לפני ניתוח מתיחת פנים

מה הגיל המתאים לעשות את הניתוח?

בעבר היו הניתוחים מבוצעים בגיל 60 ומעלה אולם היום הגישה השתנתה. מרבית הניתוחים מבוצעים בגיל 40 – 60. חשוב לדעת כי ביצוע ניתוח בשלב מוקדם מאפשר ניתוח בהיקף קטן יותר, תוצאה טבעית יותר והחלמה מהירה יותר. לכן אני ממליץ לבצע את הניתוח בגיל צעיר יותר, על מנת ליהנות ממראה רענן וצעיר כל הזמן. המראה הטבעי שמתקבל יזכה אותך במחמאות מבלי שיראו שעברת ניתוח מתיחת פנים.

מהם יתרונות ניתוח מתיחת פנים?

הגישה החדשנית בה אני משתמש לניתוח מתיחת פנים, מאפשרת להשיג תוצאה טבעית יותר אולם בזאת לא מסתיימים יתרונותיה: מאחר והצלחת ניתוח הרמת פנים לא תלויה במתיחת העור, ניתן לבצע את הניתוח דרך צלקות קצרות יותר והתוצאה היא: פחות צלקות המחלימות טוב יותר. המתח על העור הוא האויב מספר אחד של צלקת. מאחר ובשיטת הניתוח בה אני משתמש אין מתח על העור, ריפוי הצלקת הוא טוב יותר והסימן שנותר הוא מינימאלי. התוצאה הטבעית נשמרת לאורך זמן והמשך תהליך ההזדקנות הוא טבעי ללא יצירת עיוותים כפי שקורה בשיטה הישנה.

למי הניתוח אינו מתאים?

אנשים הסובלים מסכרת לא מאוזנת, מחלות כלי דם, הפרעות בקרישת הדם או אנשים מעשנים נמצאים בדרגת סיכון גבוהה יותר לסיבוכים כמו זיהום, פתיחה של תפרים ואף נמק עור.

האם הניתוח מטפל גם בקמטי עישון בשפתיים?

בניתוח מתיחת פנים לא מטפל בקמטים, אלא רק ברקמה שצנחה ובכל מקרה אזור השפתיים לא מושפע מהניתוח.

לפני מתיחת פנים אחרי מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

האם הניתוח מטפל בנימי דם, קפרוזות או פיגמנטציות בפנים?

בניתוח אני מרים את הרקמות שצנחו. מרקם העור נותר ללא שינוי ולכן נימי דם, קפרוזות או פיגמנטציות לא נעלמים. ניתן לטפל בבעיות אלו בשיטות אחרות כמו פילינג או מכשור חדשני המשלב אנרגיית אור, לייזר, גלי רדיו

כיצד מתבצע הניתוח?

בניתוח מתיחת פנים אני מרים את הרקמות שצנחו ומשיבם למקומם הטבעי. אני משיב את כרית השומן של הלחי חזרה למקומה הטבעי, סמוך לעצמות הלחיים, ומקצר את שרירי המימיקה שהתרופפו. לאחר שהרקמות הוחזרו למקומם אני מתאים שוב את עור הפנים כך שיעטוף ללא מתח את מבנה הפנים החדש – ישן.

כמה זמן מחזיק הניתוח והאם ניתן לחזור עליו?

הניתוח משווה מראה צעיר יותר וניתן לחזור עליו יותר מפעם אחת. אין באפשרותי לעצור את שעון הזמן וקצב ההזדקנות ימשיך כפי שהיה לפני הניתוח אולם מנקודת זמן חדשה, צעירה יותר בכמה שנים. לכן היתרון של מראה צעיר ורענן יותר בהשוואה לגיל הכרונולוגי נשמר למשך שנים רבות. קצב ההזדקנות שונה מאדם לאדם ולכן לא ניתן לדעת מתי יהיה נכון לעשות ניתוח חוזר.

מתי אוכל לחזור לעבודה?

ניתן לחזור לעבודה לאחר כשבוע וחצי עד שבועיים, אולם היעלמות מוחלטת של נוקשות העור וספיגת שארית הבצקות עורכת מספר שבועות. אני ממליץ בתקופה זאת להגן על העור מפני חשיפה לשמש או פציעה. בנוסף, ירידה זמנית בתחושה בעור היא שכיחה ולכן יש להיזהר בטיפול בו.

כמה זמן אצטרך לנוח?

אני ממליץ לצאת מהמיטה כבר ביום הניתוח ואין צורך במנוחה בשכיבה לאחר מכן. חשוב להימנע ממאמצים, התכופפות והרמת משאות בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח.

מה עם הצלקות, האם רואים אותן?

אני ממקם את החתכים בגבול האוזן והלחי ובקו השיער. בשיטת הניתוח הטבעית בה אני משתמש (הרמת פנים ולא מתיחת פנים) אין מתח על העור ולכן החתכים מחלימים היטב. הטכניקה המיוחדת, בה אני משתמש לחיתוך העור ותפירתו באזור קו השיער, מפחיתה את הסיכוי לצלקת בולטת. . יש באפשרותך ללכת עם שיער קצר או אסוף לאחר הניתוח.

מה לגבי סיבוכים, מה שכיחותם?

הסיבוכים לאחר ניתוח הם נדירים ויכולים לכלול:

תגובה לחומרי הרדמה.

  • הפרעות בריפוי – בעיקר אצל מעשנים, חולי סוכרת או מחלות רקמת חיבור ובמקרה של זיהום. הפרעות אלו יכולות להתבטא בריפוי איטי, צלקות או נמק עור.
  • הצטברות דם מתחת לרקמות – לרוב ביומיים הראשונים. ב-3% עד 6% מהמקרים יש צורך לנקז את הדם שהצטבר ולתפור את החתך מחדש.
  • פגיעה עצבית: תיתכן פגיעה בעצב תחושתי והתוצאה היא ירידה בתחושה בחלקים מסוימים באזור הפנים (בד"כ באזור האוזן). פגיעה בעצב תנועתי יכולה לגרום לפגיעה בפעולת שרירי הפנים שתבוא לידי ביטוי בחוסר סימטריה בפנים בזמן הפעלת השרירים. פגיעות אלה הן נדירות וכמעט תמיד חולפות כעבור מספר שבועות עד חודשים.
  • דילול ונשירת שיער באזור החתך – סיבוך זה אינו צפוי בשיטת הניתוח בה אני משתמש מאחר ואני נמנע מחתכים באזור השיער.

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים