לגיל שלנו יש יתרונות רבים: ניסיון וחכמת חיים, תובנות והרבה חוויות שצברנו, אך יחד עם זאת גם סממנים חיצוניים שהם עדות לתהליך ההזדקנות אותו אנו עוברים. תהליך ההזדקנות גורם לפנים שלנו להשתנות. בעידן בו המודעות לשמירה על הגוף מאד גבוהה, יש אנשים המבקשים להשיב את הנעורים ולהעניק לפנים שלהם את המראה המשקף את ההרגשה הפנימית הצעירה והרעננה. לאנשים אלה ניתוח מתיחת פנים יהיה פתרון מצוין.

למה מתיחת פנים?

ד"ר נמרוד פרידמן מסביר מה קורה לפנים שלנו בתהליך הזדקנות: "תהליך ההזדקנות הוא תהליך טבעי, בו הפנים שלנו מאבדות מנפחן ולעתים "צונחות" כלפי מטה. לתהליך זה יש גורמים חיצוניים המשפיעים עליו כגון: עישון, שינויים קיצוניים במשקל הגוף, נטילת תרופות, צריכת אלכוהול ועוד. ניתוח מתיחת פנים, או כמו שאני קורא לו הרמת פנים, הוא מסוג הניתוחים הפלסטיים העשויים להשיב למטופלת או למטופל את הוויטליות והרעננות לפנים וכמובן, לגרום להרגשה טובה יותר".

לפני ניתוח מתיחת פנים אחרי ניתוח מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

האם ישנם טיפולים אסתטיים העונים על צרכים דומים?

ד"ר נמרוד פרידמן: "טיפולים אסתטיים כיום, בהחלט עונים על צרכים מסוימים הקשורים לתהליך הזדקנות הפנים. במסגרת טיפולים אלו אנו מדברים בעיקר על הזרקות הבוטוקס וחומרי המילוי, אשר מאפשרים לנו למלא התרוקנות באזורים נקודתיים ולטפל בקמטוטים או קמטים, אך במקרים קשים יותר ניתוח מתיחת פנים יהיה הפתרון הנכון.

התייעצות עם רופא מומחה ומקצועי במרפאה הפלסטית ואבחון מדויק, יעניקו את כל התשובות למטופל/ת, כך שידע אם יאלץ להסתפק בטיפול או להיכנס לניתוח. יש לציין דבר נוסף וחשוב: ניתוח מתיחת פנים מטפל בחלק התחתון והמרכזי של הפנים, במקרים מסוימים נוסיף על הניתוח גם הזרקות בכדי לקבל תוצאה טובה יותר".

כיצד מתבצע הניתוח בפועל?

"ניתוח מתיחת פנים, או הרמת פנים, מתבצע בהרדמה מלאה או בטשטוש בחדר ניתוח" מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, "ובמהלכו, אני מבצע חתכים אותם אני ממקם באזורים שאינם נראים לעין, כמו בסביבת האוזן. דרך חתכים אלה, אני מרים את השרירים והרקמות שצנחו למטה וממקם אותם מחדש, מכאן שהמילה "הרמה" מתאימה יותר מ"מתיחה".

הניתוח מטפל בצניחת הרקמות ועודפי העור אם קיימים ומרקם העור במקרה זה, יישאר ללא שינוי. מי שיבקש השלמה לאזור העליון של הפנים, יוכל לקבל זאת באמצעות טיפולים אסתטיים כמו: הזרקות או מכשירים מתקדמים הפועלים בשיטת אנרגיה של אור ורדיו".

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים