האם יש חלק מסוים בגוף שלכם בו יש אזורי שומן עקשניים שפשוט מסרבים להיעלם? אתם לא לבד. לרוב האנשים, לא משנה מהו משקלם או גזרתם, יש לפחות אזור או שניים בגוף, שבהם השומן מתעקש להישאר. הדבר נובע לרוב מגנטיקה ומגורמים אחרים שלא ניתן לשלוט עליהם. עבור רבים מאיתנו ירידה במשקל, חיטוב הגוף והשגת הגזרה הרצויה, דורשים שילוב של תזונה נכונה ופעילות גופנית קבועה, אבל חלק מאיתנו כאמור, נשארים עם מצבורים עקשניים של שומן ששום כמות של פעילות גופנית, או שום סוג של דיאטה לא יכולים לשנות.

ניתוח שאיבת שומן נועד להסיר רקמות שומן עודפות ולעצב מחדש את הגוף, אך בשום פנים לא מדובר בכלי להרזיה מהירה. רוצים להגיד שלום ל"ידיות האהבה" אחת ולתמיד? אתם במקום הנכון! ד"ר נמרוד פרידמן מלווה מדי שנה, ובמשך למעלה מ- 25 שנים, מאות נשים וגברים במסע לעבר הגוף האידאלי עבורם. בידיו של רופא מנתח פלסטי המומחה בטיפולי שאיבת שומן, עם רקע אמנותי וראייה אסתטית כמו ד"ר פרידמן, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי אתם במקום הנכון ובדרך הנכונה. בצעו היום ניתוח שאיבת שומן אצל ד"ר פרידמן והתחילו לאהוב מחדש את הגוף שלכם!

ניתוח שאיבת שומן יכול לעזור לכם לחטב ולפסל את גופכם, אך הוא אינו מהווה תחליף לדיאטה, לתזונה נכונה ולפעילות גופנית יומיומיות. עדיין מתלבטים אם זה הניתוח המתאים לכם? רוצים לשמוע פרטים נוספים ולגלות האם אתם מועמדים מתאימים לניתוח שאיבת שומן? את כל הפרטים, השאלות והתשובות ריכזנו עבורכם במדריך המלא של ד"ר פרידמן לשאיבת שומן.

למידע נוסף וקביעת פגישת ייעוץ, אל תהססו וצרו קשר עם המרפאה עוד היום.

  המראה החדש שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי שאיבת שומן

  שאיבת שומן לפני ואחרי

  שאיבת שומן – המדריך המלא

  על התופעה

  את תאי השומן בגוף ניתן לדמיין כבלונים קטנים. כשאנחנו אוכלים, הבלונים מתנפחים וכשאנחנו שומרים על המשקל ואוכלים פחות, נפח הבלונים האלו מצטמצם, אבל הבלונים עצמם עדיין נשארים בגוף. כמות הבלונים תלויה בעיקר בתורשה שלנו ושום דיאטה שנעשה לא תוכל לשנות את מספר הבלונים, אלא רק לצמצם את נפחם. לעומת דיאטה, בתהליך שאיבת שומן מהגוף, מוציאים חלק מתאי השומן החוצה כך שבגוף נשארים פחות מהם.

  שאיבת שומן לא מיועדת להורדה במשקל והיא לא תחליף לדיאטה. זהו ניתוח שמסיר באופן כירורגי אזורים של רקמת שומן שהצטברו במקומות מסוימים בגוף, אותם לא ניתן להסיר בשום דיאטה או התעמלות. שומנים אלו יכולים להצטבר באזור הירכיים, הידיים, הבטן, הישבן או בכל מקום אחר בגוף. בתהליך שאיבת השומן מסיר ד"ר נמרוד פרידמן את תאי השומן העודפים ומפסל מחדש את קו המתאר של הגוף, ובסופו נשארים בגוף פחות תאי שומן.

  במהלך ניתוח שאיבת שומן מתבצעת למעשה הוצאה של תוכן מתוך מעטפת. תאי השומן נשאבים מתוך העור והעור נשאר בדיוק כמו שהוא. כדי שהוא יוכל להיצמד מחדש ולא להישאר רפוי ותלוי על הגוף, העור צריך להיות גמיש ואלסטי. לצערנו, מסביבות גיל 50 ומעלה העור מתחיל לאבד מהאלסטיות שלו והתוצאות שיתקבלו אחרי שאיבת שומן בגילאים אלו, יהיו פחות טובות. גם בקרב אנשים שירדו ירידה מסיבית במשקל תהיה בעיה הקשורה לעור – אחרי שריפת שומנים אינטנסיבית והורדה מאסיבית של עשרות ק"ג יהיו להם עודפי עור רבים, והעור יהיה תלוי ונפול. שאיבת שומן בלבד רק תחמיר את מצבם. שאיבת שומן מתאימה אם כך, לנשים וגברים, עם משקל יציב ותקין ומצב גופני כללי טוב, שלא עברו ירידה גדולה מדי במשקל, אך יש להם מספר נקודות תורפה בגוף מהן אינם מצליחים להסיר את השומן. אצל אותם אנשים שעודפי השומן מלווים בעודפי עור, ניתן לבצע ניתוח משולב של הסרת עודפי העור עם שאיבת שומן (למשל ניתוח מתיחת בטן, המשולב עם שאיבת שומן בבטן).

  שיטות הטיפול

  ישנן שיטות וטכניקות רבות לשאיבת שומן. חלקן מסורתיות ואחרות חדשות יותר. ד"ר נמרוד פרידמן יקבע מהו הטיפול הטוב ביותר עבורכם על פי ניסיונו, מאפייני הגוף שלכם והמטרות והשאיפות שלכם.

  השיטה הבסיסית לשאיבת שומן הומצאה לפני שנים רבות. בשיטה הקלסית מוחדרת צינורית מתכת (קנולה) עם פתחים בקצה האחד שלה, והיא מחוברת למכשיר שאיבה בקצה השני. הרופא המנתח מניע את הקנולה במהירות קדימה ואחורה, ואשכולות השומן, שנצמדים בגלל הוואקום לפתחים שבקצה הצינורית, ניתקים ונשאבים פנימה לתוך הקנולה, וממנה אל מחוץ לגוף.

  בתחילת ניתוח שאיבת שומן מזליף ד"ר נמרוד פרידמן תמיסה המורכבת מנוזל פיזיולוגי וחומר נוגד כאבים אל רקמת השומן, במטרה להקל על ביצוע השאיבה והפחתת הסיבוכים, הדימומים והכאב בתום הניתוח. ההזלפה נעשית דרך אותם חורים שמהם תעשה שאיבת השומן. בשלב הבא מוחדרת אותה צינורית חלולה דקיקה אל מתחת לעור דרך מספר חתכים זעירים הממוקמים בין קפלי העור, אשר כמעט אינם מותירים כל סימן בסיום תהליך ההחלמה. על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות מסתייע ד"ר נמרוד פרידמן בציוד טכנולוגי מהמתקדמים ביותר שקיימים כיום בתחום, המהווה למעשה הרחבה של השיטה הקלאסית.

  בין השיטות הקיימות כיום לביצוע שאיבת שומן ניתן למנות:

  • PAL – Power Assisted Liposuction: קצה הצינורית רוטט במהירות מאד גבוהה. הרטט הזה מאפשר לצינורית לפלס את דרכה ולהפריד ולפרק את אשכולות תאי השומן. כתוצאה מכך אנחנו מקבלים יכולת שאיבה הרבה יותר מהירה, קלה ומדויקת.
  • הזרקת התמיסה תוך כדי השאיבה: במקום להזריק את התמיסה לפני הניתוח, ההזרקה נעשית תוך כדי השאיבה. מטרת הפעולה היא לפרק את אשכולות השומן באמצעות זרם התמיסה.
  • טכניקה מבוססת אולטרסאונד: פיצוץ תאי השומן באמצעות אנרגיית אולטרסאונד, בדומה לאופן שבו מטפלים באבנים בכליות. טכניקה זו לא תפסה תאוצה מכיוון שנגרמו נזקים רבים וכוויות קשות גם לתאים אחרים. כיום קיימת שיטה נוספת הנעזרת באנרגיית אולטרסאונד לפירוק אשכולות תאי השומן. שיטה זו בטוחה יותר, אך גם בה יתכנו נזקים, חום, וכוויות והיא גם מאריכה את זמן הניתוח.
  • טכניקות מבוססות אנרגיית לייזר או גלי רדיו: חימום הרקמה עם אנרגיית לייזר או גלי רדיו גורם להמסת תאי השומן, וכך קל יותר להוציא אותם החוצה באמצעות הקנולה. כמו כן, החימום עוזר בכיווץ ובהידוק העור. שיטות אלו מספקות שאיבה קלה ומדויקת יותר, אך יש להן שני חסרונות בולטים: 1. הצורך להמיס את השומן ורק לאחר מכן לשאוב אותו מאריך מאד את משך הניתוח. 2. יש צורך בעבודה זהירה ובניסיון רב, שכן ניתן בקלות לגרום נזקים וכוויות גם לרקמות העמוקות וגם לעור.

  ד"ר נמרוד פרידמן, כירורג פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בקיא בכל שיטות הטיפול המתקדמות ביותר ומעדיף לעבוד בשיטת PAL.

  ההכנות לניתוח

  לקראת הניתוח תיפגשו, לפחות פעמיים, עם ד"ר נמרוד פרידמן במרפאה בתל אביב. במהלך הפגישות ישאל אתכם ד"ר פרידמן על ההיסטוריה הרפואית שלכם, על משמעות הטיפול עבורכם, מהן הציפיות ומהם החששות ממנו. כמו כן, יבצע ד"ר פרידמן בדיקה של האזורים בהם תרצו לטפל כדי לוודא כי יש מספיק שומן באזור, וכי שאיבת שומן היא הפתרון הנכון לבעיה. במידה ואכן הטיפול מתאים עבורכם, יבחר ד"ר פרידמן את שיטת הטיפול הנכונה שתתאים בדיוק למטרות הייחודיות ולאנטומיה שלכם.
  לקראת ניתוח שאיבת שומן כדאי להיות במשקל הרצוי והיציב. במידה ועברתם קיצור קיבה, יש לחכות לפחות חצי שנה, במהלכה יש להישאר במשקל יציב, ורק אז אפשר לבדוק מה ניתן עוד לשפר.

  הניתוח עצמו

  התהליך נעשה, כאמור, דרך חורים קטנטנים דרכם מוזרקת התמיסה המיוחדת. ההזרקה מנפחת את הרקמה ואז ניתן לבצע את השאיבה. כאן מתחיל תהליך פיסול הגוף בו מתמחה ד"ר פרידמן, במהלכו הוא מרגיש בזמן אמת היכן יש להוציא יותר או פחות תאי שומן, עד קבלת התוצאה הרצויה. ניתוח שאיבת שומן מתבצע בהרדמה כללית במרכז רפואי כאשר זמן הניתוח שונה בין מטופל למטופל בהתאם למספר האזורים מהם נשאב השומן וכמות השומן שנשאבת.

  ההחלמה מהניתוח

  מיד לאחר הניתוח תעברו להתאוששות מהירה ולאחר זמן קצר תוכלו כבר לקום ולהסתובב בכוחות עצמיכם ולשוב לביתכם ללא צורך באשפוז. בזמן ההתאוששות בבית ייתכנו תחושות של אי נוחות, סימנים כחולים ונוקשות באזורים שנותחו, אך יחד עם זאת, הכאבים אינם דרמטיים וניתנים להרגעה בקלות על ידי משככי כאבים. כמו כן, יכולה להתרחש הפרשת נוזלים מן החתכים הזעירים לפרק זמן של מספר ימים.
  כבר ביום הניתוח מומלץ לקום מהמיטה ולבצע פעילות גופנית מתונה, לשם הפחתת הסיכון להיווצרות בצקות וקרישי דם ברגליים. ניתן לשוב לפעילות שגרתית מלאה מספר ימים לאחר הניתוח.
  הריפוי הוא איטי והדרגתי והתוצאה הסופית תתקבל לרוב רק לאחר מספר חודשים, אך יש שתי דרכים בהן ניתן לקדם ולזרז את ההחלמה:
  א. לבישת מחוך צמוד, מעין סוג של בגד גוף, שלוחץ על הרקמה ומזרז את פינוי הנוזלים שבה.
  ב. עיסוי לימפתי – עיסוי מיוחד ועדין מאד, שמזרז את פינוי הנוזלים אל צינורות הלימפה ובלוטות הלימפה.

  סיבוכים אפשריים

  ניתוח שאיבת שומן נחשב להליך בטוח אך עם זאת למרות שמטרתו של הניתוח ברורה, זהה, וידועה מראש, הניתוח עצמו הוא אינדיבידואלי ושונה מאדם לאדם, והדרך להשיג את אותה מטרה משתנה בין מקרה למקרה. לכל אחד יש מבנה גוף שונה, תגובה שונה להליך הכירורגי והבדלים בתהליכי הריפוי, ולכן יתכנו גם הבדלים בין אחד לשני בתופעות הלוואי ובסיבוכים. כך שאמנם בכל פעילות כירורגית יש חשש מסוים לסיבוכים, אבל כדי לדעת מהם הסיבוכים האפשריים במקרה הספציפי שלכם עליכם לקיים פגישת ייעוץ עם ד"ר פרידמן.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  ד"ר נמרוד פרידמן אינו רק אחד מהמנתחים הפלסטיים המובילים בישראל, הוא גם אמן ופסל בזמנו החופשי. החוש האומנותי, הזיקה לפיסול והראייה האסתטית שלו הופכות כל שאיבת שומן ליצירת אמנות של ממש, בה התוצאה הסופית והנפלאה היא הגוף החדש שלכם. לד"ר פרידמן ניסיון של למעלה מ- 25 שנים בתחום והוא משתמש בטכניקות ובמכשירי הטיפול החדשניים ביותר, לקבלת תוצאה מושלמת.

  מדריך שאיבת שומן מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא שאיבת שומן, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   המראה החדש שלך מתחיל כאן!

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   שאלות נפוצות

   כמה זמן מחזיקה שאיבת שומן?

   תאי השומן שהוסרו לא יחזרו, אבל באזור שממנו נשאב השומן נשארו בכל זאת תאי שומן. בנוסף נותרים באזור השאיבה תאי גזע היכולים ליצור תאי שומן חדשים. אם תהיה עלייה חדשה במשקל, תאי השומן יתחילו לגדול שוב. אמנם האזורים המנותחים נוטים לגדול פחות, אך הגוף מפצה את עצמו ושולח את השומן לתאי שומן במקומות אחרים בגוף. כך שגם אחרי ניתוח שאיבת שומן חובה לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה, ועל שריפת שומנים על ידי פעילות גופנית מבוקרת.

   האם שאיבת השומן תסיר את כל השומן העודף בגוף?

   לא. שאיבת שומן מיועדת להסרת מצבורים קטנים של שומן מאזורים מסוימים בגוף (למשל – שאיבת שומן בבטן) וניתן לשאוב עד 5 ליטר בלבד. עם זאת, אפשר לבצע בניתוח אחד שאיבת שומן עודף ממספר אזורים בגוף.

   מדוע מתבצעת שאיבת השומן בהרדמה מלאה?

   שאיבת שומן לא חייבת להתבצע תחת הרדמה מלאה, ניתן לבצע אותה גם בהרדמה מקומית או טשטוש, בהתאם לאזורים מהם רוצים לשאוב את השומן, ולגודלם.

   האם אפשר לבצע שאיבת שומן במקום דיאטה?

   לא. שאיבת שומן אינה מהווה בשום פנים ואופן תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית המעודדת שריפת שומנים. שאיבת שומן היא פעולה מחטבת המתאימה לאנשים בעלי משקל ממוצע, עם ריכוזי שומן באזורים ספציפיים בלבד, שאותם לא ניתן להוריד על ידי תזונה והתעמלות.

   האם אפשר לשאוב שומן מכל אזור בגוף?

   ניתן לשאוב שומן מכמעט כל אזור בגוף שהצטברו בו תאי שומן עקשניים: ידיים, ירכיים, מותניים ("ידיות האהבה"), פנים, צוואר, סנטר, שאיבת שומן בבטן ועוד.

   האם ניתן לשלב ניתוח שאיבת שומן עם ניתוחים פלסטיים אחרים?

   ניתן לשלב שאיבת שומן עם ניתוחים פלסטיים אחרים בהתאם לצרכים, הנתונים האישיים וכמובן – שיקול הדעת המקצועי של המנתח הפלסטי. קיימים מספר שילובים נפוצים כגון שאיבת שומן בשילוב מתיחת בטן, או שאיבת שומן בשילוב הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן לחזה. בניתוחים משולבים לרוב כמות השומן הנשאב תהיה קטנה יותר כדי לא להעמיס יותר מדי על מערכות הגוף.

   פרוצדורה נוספת שהולכת וצוברת תאוצה היא מאמי מייקאובר – ניתוח משולב שמטרתו להשיב לגוף את מראו מלפני הלידות.
   למידע נוסף אודות מאמי מייקאובר לחצי כאן

   מדריך שאיבת שומן מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא שאיבת שומן, אנא צרו קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.