החיטוט בתמונות ישנות עשוי לעורר רגעים נוסטלגיים נפלאים וזיכרונות רחוקים ונעימים, אך כשאנו מביטים על תמונות שלנו מימי הנעורים אנו מבינים כי משהו השתנה. תהליך ההזדקנות גורם לשינוי משמעותי בפנים שלנו. לעתים איננו מבחינים בו מול המראה ביום יום, אך בשלב מסוים עלינו להתמודד אתו. זאת אולי הסיבה שאנשים מגיעים לביצוע ניתוח מתיחת פנים – להשיב את הנעורים לעצמם.

מתיחת פנים להצערת העור

יש עוד דרך חזרה…

הבשורה המשמחת לכל מי שמביט במראה ורואה את סימני ההתבגרות על פניו, הוא שיש פתרונות. ניתוחים פלסטיים הם אחד הפתרונות, וכידוע, ככל שהמדע והרפואה מתקדמים כך המענה טוב יותר, בטוח יותר ומדויק יותר. גם טיפולים אסתטיים יכולים להוות פתרון במקרים מסוימים, ולדחות ניתוחים כגון ניתוח מתיחת פנים.

חזרה בזמן

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

לאו דווקא קמטים…

רובנו חושבים כי הסימן להזדקנות או התבגרות הינו קמטים. ד"ר נמרוד פרידמן שולל את הסברה ומפרט: "השינויים בפנים נובעים מסיבות שונות המגיעות עם הגיל, ביניהן הגנטיקה שלנו, החשיפה לשמש, השינויים במשקל, עישון, נטילת תרופות ועוד. אנשים רבים סבורים כי הקמטים הם הסממן המשמעותי לתהליך ההזדקנות, בעוד שבדרך כלל הסממן הבולט הוא אובדן הנפח במקומות מסוימים בפנים ואחריו "צניחת" הפנים מטה וכל זה בשל אובדן רקמות השומן והעור ורפיון השרירים.

הדרך הנכונה

אז כיצד נטפל בסימני ההזדקנות? ניתוחים פלסטיים הם אחת הדרכים לטיפול, ביניהם ניתוח עפעפיים, המטפל בצניחת עפעפיים וב"שקיות" שמתחת לעין או ניתוח מתיחת פנים, או כפי שמכנה אותו ד"ר נמרוד פרידמן "הרמת פנים". כמו כן, כיום ישנה אפשרות נוספת של טיפולים אסתטיים וביניהם הזרקות בוטוקס והזרקת חומרי מילוי זמניים, כדוגמאת חומצה היאלורונית, המאפשרים לדחות את ניתוח מתיחת הפנים וזאת בתנאי שהמצב הוא עדין ולא מחייב ניתוח".

על התהליך

ד"ר נמרוד פרידמן: "לקוח/ה שמגיע אליי למרפאה לניתוח מתיחת פנים, יעבור אבחון מקיף ויתבקש להביא עמו תמונות נעורים, וזאת כדי שנוכל לשחזר את המראה הטבעי ביותר שניתן. הניתוח הוא בעצם עיצוב פנים, בו אני ממקם מחדש את השרירים והרקמות בחלק התחתון והמרכזי של הפנים, מעלה אותם כלפי מעלה ומעניק מראה רענן וצעיר יותר. ניתוח מתיחת פנים מתבצע בחדר ניתוח, תחת הרדמה כללית או טשטוש ואם יש צורך בשלב מאוחר יותר אני מחזק את התוצאות בהזרקות של חומרי מילוי".