בטן מוצקה ושטוחה יכולה להעיד על בריאותו וכושרו של אדם, אבל מה עושים עם השנים שעוברות וגורמות לעור להתרופף, עד ששום תרגיל או אימון לא יכולים לחזק אותו? איך מתמודדים עם העור הרפוי והרופף סביב הבטן שמתקבל עקב ירידה דרסטית במשקל או אחרי מספר לידות? איך מחזירים את החיות והחיוניות לבטן שלכם?

אין זה סוד כי החיים נותנים את אותותיהם בגופינו, אבל זה לא אומר שצריך להיכנע להם. ניתוח מתיחת בטן יכול בקלות לשנות את הופעתכם החיצונית ואת הרגשתכם הפנימית. אמנם מתיחת בטן לא נחשבת כהליך הרזייה, אבל היא כן יכולה לחדד קווי מתאר שדיאטה ופעילות גופנית פשוט לא מצליחים. באמצעות הסרת עודפי עור ושומן, והידוק שרירי דופן הבטן, תוכלו להשיג צללית מוצקה, צעירה וחיונית יותר.

אז אל תתנו לחיים, לעור השקוע ולעודף השומן סביב הבטן לגרום לכם להרגיש רע עם עצמיכם, ותנו לד"ר נמרוד פרידמן, בעל הניסיון הרחב וארוך השנים בתחום הכירורגיה הפלסטית, המנתח בטכניקה צרפתית מיוחדת, להעלים כל נפח עודף ולפסל אתכם מחדש!

האם אתם מוכנים לגלות כיצד בטן מוצקה יכולה לשפר את המראה שלכם? רוצים לשמוע עוד על התהליך, שיטת הפעולה והתוצאות הצפויות להתקבל אחרי הניתוח? במדריך המלא של ד"ר פרידמן תוכלו לקבל את כל המידע המהימן ביותר על ניתוח מתיחת בטן ולענות על כל שאלה שעולה על דעתכם.

לפגישת ייעוץ אישי עם ד"ר פרידמן, מנתח פלסטי ותיק ומוערך, צרו קשר עוד היום עם מרפאתנו.

  המראה החדש שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן

  מתיחת בטן – תמונות לפני ואחרי

  מתיחת בטן – המדריך המלא

  על התופעה

  ניתוח מתיחת בטן שהיה עד לא מזמן נחלתן הבלעדית של נשים, ובמיוחד נשים לאחר לידה שרוצות להחזיר לעצמן את הגזרה טרום-ההריונות, הפך בשנים האחרונות לפופולרי מאד גם אצל גברים המבקשים גם הם לתקן את נזקי הזמן והמשקל שגרמו להתרופפות העור סביב הבטן. הניתוח נועד להסיר את עודפי העור והשומן שנוצרו סביב אזור זה בדיוק. רפיון העור בבטן מתרחש במקרים בהם עור הבטן לא מתכווץ בחזרה לאחר הלידה, או לאחר איבוד משקל רב. לעיתים רפיון העור מלווה גם בעודף שומן (ואז מומלץ לשלב עם שאיבת שומן), אבל התופעה יכולה לקרות גם אצל אנשים רזים עם עודף עור, ומכאן ההבדל בין ניתוח מתיחת בטן וניתוח שאיבת שומן.
  המועמדים הטבעיים לניתוח הם נשים וגברים עם הצטברות של עודפי עור באזור הבטן. בראש הרשימה נמצאות נשים אחרי לידה שרוצות לעשות לעצמן מהפך "Mommy Makeover", לחזור למראה הצעיר שלהן ולהיפטר מהעור העודף שנשאר לאחר הלידה. אחריהן נמצאים כל אלו שחוו ירידה דרמטית במשקל ונשארו עם עודפי עור משמעותיים, ואחרונים ברשימה הם אלו הסובלים מעודף משקל חמור ומבטן משתפלת, ואינם יכולים לפתור את הבעיה באמצעות דיאטה או התעמלות.

