הפנים הן כרטיס הביקור שלנו והרושם הראשוני שאנחנו משאירים בכל מפגש מחדש. הפנים הייחודיות שלנו, אלו שהתרגלנו לראות כל בוקר במראה, בתמונות, או בהשתקפות בחלון, עוברות שינויים עם השנים ומשוות לנו, לפתע, מראה אחר, מבוגר יותר. לשמחתנו, היום יותר מאי פעם, יש דרכים רבות בהן ניתן לרענן אותן ולהחזיר להן חיות, גמישות ושמחה. מתיחת פנים אצל ד"ר נמרוד פרידמן היא אחת מהן.

אם גם אתם בריאים, ולרוב אפילו מרוצים מהמראה שלכם, אבל חולמים להסיר מספר שנים ממראה הפנים, יש לנו את הטיפול עבורכם! מתיחת פנים היא הליך קוסמטי כירורגי שנועד לגרום לכם להיראות צעירים יותר ולהשיג תוצאות רצויות נוספות: טיפול בצניחת הלחיים או זוויות הפה, הידוק עור הפנים, מיקום מחדש של העור הרופף מתחת לסנטר וללסת שעלול להוביל לסנטר כפול, צניחה של עור הצוואר והגדרה מחדש של גבולות הלסת שהיטשטשו.

אם גם אתם מרגישים שהפנים שלכם אינן משקפות יותר את האנרגיה והחיוניות שלכם, זה כנראה הזמן לרענון! עם ניסיון רב בתחום וידיי מנתח מיומנות ומדויקות, ניתוח מתיחת פנים אצל ד"ר פרידמן הוא בדיוק מה שאתם צריכים כדי להיראות טוב יותר, להרגיש טוב יותר ולחיות טוב יותר. אז למה אתם מחכים?

מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים? בדיוק לשם כך הכנו את המדריך המלא למתיחת פנים של ד"ר פרידמן, מנתח פלסטי מנוסה ובעל שם. כאן תוכלו ללמוד האם מתיחת הפנים אכן מתאימה לכם, לקבל את כל המידע הרלוונטי ולהבין לעומק את פרטי הניתוח.
יש לכם שאלות נוספות? אל תהססו ליצור קשר עם המרפאה ולתאם פגישת ייעוץ.

  המראה החדש שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפנ ואחרי ניתוח מתיחת פנים
  מתיחת פנים לפני ואחרי

  מתיחת פנים – המדריך המלא

  על התופעה

  עם השנים, ובהשפעת הגנטיקה והגרביטציה, הפנים שלנו משתנות ומאבדות את תכונותיהן המקוריות. תהליכי הזדקנות הם תהליכים של אובדן נפח בעור, בשומן שמתחת לעור, בשרירים, ברקמת החיבור ואפילו בעצמות. ככל שאנחנו מזדקנים, תהליכים אלו הולכים ומשפיעים יותר ויותר על המראה שלנו, כשזליגת העור, שהיה פעם מהודק ומתוח, כלפי מטה, משווה לפנים מראה מבוגר, עייף וכועס. עיקר הבעיה נובעת מצניחת הרקמות העמוקות שמתחת לעור, אותן למעשה מרימים בניתוח.

  הניתוח שמבצע כיום ד"ר פרידמן, אם כך, הוא הרמת פנים (פייסליפט) ולא מתיחת פנים. ההבדל הוא שמתיחת פנים מובילה לתוצאות לא טבעיות וצלקות לא יפות, בעוד שהרמת פנים – הרמת הרקמות העמוקות ומתיחתן, ומיקום מחדש של רקמות השומן והשרירים שצנחו במקומם הטבעי, היא זאת ששומרת על מאפייני הפנים המקוריים של כל אחד ואחד, והיא זאת שמובילה למראה יפה ופרופורציונלי בסיום התהליך.

  ניתוח הרמת פנים הוא ענין של גיל ביולוגי ולא גיל כרונולוגי. גיל המבקשים ניתוח הרמת פנים מגוון, שכן גורמים גנטיים, בחירות אורח חיים, עלייה או ירידה במשקל ושינויים טבעיים, משפיעים בצורה שונה על המראה ועל התחושה של העור. לרוב, הצורך בניתוח מתעורר כשמתחילים להבחין בסממנים של אובדן נפח, כמו לחי שקועה, טשטוש קו הלסת וצניחה סביב זוויות הפה. ברוב המקרים, ניתוח הרמת פנים, יכלול גם תיקון של הצוואר.

  את הניתוח ניתן לבצע בכל גיל ובלבד שהמצב הבריאותי תקין. הגיל ההתחלתי יהיה 40-45 והקצוות המבוגרים ישקו ל- 80.
  בעוד שבעבר ניתוחי הרמת הפנים היו נחלתם הבלעדית של נשים, היום ניתוח הרמת פנים נפוץ גם בקרב גברים, והפופולריות שלו רק ממשיכה לעלות.

  עם זאת, ישנם מספר הבדלים בניתוח מתיחת פנים לגברים:

  • העור עבה יותר
  • לגברים יש יותר כלי דם ולכן הם מדממים יותר
  • לגברים יש שיער פנים. במקרים אלו יש בעיה במיקום החתך. אם יתבצע החתך באותו מיקום כמו בניתוחי נשים, הרי שיכנסו למטופל שיערות לאוזן. אם החתך יבוצע מקדימה, תישאר צלקת על הפנים. קיימים מספר פתרונות לעניין שאותם מציג ד"ר פרידמן בפני המועמדים לניתוח ויחדיו הם מגיעים להחלטה שמתאימה להעדפותיו של כל גבר וגבר.
  • הקרחה גברית מחייבת התייחסות מיוחדת במיקום החתכים

  מתיחת פנים – שיטות הטיפול

  ישנן מספר גישות ושיטות טיפול בניתוח מתיחת פנים. הגישה בה דוגל ד"ר נמרוד פרידמן היא ביצוע חתך בגבול השיער ברקות ובגבול של האוזן, הנכנס פנימה מאחורי הבליטה הקטנה לפני חור האוזן. מטרת החתך היא לאפשר גישה לרקמות העמוקות. לאחר מכן מרים ד"ר נמרוד פרידמן את העור, הרקמות וכריות השומן שצנחו, ודואג למקם אותם בנקודה גבוהה יותר. הצורה בה נעשית ההרמה היא אינדיבידואלית, משום שלכל אחד ואחת יש קצב הזדקנות שונה וצניחה שונה. בנוסף מרים ד"ר פרידמן את שרירי המימיקה אשר התרופפו, מהדק את הצוואר ולבסוף מסיר את עודפי העור ומתאים את עור הפנים באופן שיעטוף את מבנה הפנים ומבלי למתוח אותו כלל. סגירת הפנים מתבצעת עם תפרים שנמסים עם הזמן. ד"ר פרידמן משתמש בשיטה זו ולא ממקם את החתך בתוך השיער, כדי לא להרים את כל פאת הלחיים למעלה וליצור מראה מעוות, וגם כדי לאפשר לנשים מבוגרות ללכת עם שיער קצר מבלי שיראו קרחת או צלקת מהניתוח.

  הכנות לניתוח מתיחת פנים

  שביעות רצון המטופלים היא העדיפות העליונה של ד"ר נמרוד פרידמן, ולכן הוא מייחס חשיבות רבה להתייעצות ולפגישות המקדימות לניתוח. מטרת הפגישות היא שכל מטופל ומטופלת יהיו מודעים היטב לכל השיקולים הקשורים לניתוח, כדי שיוכלו לקבוע בביטחון אם מתיחת פנים היא הבחירה הנכונה עבורם. כך למשל במקרים של צניחה מינימלית ניתן לעתים להסתפק בטיפולים באמצעות הזרקות כגון: הזרקת חומצה היאלרונית, בוטוקס, או פיסול פנים.

  במהלך הפגישות ד"ר פרידמן יסביר את התהליך לעומקו וישאל מספר שאלות, כגון מדוע ההתעניינות דווקא בניתוח פייסליפט, מהן הציפיות, מה התוצאות הרצויות, מהו המצב הרפואי וכיו"ב. בנוסף, יעריך ד"ר פרידמן את מצבכם הבריאותי, יבחן וימדוד את הפנים, יחליט על הטיפול הנכון ויענה על כל שאלותיכם.

  פייסליפט יש לבצע רק כשמגיעים למשקל היציב. אם אתם חושבים על דיאטה, כדאי לעשות אותה לפני הניתוח, משום שאם תרדו במשקל אחרי הניתוח, הפנים יתרוקנו ויצנחו שוב.
  במשך שבועיים מלאים לפני הניתוח ואחריו, יש להימנע לחלוטין מתרופות המכילות אספירין, ותרופות נגד כאבים ניתן ליטול רק לאחר קבלת אישור. בנוסף, יש להימנע מתוספי מזון ותרופות הומאופטיות או טבעיות, שיכולות להגדיל את הסיכון לדימום, שיחייב ניתוח מחדש. חובה להפסיק לעשן לחלוטין (כולל סיגריות אלקטרוניות) למשך שבועיים לפני הניתוח, ועד לשבועיים לאחריו.

  הניתוח עצמו

  ניתוח מתיחת פנים (פייסליפט) נמשך בין שעתיים לארבע שעות ולעיתים אף יותר, תלוי במורכבותו ובמספר הפעולות המבוצעות במהלכו (במקרים רבים מבוצע הניתוח בשילוב ניתוח עפעפיים ושאיבת שומן). הניתוח נעשה לרוב בהרדמה כללית, אך ניתן לבצע אותו גם בהרדמה מקומית עם טשטוש. בסיום הניתוח נשארים לאשפוז ללילה אחד להשגחה. למחרת יוציא ד"ר פרידמן את הנקזים (צינוריות שתפקידן לנקז הפרשות או נוזלים שמצטברים באזור הניתוח) ואתם תוכלו לשוב לביתכם.

  החלמה מניתוח מתיחת פנים

  ניתוח מתיחת פנים אינו כואב במיוחד, קיימת בעיקר תחושה של לחץ או מתח בפנים. למרות זאת, מכיוון שהפנים נפוחות מאד ויכולים להופיע סימנים כחולים, כדאי להישאר בבית כשבוע עד שבוע וחצי לאחר הניתוח. אין צורך לשכב במיטה, וכבר ביום הניתוח ניתן לקום ממנה, אך הגבהת הראש והימנעות מפעילות מאומצת למשך כשבועיים עד שלושה שבועות לאחר הניתוח הינה קריטית למזעור הנפיחות והסיכון לדימום מתחת לעור, אשר עלולים לפגוע בתוצאות. החתכים שמבצע ד"ר נמרוד פרידמן מחלימים בצורה יפה מאד ואין שום בעיה ללכת עם שיער קצר לאחר הניתוח. בחודש הראשון הצלקת תראה משמעותית יותר, אך היא הולכת ומטשטשת עם הזמן, עד שנעלמת כמעט לגמרי בסיום תהליך ההחלמה.

  סיבוכים אפשריים

  כמו בכל פעולה כירורגית, גם בניתוח מתיחת פנים עלולים להיווצר סיבוכים. מאחר וכל אחד מאיתנו שונה במבנה האנטומי שלו, בתגובותיו הפיזיולוגיות וביכולות הריפוי שלו, הסיבוכים האפשריים משתנים בין מקרה למקרה. כדי לדעת מהם הסיבוכים האפשריים עבורכם יש לבוא ולהתייעץ עם ד"ר נמרוד פרידמן.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  המאפיין הבולט ביותר בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן, כירורג פלסטי בכיר, הוא השמירה הקפדנית על הזהות והייחודיות של כל מטופל ומטופלת. שמירת מאפייני הפנים של המטופלים, אפילו במחיר תוצאה פחות דרמטית, היא הקו המנחה את ד"ר פרידמן לאורך השנים הרבות בהן הוא מבצע את הניתוח. כמו כן, העין האסתטית שלו יחד עם מיומנויותיו הכירורגיות חסרות הדופי, מבטיחות מתיחת פנים שתוצאתה קווי מתאר צעירים ומראה טבעי. ד"ר פרידמן מקפיד על גישה מותאמת אישית לכל מטופל ועושה שימוש בטכניקות הטיפול המתקדמות ביותר.

