מתי אוכל לחזור לעבודה?

עם סיום ניתוח מתיחת פנים ניתן לחזור לעבודה לאחר כשבוע וחצי עד שבועיים, אולם היעלמות מוחלטת של נוקשות העור וספיגת שארית הבצקות עורכת מספר שבועות. אני ממליץ בתקופה זאת להגן על העור מפני חשיפה לשמש או פציעה. בנוסף, ירידה זמנית בתחושה בעור היא שכיחה ולכן יש להיזהר בטיפול בו.

כמה זמן אצטרך לנוח?

אני ממליץ לצאת מהמיטה כבר ביום הניתוח ואין צורך במנוחה בשכיבה לאחר מכן. חשוב להימנע ממאמצים, התכופפות והרמת משאות בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח.

לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים

מה עם הצלקות, האם רואים אותן?

אני ממקם את החתכים בגבול האוזן והלחי ובקו השיער. בשיטת הניתוח הטבעית בה אני משתמש (הרמת פנים ולא מתיחת פנים) אין מתח על העור ולכן החתכים מחלימים היטב. הטכניקה המיוחדת, בה אני משתמש לחיתוך העור ותפירתו באזור קו השיער, מפחיתה את הסיכוי לצלקת בולטת. . יש באפשרותך ללכת עם שיער קצר או אסוף לאחר הניתוח.

מה לגבי סיבוכים, מה שכיחותם?

הסיבוכים לאחר הניתוח הם נדירים ויכולים לכלול:

  • תגובה לחומרי הרדמה.
  • הפרעות בריפוי – בעיקר אצל גברים מעשנים, חולי סוכרת או מחלות רקמת חיבור ובמקרה של זיהום. הפרעות אלו יכולות להתבטא בריפוי איטי, צלקות או נמק עור.
  • הצטברות דם מתחת לרקמות – לרוב ביומיים הראשונים. ב-3% עד 6% מהמקרים יש צורך לנקז את הדם שהצטבר ולתפור את החתך מחדש.
  • פגיעה עצבית: תיתכן פגיעה בעצב תחושתי והתוצאה היא ירידה בתחושה בחלקים מסוימים באזור הפנים (בד"כ באזור האוזן). פגיעה בעצב תנועתי יכולה לגרום לפגיעה בפעולת שרירי הפנים שתבוא לידי ביטוי בחוסר סימטריה בפנים בזמן הפעלת השרירים. פגיעות אלה הן נדירות וכמעט תמיד חולפות כעבור מספר שבועות עד חודשים.
  • דילול ונשירת שיער באזור החתך, סיבוך זה אינו צפוי בשיטת הניתוח בה אני משתמש מאחר ואני נמנע מחתכים באזור השיער.

 

לפני מתיחת פנים אחרי מתיחת פנים

למדריך המלא לניתוח מתיחת פנים