נשים וגברים מרגישים היום צעירים יותר מבעבר: הם עובדים עד גיל מאוחר יחסית, הם הופכים להיות סבתות וסבים בגיל מוקדם והם מקפידים לשמור על אורח חיים בריא הכולל תזונה ופעילות ספורטיבית. אך למרות התחושה האנרגטית והרעננה, סימני הגיל עושים את שלהם, ומראה הפנים בשל השפעות הסביבה והשנים, הופך להיות מבוגר ועייף. הסיבה השכיחה ביותר לביצוע ניתוחי מתיחת פנים היא התחושה מול המציאות. הטכניקות החדישות, הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים מאפשרים, לנשים וגברים כאחד, להתעורר בבוקר מול המראה שמחים יותר.

פנים צעירות במראה טבעי

ניתוחי מתיחת הפנים נדחו בשנים האחרונות לגיל מאוחר יותר בזכות ההתפתחות האדירה בתחום ההזרקות וחומרי המילוי. כיום, הגיל אינו מדד לביצוע הניתוח, אלא הגנטיקה ואורח החיים. אם כן, איך ניתן להגיע בחזרה למראה פנים צעיר ורענן, אך לשמור על מראה טבעי והולם? ד"ר נמרוד פרידמן משיב: "ראשית, אני אישית מעדיף לכנות את ניתוח מתיחת פנים הידוע, ניתוח "הרמת פנים" מכיוון שבפועל אני מבצע הרמה ומיקום מחדש של שרירים ורקמות שומן שצנחו מטה ולא מתיחה של עור. אני משתמש בדרך כלל בתמונות ישנות של המטופל, כדי לדעת להשיב לו את המראה הקודם, הטבעי והנכון ביותר".

לפני מתיחת פנים אחרי מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

על שולחן הניתוחים

ד"ר נמרוד פרידמן: "ניתוח מתיחת פנים או בשמו הנכון יותר – הרמת פנים, מתבצע בחדר ניתוח, בתהליך הרדמה כללית או בטשטוש. החתכים ימוקמו בגבול שבין השיער והאוזן, מקום שנסתר מהעין, כך שאם יבצעו אותם בצורה מקצועית ומיומנת לא ייראו צלקות אחרי תהליך ההחלמה. מטרת הניתוח בפרט או ניתוחים פלסטיים בכללהיא שמירה על האנטומיה הטבעית של הפנים על ידי מיקום מחדש של השרירים ורקמות השומן, והנחת העור על הרקמה במיקומה החדש. התוצאות מרשימות ומחזיקות בדרך כלל לשנים ארוכות. יש להדגיש כי הרמת פנים מתבצעת במחצית התחתונה של הפנים, היינו אזור הלחיים והפה. אם יש צורך בהשלמת טיפול באזור העליון של הפנים, אנו נבצע אותו על ידי הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי".

ומה עם הקמטים?

"הקמטים", מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, "אינם קשורים לניתוח מתיחת פנים. הניתוח אינו מטפל במרקם או באיכות העור אלא ברקמה. בכדי לטפל בקמטי עור ניתן לעבור טיפולים שונים של הזרקות או טיפול במכשירים מתקדמים העובדים על שילוב של אנרגיות אור ורדיו, ומאפשרים לנו להגיע לתוצאות יפות".

דגשים וסיכומים

לפני שעומדים לבצע ניתוח מתיחת או הרמת פנים, כדאי לעשות בדיקה יסודית ולבחור במנתח המנוסה והמיומן ביותר. ד"ר נמרוד פרידמן: "הפנים הם כרטיס הביקור שלנו. אנו לא רוצים לגרום להם להשתנות בצורה קיצונית, אנו רוצים לשמור על מראה יפה וטבעי, ולא מראה מצולק חלילה או מגוחך, לכן כדאי לשים את הדגש על בחירת רופא בעל ניסיון רב בתחום, רופא המכיר היטב את המבנה האנטומי של הפנים ואת תהליכי ההזדקנות, רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם את המראה הרענן והצעיר עליו חלמתם".

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים