מה ההבדל בין הבטן הנשית לבטן הגברית?

חלוקת השומן בבטן בגברים שונה מנשים. אצל גברים, לעיתים חלק ניכר מהשומן נמצא עמוק יותר מסביב לאברים הפנימיים של הבטן, בעוד שאצל נשים השומן הוא שטחי יותר ונמצא בין העור לשרירי הבטן. בניתוח ניתן לטפל בשומן השטחי, אבל לא ניתן לעשות זאת לשומן העמוק.

למי הניתוח לא מתאים?

אנשים עם עודף שומן ניכר ואנשים שסובלים מסכרת לא מאוזנת, לא מומלץ לנחת בגלל סיכון גבוה לסיבוכים.

מתי כדאי לדחות את ניתוח מתיחת הבטן?

אם אתה מתכנן להפחית משמעותית במשקלך בעתיד הקרוב, מומלץ לדחות את הניתוח. אם אתה מעשן, יש לדחות את הניתוח כעשרה ימים ממועד הפסקת העישון. במידה ואתה סובל מבקע (הרניה, קילה) יש לטפל בהם לפני הניתוח. בחלק המקרים ניתן לשלב את תיקון ההרניה יחד עם מתיחת הבטן.

איך נקבע מיקום החתך?

תוכל לבוא עם בגד הים או הבגד התחתון לפני הניתוח ואני אדאג לכך שהוא יהיה מוסתר בהתאם לגזרה של הבגד.

לפני מתיחת בטן לגברים אחרי מתיחת בטן לגברים

ניתוח מתיחת בטן – המדריך המלא

מה נעשה בניתוח?

דרך חתך רוחבי בבטן התחתונה נעשית הפרדה של העור מהשומן ומשרירי הבטן. חתך נוסף נעשה סביב הטבור על מנת לשחרר אותו מעור הבטן (במיני אבדומינופלסטיה אין צורך בחתך זה). לאחר הפרדת העור אני מחזק את שרירי הבטן האורכיים בקו האמצע. הצמדת שרירי הבטן דרושה על מנת להתגבר על רפיון השרירים ולקבלת בטן שטוחה. אני מסיר את עודפי העור ויוצר פתח חדש לטבור בכדי להשיבו למקומו הטבעי. לעיתים מושארים נקזים מתחת לעור שתפקידם למנוע הצטברות נוזלים באזור הניתוח. אני משתמש בטכניקת ניתוח מיוחדת שנקראת Superior High tension

מהי הטכניקה של Superior High Tension?

בניתוח מתיחת בטן רגיל כל המתח מופעל על החתך התחתון. בשיטה זאת ישנם שני חסרונות משמעותיים. הראשון הוא שכתוצאה מהמתח הרב על הצלקת, היא מחלימה בצורה לא אסתטית והחיסרון השני הוא מראה הבטן המתקבל הוא ישר כמו קרש עם חור לטבור ואין זה מראה טבעי.
בשיטה של Superior High tension, אותה למדתי בצרפת עם הרופאים שפתחו אותה, עיקר המתח מועבר לרקמות העמוקות כמו הטבור והחתך בבטן התחתונה נשאר ללא מתח. כתוצאה מכך, הבטן מתוחה אולם בעלת מראה טבעי יותר והחתך מחלים בצורה טובה יותר.

כמה זמן נמשך ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן נמשך כשעתיים עד ארבע שעות ונעשה בהרדמה כללית. בדרך כלל אני ממליץ על שהייה של לילה אחד להשגחה.

מה קורה לאחר הניתוח?

כאשר הניתוח מסתיים תועבר לחדר התאוששות לזמן קצר ומשם לחדר החלמה עד למחרת. חבישה אלסטית מיוחדת תעטוף את אזור הבטן. תיתכן אי נוחות, נוקשות וירידה בתחושה באזור לאחר הניתוח. אני רושם לך תרופות נגד כאבים, בהם תוכל להשתמש במידה ויהיו כאבים לאחר הניתוח. במידה והושארו נקזים באזור הניתוח, אני מוציא לאחר מספר ימים. בזכות שיטת הסגירה המיוחדת בה אני משתמש, אין צורך לרוב להוציא תפרים.
בכדי לזרז את תהליך ההחלמה, חשוב שתקום מהמיטה כבר ביום הניתוח. פעילות גופנית קלה חשובה להפחתת הבצקות והסיכון להיווצרות קרשי דם ברגליים אולם יש להימנע מפעילות מאומצת בשלב זה .

ניתוח מתיחת בטן – המדריך המלא

מתי ניתן לחזור לחיים רגילים?

בדרך כלל תוכל לחזור לפעילות רגילה לאחר שבוע עד שבועיים. יש להמתין כחודש עד להתחלת פעילות מאומצת יותר. בשבועות הראשונים אני ממליץ להמשיך ולהשתמש בחגורה האלסטית, אותה קבלת בחדר הניתוח, בכדי לזרז את ההחלמה וספיגת הבצקות.

כמה זמן נמשך תהליך ההחלמה?

תקופת ההחלמה היא אינדיבידואלית ושונה מאוד מאחד לשני. חשוב לדעת כי קצב ההחלמה שלך תלוי גם בהיקף הניתוח. למרות שמרבית הנפיחויות ושינויי הצבע בעור נעלמים תוך שלושה שבועות, מעט בצקות וההפחתה בתחושה בבטן יכולים להישאר מספר חדשים לאחר הניתוח.

מה לגבי יחסי מין לאחר ניתוח מתיחת בטן?

יש להימנע מקיום יחסי מין למשך שבועיים לפחות.