  שיטות הטיפול

  ישנם שני סוגים של ניתוחים פלסטיים למתיחת הבטן – מתיחת בטן קטנה (נקראת גם "מיני מתיחת בטן") ומתיחת בטן גדולה.
  מיני מתיחת בטן תהיה אפשרית רק כשמדובר במקרים בהם יש מעט עודפי עור בין הטבור ובין המפשעה. בניתוח זה נעשה חתך קצר בבטן התחתונה בלבד ומאזור זה בלבד מסיר ד"ר נמרוד פרידמן את העור והשומן העודפים, מבלי לחתוך ולהפריד את הטבור מהעור שמסביבו.
  מתיחת בטן גדולה תתבצע כאשר קיימים עודפי עור משמעותיים יותר ולא רק באזור שבין הטבור למפשעה, אלא גם מאזור שמעל הטבור. בניתוח זה מפרידים את הטבור מהעור שמסביבו ומותחים את העור כלפי מטה. לאחר מכן יוצרים פתח חדש לטבור, במיקומו הטבעי, ומחברים אותו שוב לעור הבטן. בנוסף, בניתוח מתיחת בטן גדולה, מהדק ד"ר נמרוד פרידמן את שרירי הבטן שהלכו והתרחקו אחד מהשני עם השנים, העליות במשקל וההריונות, וכך מתקבלת בטן שטוחה ומתוחה יותר.
  בשני סוגי הניתוחים רצוי לרוב לשלב גם שאיבת שומן, ולא רק שאיבת שומן בבטן אלא גם מהמותניים, וכך לעצב את היקף המותניים ולחטב את הגוף. לעומת מתיחת בטן קטנה בה ניתן לשאוב כמות רבה של שומן, במתיחת בטן גדולה כמות השומן שניתן לשאוב מוגבלת, על מנת למנוע פגיעה באספקת הדם.

   

  מתיחת בטן – גלריית סרטונים

  ההכנות לניתוח

  לקראת הניתוח תזומנו לפגישות (לפחות שתיים) עם ד"ר נמרוד פרידמן, בהן הוא יבקש מכם לתאר את השיפורים והמטרות שאתם מצפים להשיג אחרי הניתוח. כמו כן, יעבור ד"ר פרידמן על הנתונים האנטומיים שלכם ויגבש תוכנית טיפול אישית בהתאם לכל הפרמטרים. מבחינת גילאים, אין כל הגבלה כל עוד אתם בריאים. מעשנים ייאלצו להפסיק לעשן במשך חודש לפני וחודש אחרי הניתוח, וחולי סכרת צריכים לוודא שהיא מאוזנת. לנשים שילדו בעבר אבל מתכננות הריון נוסף בסמיכות לניתוח, מומלץ לחכות ולהמתין עם הניתוח עד אחרי הלידה האחרונה. למטופלים כבדי משקל מומלץ לרדת מעט במשקל לפני הניתוח כדי לקבל תוצאות טובות יותר. ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח הדורש אנרגיות ומשאבים מהגוף כדי להחלים ללא סיבוכים, לכן יש להגיע לניתוח עם מספיק ויטמינים, חלבונים ומינרלים בגוף. לשם כך, אלו הצריכים לרדת במשקל לפני הניתוח, צריכים לעשות זאת בדיאטה מאוזנת ומומלץ בפיקוח דיאטנית. לאלו הנמצאים בעיצומו של תהליך ירידה במשקל מומלץ להמתין עד שמשקלם יתייצב.

  הניתוח עצמו

  הניתוח מתבצע בהרדמה כללית במרכז רפואי ונמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות, תלוי איזה סוג של מתיחת בטן מתבצעת. בניתוח בו משולבת שאיבת שומן זמן הניתוח עלול להתארך מעט. בניתוח מתיחת בטן קטנה אין צורך להישאר ללילה לאשפוז ואין צורך להשאיר נקזים (צינוריות המשמשות לניקוז ההפרשות מאזור הניתוח). בניתוח מתיחת בטן גדולה יש להישאר להשגחה למשך לילה אחד, ובחלק מהמקרים ובהתאם לכמות ההפרשות, משאירים את הנקזים למשך מספר ימים בודדים. בתום הניתוח מועברים המטופלים לחדר התאוששות ומשם לחדר החלמה לצורך השגחה. הניתוח מסתיים בחבישה אלסטית העוטפת את אזור הבטן.

  ההחלמה מהניתוח

  קצב ההחלמה מניתוח מתיחת בטן הינו אינדיבידואלי, אך הגורם שמשפיע עליו ביותר הוא פעולת הידוק השרירים, משום שבכל פעם שמפעילים את שרירי הבטן, בין אם זה לישיבה, קימה או כל פעולה אחרת, הם נמתחים כנגד התפרים וגורמים לכאב מסוים. אם מדובר במתיחת בטן קטנה, או במטופלים בעלי שרירי בטן טובים, ההחלמה תהיה קלה ומהירה יותר, מאחר ואין צורך בהידוק שרירי הבטן. בכל מקרה, תקופת ההחלמה המשמעותית יותר תהיה בעיקר בשבוע הראשון בו צפויה ירידה זמנית בתחושה, נוקשות, ואי נוחות באזור המנותח. בתום שבוע זה ניתן לחזור לפעילות רגילה ולפעילות גופנית מאומצת ניתן לחזור אחרי חודש. אם בניתוח משולבת גם שאיבת שומן, התוצאה הסופית תתקבל רק לאחר מספר חודשים, ויש להתאזר בסבלנות.

  סיבוכים אפשריים

  סיבוכים אחרי ניתוח מתיחת בטן אינם נפוצים וקיימים בעיקר אצל מעשנים וסוכרתיים, כשבאוכלוסיות רגילות הם קטנים בהרבה. בין הסיבוכים האפשריים קיים חשש לפתיחה של תפרים, זיהומים ונמק בעור. לכן, יש להפסיק לעשן לפחות שלושה עד ארבעה שבועות לפני ואחרי הניתוח ולוודא שרמות הסוכר מאוזנות. סיבוכים נוספים שיכולים לקרות הם ירידה בתחושה או שינוי בתחושה, בעיקר בבטן התחתונה, דימום, חוסר סימטריה או צלקות שלא מחלימות יפה כמו שצפינו.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  שיטת הטיפול בה משתמש ד"ר נמרוד פרידמן, כירורג פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, היא שילוב של מספר גישות ושיטות של מנתחים צרפתיים וברזילאים, מהם לקח והרכיב את הטוב ביותר, תוך הקפדה על מראה טבעי ועל בטן "אמיתית" ולא מעוותת. את החתך שנעשה בבטן התחתונה בתחילת הניתוח מתכנן ד"ר פרידמן לפי קו התחתונים, כך שהוא מוסתר כולו על ידם. במתיחת בטן גדולה יהיה חתך נוסף סביב הטבור, וברוב המקרים החתכים יחלימו יפה. בסופו של דבר, התוצאה שתתקבל היא בטן עם עגלגלות מינימלית וקווים רכים, כמו שבטן טבעית נראית, ולא "קרש" שנראה מלאכותי, נוקשה ומנותח. עם שנים של ניסיון בניתוחי מתיחת בטן ויד של צייר, ד"ר פרידמן הוא המנתח שיכול לעזור לכם להשיג את קווי המתאר עליהם חלמתם.

  המדריך לניתוח מתיחת בטן מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח מתיחת בטן, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

  לפני ניתוח מתיחת בטן אחרי ניתוח מתיחת בטן


   המראה החדש שלך מתחיל כאן!

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   שאלות נפוצות

   מהו זמן ההחלמה והחזרה לשגרה לאחר ניתוח מתיחת בטן?

   זמן ההחלמה הוא אישי ומשתנה בין אדם לאדם ותלוי גם בסוג הניתוח. באופן עקרוני, ניתן לעמוד כבר ביום הניתוח עצמו, לחזור לפעילות רגילה תוך שבוע מיום הניתוח, ולפעילות מאומצת כולל פעילות ספורטיבית כעבור כחודש.

   האם ניתוח מתיחת בטן מסוכן?

   ניתוחי מתיחת בטן הם ניתוחים עם שיעור שביעות רצון גבוה מאד, העוברים, לרוב, ללא סיבוכים. כמובן, שכמו בכל הליך כירורגי, ישנם סיכונים שצריך לקחת בחשבון, כמו זיהומים, דימום, הצטברות נוזלים, חוסר תחושה ממושך, נמק עור, צלקות שלא התאחו היטב וכיו"ב. עם זאת, אצל מטופלים בריאים ללא גורמי סיכון (כמו מטופלים עם סוכרת) מדובר בהליך בטוח מאוד עם שיעור נמוך לסיבוכים חמורים.

   האם הבטן תחזור להיות שטוחה?

   ניתוח מתיחת בטן מסיר את עודפי השומן והעור מהבטן, והוא מפחית משמעותית את מראה הבטן הבולטת, כך שהבטן נראית ישרה ושטוחה יותר. במקרים בהם מתבצעת מתיחת בטן גדולה, אפשר להדק את שרירי הבטן וכך להפוך את הבטן להרבה יותר שטוחה ומתוחה.

   האם ניתן לשלב מתיחת בטן עם ניתוחים פלסטיים נוספים?

   ניתוח למתיחת בטן משולב לעתים קרובות גם עם ניתוחי חזה או שאיבת שומן, כחלק מתהליך שנקרא Mommy Makeover, שהולך וצובר פופולריות בארץ ובעולם.

   למידע נוסף אודות מאמי מייקאובר לחצי כאן

    

   המדריך לניתוח מתיחת בטן מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח מתיחת בטן, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.