נפש בריאה בגוף בריא, זהו פתגם המקבל חשיבות עצומה בשנים האחרונות. בעולם כולו ישנם המונים שכבר הבינו כי שמירה על גוף במצב צעיר ובריא משפיעה גם על הנפש, מצב הרוח והמחשבה. אז אנחנו אוכלים באופן בריא ומאוזן יותר, משתדלים לא לעשן ועושים פעילות גופנית. כמובן שכל אלה משפיעים גם על המראה החיצוני. אבל לעתים המראה אינו תלוי רק בנו. לשם כך המציאו את הניתוחים הפלסטיים. והפעם – ניתוח מתיחת פנים.

מהו ניתוח מתיחת פנים ולמי הוא מתאים?

ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ינסה לעשות לנו סדר בדברים: "ניתוח מתיחת פנים מיועד לנשים וגברים, שסימני הגיל והשפעות הסביבה גורמים להם לשינויים בולטים בפנים. הפנים נראות בדרך כלל עייפות, לעתים משנות הבעה, וישנו פער גדול בין התחושה האנרגטית והצעירה ובין מראה הפנים המבוגר.

ניתוח מתיחת פנים או איך שאני מעדיף לכנות אותו "הרמת פנים", נדחה אצל אנשים רבים בשנים האחרונות בגלל חדירת הזרקות הבוטוקס וחומרי המילוי לשוק, אבל עדיין ישנם מקרים שבהם הזרקות אינן המענה הנכון או המספק ואז אנו ניגשים לבצוע ניתוח מתיחת הפנים או הרמת הפנים. מדוע הרמת פנים? מכיוון שבניתוח עצמו אני ממקם מחדש את השרירים והרקמות ש"צנחו" מטה ובעצם "מרים" אותם חזרה".

 

לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

כיצד מצליחים להגיע למראה טבעי התואם את האדם וגילו?

"זו שאלה חשובה" עונה ד"ר נמרוד פרידמן, "מכיוון שבהחלט ניתן לראות בעיתונים או ברחוב "קורבנות" הסובלים מניתוחי יתר וממראה מגוחך לעתים. אני מאמין כי ניתוח מתיחת פנים נועד לשמור על האנטומיה הטבעית של הפנים ולהשיב לאדם את המראה הנכון ביותר עבורו, ולכן אבקש מאותו אדם שיביא למרפאה לכירורגיה פלסטית תמונות שלו מהעבר, בעזרתן אוכל לבחון את התהליכים שעברו על פניו, ואוכל להעניק לו מראה המתאים לו, לגילו, לאופיו ולרצונות שלו. מראה שישיב לו את הביטחון ושמחת החיים".

קובעים תאריך?!

שנייה לפני שקובעים תאריך לניתוח, כמה פרטים חשובים: ניתוח מתיחת פנים מתבצע בחדר ניתוח בטשטוש או בהרדמה כללית. הוא מבוצע במחצית התחתונה של הפנים בלבד (אזור הלחיים והפה), ומתבצע דרך חתכים שממוקמים בצמוד לאוזן ולקו השיער, בכדי שלא ייראו בעין. אחרי תהליך ההחלמה תוכלו לראות תוצאות מרשימות שיחזיקו לשנים רבות. חשוב להדגיש כי ניתוח מתיחת פנים אינו נותן מענה לקמטים וכי ניתן להשלים את הטיפול בעזרת הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי ואינו נותן מענה לצניחת עפעפיים, לשם כך נועד ניתוח עפעפיים.

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים