אומרים שכאשר אנו מסתכלים על פניו של האחר, הדבר הראשון בו אנו מבחינים, הוא עיניו. קשר עין הוא אחד מחלקי התקשורת החשובים ביותר ויכול להוות חלק דרמטי בהשארת רושם ראשוני. העיניים הן גם אותו אזור שבו, לרוב, אנחנו מתחילים לראות את סימני ההזדקנות על הפנים. תהליך ההזדקנות הטבעי, יחד עם גורמי תורשה, מתחיל לגרום לשינויים כמו צניחת עפעפיים, שקיות מתחת לעיניים ועוד, הגורמים לנו להיראות זקנים ועייפים יותר.

האם גם לכם נמאס מהשקיות השחורות מתחת לעיניים? האם גם אתם חשים כי אתם נראים הרבה יתר עייפים ממה שאתם באמת? האם אתן מתקשות להתאפר בעקבות עודפי העור בעפעף העליון? עור מקומט, שקיות מתחת לעיניים, עודף עור רופף מעל העין, קמטוטים, צניחת עפעפיים וקמטים הם כל האלמנטים המעידים על כך שניתוח עפעפיים יכול להיות פתרון נהדר עבורכם!

אז אם גם אתם לא מרוצים ממראה העיניים שלכם, כדאי לכם לשקול ניתוח עפעפיים עליונים או ניתוח עפעפיים תחתונים אצל ד"ר נמרוד פרידמן – כירורג פלסטי ותיק ומוערך בעל למעלה מ- 25 שנים של ניסיון, לשיפור המראה ולהגברת הביטחון העצמי, בהליך בטוח וזמן החלמה מינימלי.

חולמים על ניתוח עפעפיים אבל לא בטוחים כי זהו הניתוח המתאים לכם? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם את המדריך המלא של ד"ר פרידמן לניתוח עפעפיים, בו תוכלו למצוא מידע מהימן, מפורט ומעמיק בנושא.

לשאלות ופרטים נוספים, אל תהססו ליצור קשר עם מרפאת ד"ר פרידמן.

  המראה החדש שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי ניתוח עפעפיים

  ניתוח עפעפיים – תמונות לפני ואחרי

  המדריך המלא

  על התופעה

  אחד האזורים הראשונים בפנים המראים סימני הזדקנות, הוא האזור סביב העיניים. גורמים רבים, כמו הזדקנות, תורשה, נזקי שמש, עישון, מתח והשמנת יתר, עלולים לגרום לצניחת עפעפיים. אזור זה הוא לעתים קרובות אחד הראשונים להתדרדר, מכיוון שהעור של העפעף דק יותר משאר הפנים. עפעפיים נפולים יכולים לגרום לאנשים להיראות הרבה יותר מבוגרים או עייפים ממה שהם באמת. את כל אלו ניתן לתקן באמצעות ניתוח עפעפיים. מדובר בהליך קצר יחסית לניתוחים קוסמטיים אחרים, אך כזה שיכול לרענן את מראה הפנים ולהצעיר אתכם בכמה שנים טובות. מקובל לבצע ניתוח עפעפיים בשילוב מתיחת פנים, אך זו אינה חובה.

  ניתוח עפעפיים הוא ניתוח פלסטי המשפר את מראה העפעפיים העליונים והתחתונים על ידי הידוק שרירים ורקמות או הסרת עודף שומן ועור. הליך זה יכול להתבצע אצל גברים ונשים כאחד והוא מציע מראה צעיר ורענן יותר, שמקרין על כל הפנים.

  רוב המועמדים לניתוח עפעפיים יהיו מבוגרים הרוצים לטפל בתופעות הנלוות לתהליך ההזדקנות, אך קיים גם מספר לא מבוטל של צעירים הפונים לניתוח זה כדי להיפטר מירושה גנטית לא מחמיאה של שקיות נפוחות מתחת לעיניים.
  כאשר העפעפיים העליונים צונחים עד כדי שהם מכסים חלק משדה הראייה הניתוח מוכר כניתוח מסיבה רפואית, ומכוסה על ידי קופות החולים וחברות הביטוח.

  שיטות הטיפול

  שיטות הטיפול משתנות בין ניתוח עפעפיים עליונים, ניתוח עפעפיים תחתונים וניתוח עפעפיים לגברים.

  ניתוח עפעפיים עליונים – מטרת הניתוח היא לטפל בעודפי העור מעל העפעף, שנוטים לצנוח עם הזמן, ולהסיר אותם. לפעמים יש מעין כדור קטן שבולט בעפעף העליון סמוך לאף, שהוא בלט של שומן ואפשר לטפל גם בו. את החתך ייעשה ד"ר נמרוד פרידמן בתוך הקפל הטבעי של העפעפיים, כך שהצלקת תהיה מוסתרת.

  ניתוח עפעפיים תחתונים – מטרת הניתוח היא לטפל בשקיות מתחת לעיניים ולא בעודפי העור. נפיחות העפעף התחתון נגרמת כתוצאה משקיות שומן, שמוסרות במהלך הניתוח. את השקיות הללו יש להסיר בזהירות, מבלי להסיר יותר מדי, מכיוון שאז העיניים שוקעות פנימה ומתקבל מראה זקן וחולה. ניתן לבצע ניתוח זה בשתי דרכים:
  א. ד"ר נמרוד פרידמן יבצע חתך כ- 2 מ"מ מתחת לקן הריסים, כך שניתן יהיה להוריד מעט עודפי עור.
  ב. במידה ואין עודפי עור, יבצע ד"ר פרידמן את החתך מבפנים, דרך הלחמית, ובצורה כזו לא תישאר שום צלקת בחוץ. אפשרות זו מאפשרת פגיעה מינימלית וסיכוי קטן מאד לסיבוכים.

  ניתוח עפעפיים לגברים – ניתוח זה הופך לאחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בקרב גברים, והוא מטפל בסימני ההזדקנות על ידי הסרת עודפי עור בעפעפיים העליונים וטיפול בשקיות מתחת לעיניים. בניתוח עפעפיים לגברים צריך לזכור שיש הבדל במבנה הפנים – גבות ישרות ונמוכות ועיניים שקועות. המשמעות היא שהשיפור שניתן להעניק לגברים, תוך שמירה על מראה טבעי, הוא קטן יותר יחסית לזה שניתן להעניק לנשים.

  הכנות לניתוח עפעפיים

  לקראת הניתוח ייקבעו לפחות שתי פגישות ייעוץ והכנה עם ד"ר פרידמן, בהן תדונו במטרות אותן אתם רוצים להשיג באמצעות הניתוח ובחששות שלכם. ד"ר פרידמן יבחן אתכם ויציג המלצות מותאמות אישית כיצד לשפר את מראה העיניים שלכם בצורה הטובה והטבעית ביותר. הוא גם עשוי להמליץ על הליכים נוספים להשלמת ניתוח העפעפיים, כדי שתוכלו להשיג את המטרות הרצויות. במהלך שיחות אלו תוכלו לשאול את ד"ר פרידמן כל שאלה שעולה על דעתכם והוא יענה וידריך אתכם לקראת קבלת החלטה מושכלת לגבי הניתוח.
  כשבועיים לפני הניתוח מומלץ להפסיק לעשן ואין ליטול תרופות מסוג אספירין שמדללות את הדם.

  הניתוח עצמו

  ניתוח עפעפיים הוא אחד הניתוחים הקצרים ביותר הקיימים בסל הניתוחים בתחום הכירורגיה הפלסטית. בחלק גדול מהמקרים אפשר לבצע אותו בהרדמה מקומית עם קצת טשטוש, אם כי יש כאלו שיעדיפו לעבור אותו תחת הרדמה כללית.

  החלמה מניתוח עפעפיים

  ההחלמה מניתוח עפעפיים קלה יחסית ואינה דורשת מנוחה בשכיבה. אזור העיניים מחלים מהר, אך בגלל שעור העפעפיים עדין כל כך עלולים להיווצר נפיחויות וסימנים כחולים. בשבוע הראשון שלאחר הניתוח מומלץ לישון על כרית מוגבהת כדי להפחית נפיחות. לאחר שבוע עד שבועיים, מרבית הנפיחות חולפת והסימנים הכחולים נעלמים. בשלב זה ניתן להתאפר מבלי לחשוש שנשארו סימנים מסגירים. במידה ויש כאבים קלים אפשר לקחת משככי כאבים ללא מרשם. החזרה לפעילות גופנית מאומצת אפשרית כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

  ניתוח עפעפיים – סיבוכים אפשריים

  כמו בכל ניתוח ופעולה כירורגית, גם בניתוח עפעפיים יתכנו סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים, אך הסבירות לסיכונים חמורים הינה נמוכה. עם זאת, צריך לזכור כי בין כל אדם ואדם יש הבדלים אנטומיים היוצרים שוני, וכי כל אחד יכול להגיב אחרת לטיפול דומה, כך שייתכן כי אנשים עם עיניים בולטות או יובש בעיניים, יגיבו בצורה שונה לטיפול ולתהליך ההחלמה מאנשים ללא תכונות אלו. כדי לדעת מהם הסיכונים הספציפיים הקיימים בניתוח האישי שלכם יש לבוא להתייעצות אצל ד"ר נמרוד פרידמן.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  ד"ר פרידמן שמרני מאד בכל הקשור להסרת עודפי עור. בניתוח עפעפיים צריך לקחת בחשבון שהעפעף התחתון לעולם לא ירים את הלחי, אלא דווקא הלחי הכבדה תמשוך את העפעף כלפי מטה, ולכן מאמין ד"ר פרידמן כי גם אם עושה רושם כי יש הרבה עודפי עור להסרה, יש להיזהר ולהוריד רק את המינימום הנחוץ. במקרים בהם מתבצעת הסרה של יותר מדי עור, הלחי תמשוך את העפעף התחתון מטה וייווצר עיוות של הפנים. הסרת יתר של עור בעפעף העליון תביא לחוסר יכולת לעצום את העיניים ויובש בעיניים.

  לראייה, במשך 20 שנות קריירה כמנתח פלסטי, מעולם לא נאלץ ד"ר פרידמן לשוב לחדר הניתוחים כדי לתקן עיניים פקוחות שלא מצליחות להיעצם, או עפעף תחתון שמשוך כלפי מטה. המוטו של ד"ר פרידמן הוא שעדיף להוריד מעט מדי עור ולתקן את זה בניתוח פשוט בהרדמה מקומית כשנה אחרי הניתוח, מאשר להוריד יותר מדי, להיכנס שוב לניתוח מסובך יותר ולהשאיר צלקות לא יפות.

  המדריך לניתוח עפעפיים מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח עפעפיים, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   המראה החדש שלך מתחיל כאן!

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   ניתוח עפעפיים – שאלות נפוצות

   האם ניתוח עפעפיים כואב?

   למרות שניתוח עפעפיים הוא אחד הניתוחים הפשוטים ומתאפיין בפולשנות מינימלית, עלולים להרגיש כאב מינימלי בשלב ההחלמה. רוב המטופלים תיארו את התחושה שלאחר הניתוח כבלתי נוחה בעיקר, אם כי לא בצורה קיצונית.

   כמה זמן לא אוכל לצאת מהבית?

   אזור העיניים הוא האזור שמחלים הכי מהר בגוף. לאחר הניתוח העיניים יהיו מעט נפוחות אך מרבית הנפיחות תרד במהלך השבוע הראשון שאחרי הניתוח. לעבודה מומלץ לחזור רק לאחר שבוע עד שבוע וחצי לאחר הניתוח, כשרוב הנפיחות כבר ירדה.

   האם יישארו לי צלקות מניתוח עפעפיים?

   ההחלמה של החתכים בעפעפיים היא המהירה והיפה ביותר מכל חתך במקום אחר בעור. גם הצלקות המינימליות הללו צפויות להיטשטש עם השנים ולהפוך לכמעט בלתי נראות.

   האם תוצאות הניתוח יחזיקו לכל החיים?

   תוצאותיו של ניתוח עפעפיים מתגלות כאשר הנפיחויות והחבורות נעלמות, והן ממשיכות להשתפר עד כשנה לאחר הניתוח. ניתוח עפעפיים נועד לייצר תוצאות לטווח ארוך. למרות שהניתוח אינו יכול למנוע את תהליך הזדקנות העיניים, הרי שרוב המטופלים מרוצים מהתוצאות ולא נזקקים לניתוחים חוזרים.

   המדריך לניתוח עפעפיים מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח עפעפיים, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.