרים כגון חומצה היאלורונית?

בגיל צעיר עור הפנים מתוח, מלא וחלק בזכות מאגרי הקולגן והאלסטין המגינים עליו, אך עם השנים מאגרים אלו מתדלדלים ופוחתים וכך העור מאבד מהחוזק והאלסטיות הטבעית שלו. בנוסף יש אובדן נפח של רקמות עמוקות יותר כמו שומן ועצם.

כדי להחזיר לעור את המראה המלא והרענן שלו משתמשים היום בחומרי מילוי שונים, ובראשם חומצה היאלורונית, המחליפים את מקומם של הקולגן והאלסטין בהשבת הנפח שאבד, ומסייעים לפסל את הפנים ולהעניק להם את המראה המבוקש.

גם הרדיאס פועל להשבת נפחים והידוק העור, אולם מנגנון הפעולה שלו שונה מחומרי המילוי הסטנדרטיים שכן הוא לא בא להחליף את מקומם של הקולגן והאלסטין, אלא מעודד במקום זה יצירה מחודשת של חומרים אלו באופן טבעי על ידי הגוף.

תוצאות הטיפול ברדיאס משתמרות לזמן ממושך יותר מאשר הזרקות חומרי מילוי סטנדרטיים ונמשכות לרוב בין כשנה לשנתיים, בהתאם לנתונים האישיים של כל מטופלת או מטופל.

בנוסף, מאחר והחומר הפעיל ברדיאס נמצא באופן טבעי בגוף, ברוב המכריע של המקרים הוא אינו גורם לתופעות לוואי.

כיצד מתבצע הטיפול ברדיאס

כאשר הזרקת הרדיאס נעשית בידי רופא מומחה, הטיפול נחשב פשוט יחסית וקצר. הזרקת החומר מתבצעת מתחת לעור באמצעות קנולה המאפשרת להפחית את הכאב ולדייק את מקום הזריקה.
התוצאה הסופית תתקבל לאחר כ-3 עד 4 שבועות.

למי הטיפול ברדיאס מתאים ומה חשוב לדעת

הרדיאס נמצא בשימוש משנת 2016 לאחר שקיבל את אישור ה-FDA וזכה גם לתקן אירופי ולאישורו של משרד הבריאות הישראלי.

מספר דגשים לפני תחילת הטיפול ברדיאס:

  • בירור אלרגיות: אם ידועות רגישויות או אלרגיות שונות, חשוב לשתף בהן את הרופא המטפל ולוודא שהרכב החומר אינו כולל חומרים אלרגניים.
    זיהומים או פצעים בעור: כמו כל טיפול רפואי אחר, חשוב להגיע להליך כאשר העור במצב תקין. במידה שיש זיהום פעיל או פצעים יש להתייעץ עם הפלסטיקאי ולדחות את הטיפול במידת הצורך עד להחלמתו המלאה של העור.
  • מצב בריאותי וסיכונים: לפני תחילת הטיפול כדאי לבצע בירור רפואי ולוודא שאין גורמי סיכון שיש לדעת עליהם. מצבים רפואיים מסוימים כגון הרפס עשויים להיות מושפעים מהטיפול ולכן חשוב להתייעץ עם הרופא לפני הטיפול ולספק כל פרט רפואי שעשוי להיות רלוונטי.
  • רדיאס ניתן לזיהוי ברנטגן וסריקות CT. לכן במידה שנדרשת בדיקה כזאת אחרי טיפול ברדיאס, חשוב לעדכן את הגורם המטפל.
  • אין צורך בזמן התאוששות לאחר הטיפול ברדיאס וניתן לחזור לפעילות שוטפת באופן מיידי. יחד עם זאת, כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר, חשוב להימנע מחשיפה לשמש חזקה או לחום גבוה למשך כ-24 שעות אחרי הטיפול, להימנע מפעילות מאומצת, ולהניח לעור להירגע עד שהנפיחות והאדמומיות יירדו.

לסיכום, רדיאס הוא חומר מילוי טבעי המאפשר להצעיר את מראה הפנים תוך שמירה על תווי הפנים הייחודיים של כל אחד ואחת. הוא מתאים גם לנשים וגם לגברים והשפעותיו נשמרות היטב לאורך זמן רב יחסית.

 

לתיאום פגישת ייעוץ עם ד"ר נמרוד פרידמן לגבי אפשרויות הטיפול ברדיאס, מוזמנים ליצור עמנו קשר לטלפון 03-7208947, או למלא את טופס הפניה באתר.