בשעה טובה סיימת עם ההתלבטויות והחלטת לבצע ניתוח פלסטי. כעת ניצבת בפניך החלטה נוספת, קשה לא פחות – כיצד לבחור בכירורג הפלסטי המתאים עבורך? כזה אשר מירב הסיכויים שיצליח להגשים בהצלחה את החלום עמו הגעת למרפאה?

בעוד שקיימים תחומים בהם מספיקה רק כימיה בין אישית ותחושת בטן, הרי שבחירת כירורג פלסטי אינה החלטה שאפשר להקל בה ראש. אין ספק שכימיה, תחושת ביטחון ואמון בפלסטיקאי הינם תנאי הכרחי להמשך הטיפול, אולם יש עוד מספר גורמים חשובים לא פחות שצריך לקחת בחשבון. לפניכם המרכזיים שביניהם:

מקצועיות והסמכה

חשוב לשים את הדברים על דיוקם – רק מי שסיים לימודי רפואה עם התמחות ספציפית בכירורגיה פלסטית הוא כירורג פלסטי. רופא שיניים, רופא משפחה ואפילו כירורג כללי, מוכשרים ככל שיהיו, אינם כירורגים פלסטיים ואין להם את ההכשרה הנדרשת לביצוע ניתוחים פלסטיים.

המדיה מלאה בסיפורי זוועה על אנשים שיצאו מצולקים לכל החיים כתוצאה מהליך פלסטי כושל. ברובם המכריע של מקרים אלו המטפל לא היה מנתח פלסטי בהכשרתו, או שהניתוח התבצע במסגרת "תיירות מרפא" במחיר "אטרקטיבי" בחו"ל. בחירה בניתוח פלסטי בארץ, על ידי כירורג פלסטי מוסמך ומנוסה, היא נקודת פתיחה טובה הרבה יותר להשגת התוצאה המיוחלת של התהליך, תוך שמירה על בריאותנו.

ד"ר נמרוד פרידמן

הגובה הנכון הוא גובה העיניים

האם הכירורג הפלסטי מקשיב לך ומנסה להבין היטב את שאיפותיך מהניתוח? האם נוח לך לשאול אותו שאלות? האם הוא עונה עליהן באורך רוח ובפירוט? האם הוא מספק לך את כל המידע הנדרש ומסביר היטב את כל שלבי התהליך – החל מההכנות לניתוח ועד לגמר ההחלמה והביקורות התקופתיות?
אם התשובה לאחת מהשאלות האלו היא לא, רצוי לשקול כיוון מחדש.

כמו כן רצוי להיזהר ממי שמבטיח 100% הצלחה. אין דבר כזה 100% הצלחה בניתוחים פלסטיים (ויש שיגידו שגם בשום תחום אחר בחיים). יכול מאוד להיות שהתוצאה תהיה בדיוק כפי שדמיינת אותה בעיני רוחך, אבל אף אחד לא יכול להתחייב על כך ב- 100%. יחד עם זאת בחירה בכירורג הפלסטי המתאים עבורך תעלה את הסיכויים שהתוצאה אכן תהיה מוצלחת ותענה על הציפיות.

אין טוב ממראה עיניים

נכון, עבורך זהו ניתוח חשוב, יחיד ומיוחד, אולם סביר להניח שרבים לפניך עברו את אותו הניתוח, וגם אם הנתונים הפיזיים שלהם לא תואמים במלואם את הנתונים הפיזיים שלך, הרי שניתן ללמוד הרבה מאוד על מיומנות המנתח מסקירת תמונות לפני ואחרי שבוצעו על ידו.

בנוסף, לכל כירורג פלסטי יש את "חתימת היד" שלו – כך למשל, יש כאלו המנסים לעקוב אחר קווי הגוף הטבעיים ורק לשפר אותם בצורה פרופורציונלית לשאר הגוף, ואילו אחרים נוטים לכיוון של תוצאה מוחצנת יותר היוצרת מהפך של ממש. אין פה נכון או לא נכון, אלא רק השאלה מה יותר יפה בעיניך, ומכך ניתן להתרשם אך ורק ממראה עיניים של גלריית תמונות "לפני ואחרי".

ברוב המקרים ניתן יהיה להתרשם, לפחות התרשמות ראשונית, באתר האינטרנט של המנתח עוד לפני הפגישה עצמה. אם באתר אין מספיק תמונות זה לגיטימי לגמרי, ואפילו מומלץ, לבקש לראות תמונות נוספות.

מי יטפל בך בפועל?

בשעה טובה מצאת כירורג פלסטי העונה על כל הציפיות שלך. יש כימיה נעימה, הדיפלומות המתאימות תלויות על הקיר וגם תיק העבודות מוצא חן בעיניך. אולם עדיין נשאלת השאלה – מי יטפל בך בפועל? האם הכירורג הפלסטי יבצע את הניתוח בפועל על כל שלביו – החל מהטשטוש הראשוני ועד לאחרון התפרים?

בנוסף חשוב לבדוק גם מי הגורם שילווה אותך לכל אורך התהליך – מי יפגש אתך בפגישת הייעוץ הראשוני? האם תתקיים פגישת הכנה לניתוח ומי יערוך אותה? מה המדיניות לגבי ביקורות המשך, ועל ידי מי הן יערכו? כל אלו שאלות שחשוב לשאול, כאשר התשובה הטובה ביותר אליה ניתן לצפות היא, כמובן, שכל אלו יערכו על ידי הכירורג המטפל עצמו.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

נכון שדברים כגון הסמכת הרופא, הנסיון המקצועי שלו, תיק העבודות והכימיה ביניכם הינם קריטיים לבחירת כירורג פלסטי מתאים, אולם ישנם עוד עשרות פרטים קטנים שחשוב לברר, ושעליהם יכולה לקום וליפול חווית הטיפול ותוצאותיו.

כך למשל, חשוב לברר מראש היכן הניתוח יתבצע. לשם הבהרה – ניתוח פלסטי לא יכול להתקיים בקליניקה של המטפל או במרפאה כלשהי, אלא אך ורק בבית חולים הפועל ברישוי משרד הבריאות.
לרשימת בתי החולים הפרטיים בארץ באתר משרד הבריאות.

בנוסף חשוב לבדוק מי יהיה הצוות שילווה אותך במהלך הניתוח: מי יהיה הרופא המרדים, ומה הכשרתו? מי יהיו בצוות המלווה והאם יש לכירורג הפלסטי ניסיון בעבודה אתם? האם שלב כלשהו של הניתוח יבוצע על ידי מישהו אחר חוץ הכירורג הפלסטי? כל אלו שאלות חשובות מהן ניתן להסיק גם על מקצועיות המטפל.

בחירת כירורג פלסטי – לסיכום

בחירת כירורג פלסטי מתאים הינה קריטית להצלחת הניתוח, ואין להקל בה ראש. בנוסף לא רצוי להתפתות בתחום הזה לעסקאות מפוקפקות במחירים נמוכים. אחרי הכל מדובר פה בגוף שלך ובחלום שלך, ונושאים כאלו חשוב לקחת במלוא הרצינות.