המראה לא משקרת. הפנים שלנו עוברות שינויים רבים עם השנים. השינויים נובעים מפעילות שרירים רבת שנים, אובדן שומן, התרוקנות, רפיון עור וצניחה באזורים מסוימים כחלק מתהליך ההזדקנות, ובנוסף, חשיפה לשמש, עישון, נטילת תרופות וכמובן גנטיקה. הגוף והנפש מרגישים צעירים אך הפנים מתבגרות ומשתנות. לשם כך המציאה הרפואה את הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים: מתיחת פנים, ניתוח עפעפיים, הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי ועוד.

 

לפני ניתוח מתיחת פנים אחרי ניתוח מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי ומה ההבדל בעצם?!

עד לפני כמה שנים הטיפול הפופולארי ביותר היה ניתוח פלסטי של מתיחת פנים. אך מאז שחדרו לשוק הטיפולים האסתטיים, מטופלים רבים מגיעים לניתוח פלסטי בשלב מאוחר יותר של חייהם. כשאנו מדברים על ניתוחים פלסטיים אנו מתייחסים לכל מה שמתבצע בחדר ניתוח תחת סכין מנתחים. הטיפולים האסתטיים לעומת זאת, הם לא פולשניים ומתבצעים בדרך כלל במרפאה הפלסטית.

אז איך יודעים מה מתאים לפנים שלנו? שאלנו את ד"ר נמרוד פרידמן, כירורג פלסטי מומחה, בעל מרפאה פלסטית בתל אביב: "במקרים רבים, מה שאנו רואים במראה אינו מעיד על הבעיה האמיתית. לעתים מטופלת שרואה קמט, אינה מבחינה בשינוי בצורת הלחי שבגללו נוצר הקמט. יש אזורים בפנים שאיננו יכולים לראות במראה. עיצוב הפנים הוא אמנות ולפני שאתם מחליטים אם לבצע ניתוח עפעפיים, מתיחת פנים או הזרקת בוטוקס, עליכם לעבור אבחון מקיף על ידי רופא מומחה".

רבות הדרכים

ניתוח מתיחת פנים נותן מענה לבעיות רפיון שרירים, עור ורקמות הגורמות לנטיית הפנים כלפי מטה. בעיות אלה עלולות לגרום לשינוי בהבעות הפנים ולמראה מבוגר. ד"ר נמרוד פרידמן: "לניתוח מתיחת פנים אני מעדיף לקרוא בשם הרמת פנים מכיוון שבפועל אני "מרים" את פני המטופלת על ידי מיקום מחדש של השרירים ורקמות השומן שצנחו. לפני ניתוח זה אבקש מהמטופל/ת להביא איתם למרפאה תמונות שלהם מגיל צעיר בכדי לנסות ולשחזר באופן המדויק ביותר את המראה הטבעי שלהם".

ניתוחים פלסטיים נוספים עשויים לשפר את מראה הפנים ולהעניק איכות חיים גבוהה יותר כמו לדוגמה ניתוח עפעפיים. ניתוח זה מטפל בצניחת עפעפיים שהיא תופעה שכיחה אצל נשים וגברים כאחד. צניחת עפעפיים יכולה להפריע ברמה האסתטית אך גם לגרום לחסימת שדה הראייה. ניתוח עפעפיים נחשב ניתוח קל יחסית, הוא מתייחס לעפעפיים העליונים ולעפעפיים התחתונים לחוד, ההחלמה ממנו מהירה יחסית ואינה משאירה צלקות משמעותיות.

בגזרת הטיפולים האסתטיים ניתן לטפל בבעיות מבעיות שונות: החל מנימי דם וכתמי פיגמנטציה בפנים על ידי מכשור המבוסס על אנרגיית גלי אור ורדיו, וכלה בקמטים, א-סימטריה בפנים, שקעים, אובדן נפח ועוד, המטופלים על ידי הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית.

ד"ר נמרוד פרידמן: "הדבר החשוב ביותר לזכור לפני שאתם מתחילים תהליך של שינוי, הוא בחירת הרופא המטפל. יש לזכור כי הפנים והבריאות שלכם הם נכס חשוב וכי יש להתייחס לטיפול במירב הרצינות והאחריות. לכן כדאי לבחור ברופא מומחה בעל ניסיון, מיומנות ויד מקצועית ויצירתית כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר והנכונות ביותר עבורכם".

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים