האם השדיים שלך גדולים וגורמים לך מבוכה, בעיות נשימה, כאבי צוואר או כאבי גב? דעי שאת לא לבד. נשים רבות סובלות מחזה גדול מדי וחוות כאב פיזי ומצוקה אישית-חברתית. ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח שיכול לשנות את חייך מהקצה אל הקצה, להחזיר לך את חופש התנועה, להפחית את אי הנוחות החברתית וגם את הכאב פיזי.

הקטנת השדיים עצמם היא רק אחד מההיבטים הרבים שיש לניתוח הקטנת חזה. צמצום נפח השד מהווה אמנם חלק ניכר ממנו, אבל המטרה האמיתית של הניתוח היא לעצב לך שדיים יפים, באמצעות שיפור צורת השד, מיקומו, הבלטתו, שמירה על הפרופורציות והורדה בנפח.

המשוואה הרווחת שבה שדיים יפים = שדיים גדולים, כבר מזמן פסה לה מן העולם. היום כולן יודעות כי הכול מתחיל ונגמר בצורה ובפרופורציה, וכי לכל אחת מתאים חזה אחר. אם גם את חשה אי נוחות מתמשכת כתוצאה מחזה גדול או כבד מדי, או אם הוא מפריע לך להשתתף בפעילויות כלשהן, זה הזמן לשינוי – הקטנת חזה אצל מנתח פלסטי מיומן, בעל ניסיון מקצועי נרחב בתחום ניתוחי החזה ועם חוש אומנותי מפותח כמו של ד"ר נמרוד פרידמן, הנעזר בטכניקות הקטנת חזה המותאמות לצרכים הייחודיים שלך, היא הצעד הראשון בדרך שלך לחיים ללא כאבים, בושה וחוסר ביטחון!

נשים רבות עם חזה גדול חולמות על ניתוח להקטנת החזה אך מפחדות מהתערבות כירורגית, ומרגישות כי אין להן מספיק ידע בנושא. בדיוק בשבילן הכנו את המדריך המלא בנושא ניתוח הקטנת חזה. המדריך המלא של ד"ר נמרוד פרידמן מציג את כל המידע על הנושא ויכול לתת לך תמונה מעמיקה ומקיפה.

אם החלטת לקחת את הצעד הראשון לקראת החיים החדשים שלך ואת מעוניינת בניתוח הקטנת חזה, או במידה ויש לך שאלות נוספות, אל תהססי לקבוע עוד היום פגישת ייעוץ עם ד"ר פרידמן.

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי ניתוח הקטנת חזה

  הקטנת חזה – תמונות לפני ואחרי

  ניתוח הקטנת חזה – המדריך המלא

  על התופעה

  שדיים גדולים עשויים להתפתח באופן טבעי מגיל צעיר וללוות אותך לאורך כל החיים, או לחלופין, להתפתח כתוצאה מהריון או עלייה במשקל. בניגוד לניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה עונה על צורך הכרחי, מכיוון שחזה גדול מדי הוא לא רק בעיה אסתטית, אלא מטרד אמיתי. נשים רבות חוות מצוקה של ממש, החל מהערות פוגעניות ומעליבות, דרך חוסר ביטחון עצמי, אי יכולות ללבוש בגדים מחמיאים, להשתתף בפעילויות ספורטיביות וחברתיות או לקיים מערכת יחסים אינטימית, ועד לבעיות בריאותיות כמו כאבים בצוואר ובגב, חריצים בכתפיים שנגרמים מרצועות החזייה, פטרת מתחת לשד (במיוחד בארצות חמות כמו שלנו) ועוד.

  בעוד שדיאטה ופעילות גופנית יכולות להשפיע במידה מסוימת על גודל השד, עבור רוב הנשים ניתוח להקטנת החזה הוא האמצעי הטוב ביותר לפתרון הבעיות הללו. בעוד שחלק מהנשים עשויות להיות מרוצות מהצורה ומהאיזון של השדיים שלהן, ומעוניינות בהפחתת המשקל בלבד, הרי שהרוב משתוקקות להשיג חזה מורם ומוצק יותר, עטרות קטנות ופרופורציונליות, יציבה טובה יותר, יכולת "להיכנס" לבגדים ולבגדי ים ואת הביטחון החדש שנרכש משיפור ההרמוניה בין השד לגוף.

  לא משנה אם את בחורה צעירה או אישה מבוגרת, אם את סובלת מאחת, או מכמה מתופעות אלו, את המועמדת הנכונה לניתוח הקטנת חזה. חשוב להבין שישנן נשים שחוץ מחזה גדול סובלות גם מעודף משקל, זהו פרמטר שיכול להשפיע על תוצאות הניתוח. אם החזה יוקטן בצורה משמעותית והבטן תישאר באותו גודל יתקבל מראה לא טבעי ולא בריא. במקרים כאלו יש לשקול טיפולים נוספים, כגון שאיבת שומן מהבטן או ניתוח מתיחת בטן.

  שיטות הטיפול

  ניתוח הקטנת חזה הינו ניתוח מורכב הבנוי ממספר שלבים: הקטנת נפח השד על ידי הוצאת רקמת שד, הרמת השד והפטמה על ידי הסרה של עודפי עור ומיקום הפטמה מחדש והתאמת עטרת הפטמה לפרופורציות החדשות. בכירורגיה פלסטית מוכרות מספר רב של שיטות לביצוע הניתוח, כשהטכניקה המיוחדת בה פועל ד"ר נמרוד פרידמן מבטיחה לרוב החלמה יפה יותר. ד"ר פרידמן מבצע בדרך כלל שני חתכים בלבד (במקום שלושה): חתך סביב הפטמה וחתך שיורד כלפי מטה בלבד (בצורת J), ללא חתך רוחבי מתחת לשד, כפי שנהוג בשיטות ישנות יותר.

  החתכים הללו מאפשרים גישה אל רקמת השד לצורך הסרת הכמות העודפת. הרקמה שהוצאה נשקלת במדויק, בכדי להשוות אותה אל השד השני לשם קבלת תוצאה סימטרית ככל שניתן. מיקום הפטמה מחדש נעשה על פי מדידה מדויקת טרם ביצוע הניתוח, כאשר המטופלת עומדת. העלאת הפטמה ומיקומה מחדש נעשית ביחד עם הרקמה שמחברת אותה אל השד, תוך שמירה על אספקת הדם והעצבוב שלה. בשיטה זו, הסיכון לפגיעה בתחושה או נמק של הפטמה הוא נמוך.
  החתך סביב הפטמה מחלים כמעט תמיד בצורה מדהימה בזכות הבדלי הצבע בין העטרה לעור, ואחרי תקופת ההחלמה כמעט ולא רואים אותו. כך מתקבלת תוצאה יפה בלי זכר לחתך שמציץ מהמחשוף או מבית השחי, כפי שהיו רואים בעבר. ברוב המקרים, גם החתך האורכי יטשטש עם הזמן, עד שבקושי ניתן יהיה לראותו.

  הכנות לניתוח הקטנת חזה

  כמו שאין שתי נשים הזהות לחלוטין במאפיינים הפיזיים שלהן, כך אין טיפול זהה שמתאים לכלל הנשים. ניתוח הקטנת חזה חייב להיות מותאם אישית לגודל השד, לצורה, לפרופורציות הגוף ולרצונות האישיים שלך ולכן, לקראת הניתוח יקבעו לך מספר פגישות עם ד"ר פרידמן: בפגישת הייעוץ הראשונה תדונו יחדיו בכל ההיבטים של הניתוח, באפשרויות העומדות בפנייך והאם הן תואמות את רצונותייך. זה הזמן לשאול כל שאלה העולה על רוחך ולהתייעץ עם ד"ר פרידמן גם בהיבטים שאינם רפואיים, אך קשורים לניתוח.

  בפגישה השנייה, פגישת ההכנה לניתוח תוכלי לשאול את ד"ר פרידמן שאלות נוספות עליהן חשבת בזמן שעבר מהפגישה הראשונה ויחדיו תיכנסו לעומקם של הפרטים הקשורים לניתוח עצמו – כל שלבי הניתוח, מה צפוי להתרחש לפניו, במהלכו ואחריו, מהם הסיבוכים האפשריים וכל מידע נוסף שקשור לניתוח. כמובן שאם תזדקקי לפגישות נוספות, דלתו של ד"ר פרידמן תמיד פתוחה בפניך. בתום פגישות אלו, ייקח ד"ר פרידמן את כל ההיבטים בחשבון, ובסופו של דבר ימליץ על הטיפול הנכון ביותר עבורך. שבועיים לפני ואחרי הניתוח יש להפסיק לעשן ולהפסיק נטילת תרופות לדילול הדם.

   

  הקטנת חזה – גלריית סרטונים

  הניתוח עצמו

  ניתוח הקטנת החזה עצמו נעשה בהרדמה כללית במרכז רפואי, ונמשך בין שעתיים לשלוש שעות, בהתאם למורכבותו. התפרים בהם משתמש ד"ר פרידמן הם תפרים נמסים ואין צורך להוציאם. בסיום הניתוח נשארים נקזים, שתפקידם לנקז הפרשות או נוזלים שמצטברים באזור הניתוח. את הנקזים מוציאים, ברוב המקרים, לפני השחרור, כך שלא תאלצי לחזור איתם הביתה. את צפויה להישאר לילה אחד לצורך השגחה במרכז הרפואי, ולהשתחרר הביתה כבר למחרת הניתוח.

  החלמה מניתוח הקטנת חזה

  תהליך ההחלמה מהניתוח אורך מספר ימים בלבד. בימים הראשונים תחושי אולי מעט כאבים בחזה או אודם ונפיחות באזור התפרים, אך הם לא צפויים להיות חזקים, ותוכלי לחזור לפעילות רגילה במהירות. לפעילות גופנית מאומצת וספורט, תוכלי לחזור לאחר כחודש. בימים הראשונים מומלץ להשתמש בחזייה תומכת ורצוי לא להיכנס להריון כשנה אחרי הניתוח, כדי לאפשר לחזה לסיים את תקופת ההחלמה שלו.

  הקטנת חזה – סיבוכים אפשריים

  כמו בכל פעולה כירורגית, גם בניתוח הקטנת חזה יתכנו סיבוכים, אם כי הם לא נפוצים: זיהום ודימום או שינוי בתחושה (אובדן תחושה או תחושת יתר) בשד או בפטמה. לסיבוכים מסוימים, כמו פתיחה של התפרים, מצב של נמק בעור, או נמק של הפטמה, יש סבירות גבוהה יותר להתרחש בקרב נשים מעשנות, וזאת משום שבסיגריות יש חומרים שמכווצים כלי דם וכך פחות דם מגיע לאזור הניתוח. בניתוח הקטנת חזה קיים סיכוי לפגיעה ביכולת ההנקה.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר נמרוד פרידמן

  הגישה של ד"ר נמרוד פרידמן, מנתח פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בניתוחי הקטנת חזה שואפת להשגת צורת השד היפה והפרופורציונלית ביותר עבורך, תוך שמירה על מראה טבעי. לפני הניתוח יבחן ד"ר פרידמן את כל הפרמטרים שיכולים להשפיע על התוצאה הסופית ויבצע מדידות של הגוף שלך, החזה שלך והמשקל שלך, להתאמת טיפול ייחודי עבורך. במהלך הניתוח ישתמש בטכניקות החדישות ביותר ויבצע שני חתכים בלבד, בשונה משיטות אחרות בהן נדרשים שלושה חתכים. כך, בשיטת הניתוח של ד"ר פרידמן הצלקות שנשארות הן מינימליות וכמעט בלתי נראות.

  כמו שלכל אחת מאיתנו יש מבנה פיזי שונה, שאיפות וחלומות ייחודיים, כך גם כל כירורג פלסטי שונה מרעהו, עם יכולות כירורגיות והשקפות שונות, כך שבחירת המנתח הטוב והמתאים ביותר לניתוח הקטנת חזה היא הכרחית. לד"ר נמרוד פרידמן ניסיון רב בניתוחים אלו, המשולב עם חזון אסתטי, עדינות יוצאת דופן, חדשנות ותשוקה להשגות התוצאות הנפלאות ביותר עבור כל אישה ואישה.

  המדריך לניתוח הקטנת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הקטנת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   הקטנת חזה – שאלות נפוצות

   האם יישארו לי צלקות לאחר ניתוח להקטנת חזה?

   ד"ר נמרוד פרידמן מנתח בשיטה ייחודית, באמצעותה הוא מבצע לרוב שני חתכים בלבד: האחד בהיקף העטרה והשני במאונך מהעטרה כלפי מטה (חתך בצורת האות (J. בשיטה זו נחסכת הצלקת מהקפל התת שדי, שנמתחת ממרכז הגוף ועד לבית השחי הנוצרת כשמנתחים בשיטות אחרות. החתכים מחלימים היטב ומגיעים למצבם הסופי לאחר כשנה ויותר וברוב המקרים אין הם מפריעים לאשה כלל.

   האם שינויים במשקל משפיעים על ניתוח הקטנת חזה?

   מומלץ לבצע ניתוח הקטנת חזה כשהמשקל שלך יציב ולא צפוי להשתנות. כל ירידה משמעותית במשקל אחרי הניתוח תשפיע לרעה על התוצאות, מכיוון שהיא יכולה לגרום לירידה בנפח השד ולצניחה של החזה.

   האם ניתוח הקטנת חזה כואב ואילו תופעות לוואי יכולות להתרחש?

   כמו אחרי כל פעולה כירורגית, גם אחרי ניתוח פלסטי להקטנת חזה ייתכנו כאבים. רוב הנשים מרגישות מעט כאבים בחזה בימים הראשונים שלאחר הניתוח, ולאחר מכן אי נוחות קלה בלבד למשך שבוע או יותר. את הכאב ניתן להקל באמצעות משככי הכאבים המקובלים. בין תופעות הלוואי האפשריות ניתן לציין פגיעה בתחושה בפטמות וחוסר יכולת להניק.

   האם תהיה לי איזושהי מוגבלות כתוצאה מניתוח הקטנת חזה ומתי אוכל לחזור לפעילות רגילה?

   כבר ביום הניתוח תוכלי לצאת מהמיטה. לפעילות רגילה תוכלי לחזור כבר לאחר מספר ימים עד שבוע, ולפעילות גופנית מאומצת יותר לאחר כחודש. חוץ מהימנעות מספורט ופעילות מאומצת אין כל הגבלות אחרות כך שתוכלי לחזור לשגרת חייך במהירות.

   האם ניתן לבצע הקטנת חזה גם בגברים?

   גברים הסובלים מחזה נשי, תופעה הידועה גם בשם גניקומסטיה, יכולים לעבור ניתוח הקטנת חזה לגבר.

    

   המדריך לניתוח הקטנת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הקטנת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.