הפנים שלנו שהן גם כרטיס הביקור שלנו, משתנות מאוד עם השנים. בכל יום נולדים מוצרי אנטי אייג'ינג חדשים המבקשים לשמור על העור שלנו צעיר ולעצור את נזקי הזמן, אך הזמן עושה את שלו וכשהוא ניכר, ניתוח מתיחת פנים עשוי להיות פתרון מצוין להשבת מראה צעיר ותחושה רעננה.

אז מה קורה לפנים שלנו עם הגיל?

ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לניתוחים פלסטיים המבצע בין השאר ניתוחי הגדלת חזה, ניתוחי עיצוב קוביות בבטן לגברים ועוד: "הפנים שלנו אכן משתנות עם הגיל. יש הסוברים כי הסממן העיקרי להזדקנות הוא הקמטים, אך האמת היא שאובדן הנפח וצניחת הפנים מטה הם הסממנים העיקריים בתהליך הזדקנות הפנים. הגורמים המשפיעים על היווצרות סימנים אלה הם חשיפה לשמש במשך שנים, נטילת תרופות, סמים או אלכוהול, עלייה וירידה במשקל וכמובן גנטיקה, שלה יש השפעה ניכרת. ניתוח מתיחת פנים הוא פתרון נפלא למי שסובל מתופעות של צניחה משמעותית או אובדן נפח וכיום, קיימים גם טיפולים אסתטיים היכולים להוות פתרון לחלק מתופעות אלה".

לפני ניתוח מתיחת פנים אחרי ניתוח מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

"בתחילה", מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, "אבקש מהמטופל/ת להגיע עם תמונת נעורים למרפאה הפלסטית וזאת בכדי שאוכל לראות בבירור את השינויים ולשחזר בניתוח מתיחת הפנים את המראה הטבעי. בניתוח עצמו המתבצע בחדר ניתוח תחת טשטוש או הרדמה כללית, אני בעצם אמקם מחדש את הרקמות והשרירים באזור המרכזי של הפנים וארים אותם כלפי מעלה. זאת גם הסיבה שאני מעדיף לקרוא לניתוח מתיחת פנים – ניתוח הרמת פנים".

מה עם החלק העליון של הפנים?

ד"ר נמרוד פרידמן: "בחלק העליון של הפנים אני אטפל במקרה ויש צורך אחרי ניתוח מתיחת הפנים, ואחזק את התוצאות בעזרת הזרקות של חומרי מילוי".
תופעות נוספות, הקשורות גם לתהליך הזדקנות הפנים, הן שקיות מתחת לעיניים ועודפי עור ושומן באזור העפעפיים. תופעות אלה מטופלות בדרך כלל על ידי ניתוח נפרד, ניתוח עפעפיים שהוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים והוא עשוי לעזור גם במקרה של חסימת שדה הראייה, לכן נחשב לעתים כניתוח רפואי ולאו דווקא אסתטי.

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים