עם הזמן והשנים, ההשפעות של כוח הכבידה ואובדן הגמישות הטבעית של העור מתחילות להשפיע עלינו ועל גופינו. כתוצאה מגורמים אלו ובשילוב הריונות והנקה, נשים רבות יראו שינוי במראה שדיהן, העלולים לאבד את צורתם ואת תחושתם המוצקה והצעירה. בעוד שאצל נשים עם חזה קטן יותר, השינוי יהיה עדין ואולי אפילו בלתי מורגש, נשים עם חזה גדול עשויות לחוות חזה נפול ומרוקן יותר.

ניתוח הרמת חזה מציע פתרון אידאלי עבורך. הניתוח יאפשר לך להשיג קווי מתאר מחמיאים על ידי הרמת השדיים הצנוחים והמרוקנים, והענקת מראה מוצק ואסתטי. לאחר הניתוח תראי צעירה וחטובה יותר ותרגישי מלאת בטחון עצמי ואטרקטיבית במיוחד.

ד"ר נמרוד פרידמן, מנתח פלסטי בעל ניסיון של למעלה מ- 25 שנים בתחום ניתוחי החזה, הוא המנתח שבידיו תרצי להפקיד את מלאכת הרמת החזה. לד"ר פרידמן ראייה אסתטית וידיים מיומנות ואיתו תוכלי להתייעץ, להבין האם ניתוח להרמת חזה נכון עבורך, ולהיות בטוחה כי במידה וכן, הוא יתבצע על הצד הטוב והיפה ביותר.

האם גם את מרגישה את נזקי הזמן? נזכרת בחזה שהיה לך פעם ומתגעגעת אבל מפחדת מהתערבות כירורגית? אנחנו יודעים כי ביצוע שינוי כלשהו בגוף הוא החלטה גדולה וחשובה. כדי לתת לך את התמונה המלאה ולעזור לך ללמוד עוד על האופציות העומדות בפנייך, הכנו עבורך את המדריך המלא לניתוח הרמת חזה. המדריך של ד"ר נמרוד פרידמן מרכז את כל המידע הרלוונטי והמהימן ביותר עבורך בנושא.

רוצה לחזור ולאהוב את החזה שלך? מעוניינת לשמוע עוד ולקבוע פגישת היכרות? צרי קשר עם מרפאת ד"ר נמרוד פרידמן עוד היום.

  החזה המושלם שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי ניתוח הרמת חזה


  ניתוח הרמת חזה – תמונות לפני ואחרי

  הרמת חזה – המדריך המלא

  על התופעה

  התופעה של חזה נפול אינה אחידה והיא שונה מאישה לאישה. היא תלויה בגרביטציה, בשינויים שעוברים על הגוף עם השנים (עליות וירידות במשקל, הריונות, לידות והנקות), בגודל החזה, וגם באיכויות רקמות החזה של כל אישה. עם זאת, יש סיכוי גבוה יותר שנשים בעלות חזה גדול וכבד הן אלו שיזדקקו יותר לניתוח הרמת חזה. למרות שקיימת נטייה לחשוב שחזה נפול קיים אצל נשים מבוגרות בלבד, מדובר בתופעה המטרידה מאוד גם נשים צעירות.

  חזה נפול הוא לרוב מצב בו רקמות השד והעור העוטף אותו אינם יכולים להחזיק את המשקל והם נמתחים, או מצב של חוסר התאמה בין מעטפת לנפח. לדוגמה, בזמן ההיריון החזה מתנפח וגדל מאד. לאחר הלידה, נשים רבות מניקות וכשהן מסיימות את שלב ההנקה, נפח החזה יורד, בעוד שהמעטפת נשארת גדולה. גם בקרב היורדות במשקל ניתן לראות את אותם תסמינים של מעטפת גדולה ונפח שדיים קטן. הטיפול בבעיה זו יהיה התאמה של המעטפת לנפח, כלומר, הקטנת המעטפת. ניתוח הרמת חזה מבקש להשיג מטרות נוספות, מלבד הרמת השדיים. ההליך נועד גם לתת לשדיים מראה עגול ומלא יותר. בניתוח יש צורך, אם כך, להוריד עודפי עור וברוב המקרים גם למקם מחדש את הפטמות גבוה יותר, במרכז השד. זה הזמן והמקום גם להקטין את עטרות הפטמה, במידה והתרחבו עם צניחת החזה, ולהחזיר אותן לגודלן הטבעי. לרוב ניתן לתקן במהלך ניתוח הרמת חזה גם חוסר סימטריה של השדיים במידה וקיימת כזו.

  שיטות הטיפול

  ישנן מספר טכניקות טיפול בניתוח הרמת חזה והשיקולים בהתאמת הטיפול הנכון להרמת חזה תלויים ברמת הצניחה וברצונה האישי של כל אישה. כשמבצעים ניתוח הרמת חזה, התוצאה הסופית תהיה חזה אסוף וצר יותר, אך צריך לזכור כי כשמעצבים מחדש את החזה, חלקו העליון יכול להישאר מעט ריק. במידה ואת רוצה מראה מלא יותר (שנותן מראה של "פוש אפ") בחלק זה, אפשר לשלב בניתוח גם הכנסת שתל קטן, כך שלא יראה הבדל משמעותי בנפח, אבל תתקבל נראות יפה בחלק העליון של החזה.

  במקרים של הרמת חזה קלה, ניתן להסתפק בביצוע חתך סביב הפטמה בלבד, עם או ללא הכנסת תוספת שתל. במקרים בהם צניחת החזה משמעותית יותר, משתמש ד"ר פרידמן לרוב בשיטת טיפול חדשנית המאפשרת ביצוע שני חתכים בלבד, במקום שלושת החתכים המסורתיים: חתך סביב הפטמה וחתך אנכי בצורת J, שיורד למטה. טכניקה זו מטשטשת ומקטינה את הצלקות, מקטינה את הסיכוי לבעיות ולסיבוכים של פתיחת תפרים, ומובילה לתוצאה סופית יפה של שד מורם, מלא ובעל מראה טבעי.

  בניתוח יש צורך במיקום מחדש של הפטמות ולעיתים גם בהקטנת העטרות. הפטמות נשארות מחוברות לרקמת השד שממנה מגיעים העצבים, אספקת הדם, צינורות החלב וכיו"ב. רק במקרים נדירים מאד של חזה גדול בצורה משמעותית, מנתקים את הפטמות מרקמת השד במהלך הניתוח ומחברים אותן מחדש.
  הוצאת עודפי העור (התאמת המעטפת לתוכן) והרמת רקמת השד מבוצעים דרך החתכים שתוארו ולא נדרשים חתכים נוספים.

  ההכנות לניתוח

  לקראת הניתוח אנו מזמינים אותך לפגישת ייעוץ עם ד"ר נמרוד פרידמן, לאחריה, במידה ותחליטי להמשיך בתהליך, תתקיים פגישת הכנה לניתוח. בפגישות אלו תדונו במטרות שלך ובתוצאות עליהן את חולמת, ואיזה סוג של ניתוח הרמת חזה יעבוד הכי טוב בשבילך. בשלבים אלו תוכלי לשאול את ד"ר פרידמן את כל השאלות, להבין לעומקם את פרטי הניתוח ולוודא כי הציפיות ריאליות ותואמות לתוצאות האפשריות מהניתוח.
  את הניתוח כדאי לעשות כשהחזה הגיע למצב יציב – לפחות חצי שנה לאחר הלידה או ההנקה, וכשמשקל גופך יציב גם הוא. מומלץ לא לבצע את הניתוח לפני דיאטה, משום שכאמור, אם אחרי הניתוח תמשיכי לרדת במשקל, שוב יופר היחס בין המעטפת והנפח, והחזה עלול שוב לצנוח. בנוסף, יש לתאם את מועד הניתוח כך שלא תהי במחזור במהלכו, משום שבזמן מחזור קיים לרוב דימום רב יותר במהלך הניתוח.

  הניתוח עצמו

  ניתוח הרמת חזה שונה בין אישה לאישה ונמשך בממוצע שעתיים עד כשלוש שעות, והוא נעשה במרכז רפואי תחת הרדמה כללית. התפרים בהם משתמש ד"ר נמרוד פרידמן הינם תפרים נמסים כך שאין צורך להוציא אותם. ברוב המקרים, בתום הניתוח תשוחררי לביתך להחלמה ללא אשפוז.

  ההחלמה מהניתוח

  ניתוח הרמת חזה הוא אמנם ארוך יותר מניתוח הגדלת חזה, אך לרוב ההחלמה ממנו קצרה יותר. לאחר הניתוח את לא צפויה לחוש כאבים עזים ותוכלי לקום מהמיטה ולהתנהל בכוחות עצמך. לאחר ימים בודדים תוכלי לחזור לפעילות רגילה ולאחר שבועות ספורים תוכלי גם לחזור לפעילות גופנית מאומצת, לרבות פעילות ספורטיבית.

  סיבוכים ותופעות לוואי אפשריים

  ניתוח הרמת חזה הינו אינדיבידואלי. למרות שמטרתו הסופית זהה, שיטות הטיפול שונות ומתייחסות לכל מקרה לגופו. כך, גם תגובת הגוף לניתוח, תהליכי הריפוי, תופעות הלוואי והסיבוכים שעלולים להיגרם, שונים בין אישה לאישה. כדי לדעת ולהבין בדיוק מהם הסיבוכים האפשריים במקרה שלך מומלץ להתייעץ עם ד"ר פרידמן.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  ניתוח פלסטי להרמת חזה הוא תהליך פיסול יצירתי ייחודי, המתאים לרופא מומחה עם ראש אומנותי וניסיון בציור ופיסול, כמו זה שיש לד"ר פרידמן. שחזור מיקומו המקורי של השד, מיקום מחדש של הפטמות ותיקון צורתן, ועיצוב אומנותי של השד מחדש, חיוניים כולם להשגת התוצאות המדהימות והמחמיאות ביותר.
  הדבר שאפילו יותר מספק מהמראה היפה והמאוזן של החזה לאחר הניתוח, הוא השיפור העצום בהרגשתן של הנשים, וזוהי נקודת המבט הייחודית של ד"ר נמרוד פרידמן. ד"ר פרידמן, מנתח פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, נחשב לאחד מהרופאים המובילים בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית והוא מתמחה בעיצוב חזה ומרצה מבוקש בעולם בתחום ניתוחי החזה. במהלך הניתוח מסתייע ד"ר פרידמן בשיטות טיפול חדשניות ומתקדמות, באמצעותן ניתן לזרז את תהליך ההחלמה ולקבל תוצאה עגולה וטבעית יותר.

  המדריך לניתוח הרמת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הרמת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   החזה המושלם שלך מתחיל כאן!

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   שאלות נפוצות

   האם הצלקות הינן הכרחיות?

   כמו בכל ניתוח כירורגי, גם בניתוח הרמת חזה תישארי עם צלקת בסופו של התהליך. השיטה המיוחדת בה עובד ד"ר פרידמן מבטיחה לך צלקות מינימליות, שילכו ויטשטשו עם השנים, אך חשוב לזכור כי התוצאה הסופית תלויה רבות גם בתהליכי הריפוי שלך. הצלקות משלימות את החלמתן ומגיעות למצבן הסופי לאחר כשנה עד שנתיים.

   מהו משך ההחלמה מהניתוח ומתי אוכל לחזור לשגרה?

   זמן ההחלמה תלוי בתהליך שעברת, אך ברוב המקרים, מדובר בימים בודדים בלבד. מיד לאחר שתתאוששי מההרדמה תוכלי להתנייד בכוחות עצמך ולחזור לפעילות מתונה, ואחרי מספר שבועות בלבד תוכלי גם לחזור לפעילות גופנית מאומצת לרבות פעילות ספורטיבית. תוכלי לחזור לעבודה כבר לאחר מספר ימים.

   מהן המוגבלויות לאחר הניתוח?

   יש להימנע מקיום יחסי מין למשך שבועיים לאחר הניתוח, ולאחר מכן מותר מגע עדין בלבד באזור השדיים, למשך שישה שבועות. כמו כן, יש להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת במשך מספר שבועות. בשנה הראשונה שלאחר הניתוח מומלץ לא להיכנס להריון, שכן השינויים ההורמונליים במהלכו עשויים להפריע לתהליך הריפוי. היכולות להניק לאחר ניתוח הרמת חזה תלויה בסוג הניתוח שבוצע ובמקרים רבים היא אפשרית, אך לא ניתן לדעת מראש ובאופן וודאי את הסיכויים לכך.

   האם ניתוח הרמת חזה יחזיק לכל החיים?

   רוב הנשים יכולות לצפות לתוצאות ארוכות טווח לאחר הניתוח. עם זאת, ישנם מספר גורמים שמשפיעים על אריכות הימים של ניתוח הרמת החזה: איכות וגמישות הרקמה והעור, השונה מאישה לאישה, עלולה לקצר את משך זמן תוצאות הניתוח. מי שזקוקה להרמת חזה בגיל צעיר, ככל הנראה תצטרך הרמה חוזרת בעתיד. הריונות חוזרים ושינויים דרסטיים במשקל, משפיעים גם הם על הניתוח. בכל מקרה, גם אם תהיה צניחה מסוימת, החזה תמיד יראה טוב יותר אחרי ניתוח הרמת חזה לעומת המראה שלו ללא ניתוח.

   האם חייבים להכניס שתלים בניתוח הרמת חזה?

   לא, ניתן לבצע הרמת חזה ללא שתל. הוספת שתלים היא החלטה אישית שלך והתשובה תלויה במטרות שלך עבור המראה שלך, כמו גם בכמות הנפח שצריך לשחזר כדי להשיג תוצאות אסתטיות ויפות. השתל לא ירים את החזה ויכול אף לזרז את צניחתו החוזרת. שימוש בשתלים בהרמת חזה מיועד לתת מענה לשתי בקשות: תוספת נפח ומתן מלאות של החלק העליון של השד. הצורך בכירורג פלסטי עם ניסיון רב בנושא מורכב זה, כמו ד"ר נמרוד פרידמן, שמומחה בניתוחי חזה מכל הסוגים כולל גם ניתוחים פלסטיים עם שתלים, הוא חיוני לאין שיעור.

   האם אוכל ללכת בלי חזייה לאחר הניתוח?

   החזייה מחזיקה את החזה ומאיטה את תהליך ההזדקנות ולכן מומלץ להמשיך וללכת איתה גם אחרי הניתוח. כמו כן, חייבים להבחין בין אישה עם חזה גדול שעשתה הרמת חזה ואולי אפילו הקטנת חזה, לבין אישה עם חזה קטן ששמה שתל. בניתוח הגדלת חזה עם שתל, החזה יישאר יציב לשנים רבות בזכות רקמת השד ההדוקה, בעוד שבניתוח הרמת חזה, איכות הרקמה נשארת ללא שינוי גם אחרי הרמה, ולכן חשוב מאד להמשיך לתמוך בחזה עם חזייה.

   המדריך לניתוח הרמת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הרמת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.