  המדריך לניתוח מתיחת והרמת פנים מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח מתיחת והרמת פנים, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   המראה החדש שלך מתחיל כאן!

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   שאלות נפוצות

   האם מתיחת פנים תחזיר אותי למראה שלי בגיל 20 – 30?

   לא. ניתוח פייסליפט נועד לריענון המראה ולהרגשה טובה וצעירה יותר, אך מתוך הבנה שגילאים אלו לא ישובו מעולם. ניתן להיראות טוב יותר וצעירים יותר, אבל הציפייה שהניתוח יוריד מאתנו 30 שנה היא לא ריאלית וגם לא נכונה. מראה הפנים צריך להיות פרופורציונלי לגוף וכמה שיותר טבעי.

   מהו זמן ההחלמה עד שאפשר לצאת מהבית?

   לאחר ניתוח פלסטי למתיחת הפנים, הפנים נפוחות מאד ולכן, למרות שמבחינה פיזית ניתן לצאת מהמיטה ולהתנהל כרגיל כבר למחרת הניתוח, הרי שכדאי לחכות לפחות שבוע עד שבוע וחצי עד היציאה מהבית. הפנים עדיין יהיו נפוחות, אבל במידה סבירה.

   האם אראה כמו עצמי לאחר הניתוח?

   ד"ר נמרוד פרידמן מאמין בשמירה על האנטומיה הטבעית ותיקון השפעות הגיל מבלי להשתמש בכירורגיה המשנה את הפיזיולוגיה של הפנים. המוטו שלו הוא שמירה על הזהות האישית של כל מטופל ומטופלת. מטרתו היא שלאחר הניתוח כל מטופל יוכל לזהות את עצמו במראה (ובני משפחתו גם הם יוכלו לזהותו) ולא יראה לעצמו כמו אדם אחר לגמרי.

   מדוע ניתוח מתיחת פנים נמשך זמן ארוך כל כך?

   הניתוח שמבצע ד"ר נמרוד פרידמן הוא למעשה ניתוח הרמת פנים, ולא מתיחת פנים. זהו ניתוח עדין יותר במהלכו במקום למתוח את העור, ד"ר פרידמן מרים אותו ואת הרקמות וכריות השומן שצנחו, דואג להשיב אותם למקומם, ודואג להניח ולהתאים מחדש את העור על הפנים, מבלי למתוח אותו. זהו תהליך מורכב יותר ולכן לוקח זמן רב יותר.

   האם תוצאות הניתוח יחזיקו לכל החיים?

   ניתוח הרמת פנים נועד להקנות חזות צעירה ורעננה יותר. הניתוח משפר את מראנו במספר שנים, אך אינו משנה את קצב ההזדקנות. לא ניתן לדעת מראש לכמה זמן תישמרנה תוצאות הניתוח, משום שמדובר בתהליכים אינדיבידואלים – ישנם אנשים שייהנו מהתוצאה למשך שנים ארוכות, בעוד שאחרים ירצו לבצע שוב את הניתוח. קצב ההזדקנות תלוי בביולוגיה, בגנטיקה ובאורח חיים. ד"ר נמרוד פרידמן מעדיף שלא תמהרו אל שולחן הניתוחים עם הופעת סימני ההזדקנות הראשונים, כי את מקומה של סכין המנתחים תפסו טיפולי ההזרקות והמכשור למיצוק העור. רק כאשר הצניחה הינה בשלבים מתקדמים יותר, יש מקום להתערבות ניתוחית.

   האם ניתן לבצע מתיחת פנים ללא ניתוח?

   לא ניתן לבצע שינויים דרסטים במראה הפנים ללא ניתוח, אולם במקרים בהם נידרש רק רענון קל של מראה הפנים, ובעיקר בגילאים צעירים יותר, ניתן לשקול מתיחת פנים ללא ניתוח – פרוצדורה המשלבת בין הזרקות חומרי מילוי וטכנולוגיות מתקדמות למיצוק עור הפנים.

   המדריך לניתוח מתיחת והרמת פנים מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח מתיחת והרמת פנים, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.