האם תמיד הרגשת שהשדיים שלך נראים קצת אחרת או שהם לא מפותחים מספיק? האם חיכית שנים שהשדיים שלך יתמלאו, אך שום דבר לא קרה ותהית מדוע? האם החזה שלך בעל עטרות רחבות ו/או בסיס צר והוא נראה נפול? אם ענית בחיוב על אחת או על כמה משאלות אלו ייתכן שיש לך הפרעה מולדת בשם חזה טובולרי (חזה צינורי). התופעה עלולה להשפיע על שד אחד או על שני השדיים, היא יכולה להיות חמורה מאד או מינורית עד כדי כך שלא תזהי בכלל שאת סובלת ממנה. גם אם מעולם לא זיהית כי יש לך שד טובולרי, יכול להיות שצורתו יוצאת הדופן גרמה לך, כבר מגיל ההתבגרות, לחוסר נוחות או מבוכה בעת חשיפתו, ולסבל מדימוי עצמי נמוך. בוודאי תשמחי לדעת כי מצב זה יכול להשתנות! ד"ר נמרוד פרידמן, מנתח פלסטי, בעל ניסיון רב בתיקוני חזה טובולרי מורכבים ויכול לתקן בעיה זו במקצועיות ומיומנות.

אמנות תיקון החזה הטובולרי היא תהליך מורכב. לאחר הערכה קפדנית של מצבך הפיזי והבנה של הרצונות הייחודיים שלך, ד"ר פרידמן יבחר את הטכניקות הנכונות ביותר כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. תיקון חזה טובולרי הוא הרבה יותר מאשר הגדלת חזה; זהו תהליך יצירתי ופיסולי שיכול לשפר באופן דרמטי את צורת השד, גודלו והסימטריה שלו ויכול ליצור תחושה של רווחה רגשית וביטחון עצמי. אז למה את מחכה? קחי עוד היום את הצעד הראשון לחיים טובים יותר!

אם גם את חווה מבוכה וחוסר שביעות רצון ממראה החזה שלך, אך אינך בטוחה מדוע, אולי תרצי ללמוד עוד על התופעה. לשם כך הכנו עבורך את המדריך המלא של ד"ר נמרוד פרידמן לתיקון חזה טובולרי. כאן תוכלי לקרוא על התופעה והטיפול בה ולשאוב את כל המידע הרלוונטי.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ, אל תהססי ליצור איתנו קשר, כבר עכשיו.

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפנ ואחרי תיקון חזה טובולרי
  תיקון חזה טובולרי – תמונות לפני ואחרי

  חזה טובולרי – המדריך המלא

  חזה טובולרי – על התופעה

  חזה טובולרי הוא תופעה שכיחה למדי, אך המודעות אליה נמוכה משום שחלק גדול מהנשים שסובלות ממנה בכלל אינן יודעות שיש להן שד טובולרי. הן יודעות שמשהו שונה בצורת החזה שלהן, אך אינן יודעות להגיד בביטחון במה מדובר, וקשה להן לשים את האצבע על הבעיה.
  חזה טובולרי נובע מבעיה בהתפתחות החזה: מצב של חוסר התפתחות, בעיקר של בסיס השד, שגורם לחזה להיראות כמו צינור. מאפיינים נוספים של חזה טובולרי כוללים עטרות פטמה גדולות ורחבות שיכולות להיראות מנופחות, מרווח רחב בין השדיים ומרחק קצר מאד בין החלק התחתון של העטרה לבין המקום בו נגמר השד. כך נוצר מצב בו לחזה יש צורה של מעין משולש שנופל כלפי מטה. כל אישה עלולה לסבול ממאפיינים שונים מתוך מגוון התסמינים של התופעה, אך כולן סובלות ממנה סבל רב. בנוסף, לא ניתן להסתיר חזה טובולרי בבגד ים או ללא חזייה, כך שנשים רבות רוצות למצוא פתרון לבעיה שמפריעה להן בעיקר במצבים אינטימיים, בהם צריך לחשוף את החזה.

  חזה טובולרי – שיטות הטיפול

  האתגר הגדול ביותר בניתוח חזה טובולרי הוא הצורך לבצע פעולות שלמעשה סותרות אחת את השנייה: הוספת עור ורקמה כדי למלא את החזה שלא התפתח מספיק מצד אחד, והקטנת העטרה שהתרחבה יתר על המידה מצד שני. ישנן אפשרויות רבות לטיפול בבעיה: בניתוח אחד או במספר ניתוחים, עם חתך אחד או עם מספר חתכים. שיטת הטיפול של ד"ר נמרוד פרידמן כוללת שימוש בשתלים אנטומיים ומתבצעת לרוב בניתוח אחד, עם חתך אחד בלבד, סביב העטרה.

  בשד טובולרי ישנן רצועות הדומות למיתרים, שמגבילות את התפתחותו. כדי לשחרר ולתקן את השד ולאפשר לו להתעגל ולגדול, יש לנתק רצועות אלו. במהלך הניתוח מבצע ד"ר נמרוד פרידמן, מנתח פלסטי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, חתך בעטרת הפטמה בלבד, ודרכו הוא מקטין את העטרה, פורש את השד, מעצב אותו מחדש, ומכניס את השתל. מכיוון שהבעיה בחזה טובולרי היא מחסור בנפח בבסיס השד, משתמש ד"ר פרידמן בשתל אנטומי בצורת טיפה או אגס, שעיקר הנפח שלו מרוכז בחלקו התחתון והוא אידאלי לפתרון הבעיה, בניגוד לשתל עגול שעיקר נפחו במרכז. במקרים מסוימים, כדי לשמור על סימטריה ואסתטיקה, ישתמש ד"ר פרידמן בשתלים בגדלים שונים בכל שד.

  תיקון חזה טובולרי – גלריית סרטונים

  חזה טובולרי – ההכנות לניתוח

  שאיפתו של ד"ר נמרוד פרידמן היא לגרום לך להרגיש בנוח ככל האפשר בבואך לטפל בבעיה שגורמת לך מבוכה כבר שנים רבות. בפגישות במרפאתו שבתל אביב, יבצע ד"ר פרידמן שורה ארוכה של מדידות שמטרתן להעריך את מראה ומבנה החזה ובית החזה שלך, ויקבל תמונת מצב מדויקת לצורך קביעת סוג הניתוח שיש לבצע. כמו כן יסביר לך ד"ר פרידמן את תופעת החזה הטובולרי ואת התהליך בפירוט, ויענה על כל שאלה שתעלה כדי שתהיי מוכנה ככל האפשר לניתוח. בפגישות תדונו גם בחששות, בחלומות ובציפיות שלך מהניתוח. מומלץ לתכנן את הניתוח ליום בו אינך במחזור, על מנת להימנע מדימום יתר בזמן הניתוח.

  חזה טובולרי – הניתוח עצמו

  משך הניתוח תלוי במורכבותו. במקרים קלים בהם יש לתקן את צורת השד בלבד, הניתוח צפוי להמשך בין שעה לשעה וחצי. בניתוחים מורכבים יותר, הכוללים תיקון אסימטריה, תיקון של העטרות וכן הלאה, הניתוח עשוי להימשך גם שעתיים וחצי עד שלוש שעות. הניתוח מתבצע בבית חולים פרטי תחת הרדמה כללית. עם סיום הניתוח ולאחר זמן התאוששות תשוחררי לביתך ללא צורך באשפוז.

  חזה טובולרי – ההחלמה מהניתוח

  ההחלמה מתיקון חזה טובולרי קלה ומהירה יחסית. כבר ביום הראשון לאחר הניתוח הפלסטי תוכלי לקום מהמיטה. יתכן ותרגישי כאבים מינימליים, אך תוכלי להקל עליהם באמצעות נטילת תרופות לשיכוך כאבים. בימים הראשונים מומלץ להימנע מפעילות מאומצת, ובשבועות הראשונים שלאחר הניתוח מומלץ לישון על הגב. תוכלי לחזור לעבודה לאחר שבוע, אלא אם כן היא כוללת פעילות גופנית מאומצת. לפעילות ספורטיבית קלה תוכלי לחזור לאחר כשבוע עד שבועיים, ולמלאה לאחר כחודש.
  התוצאה הסופית של הניתוח תתקבל רק כעבור חצי שנה עד שנה, וזאת מכיוון שהשתל שהוכנס יוצר לחץ מתמיד על האזור, הרקמה נמתחת ומשתחררת והשד נפתח בתהליך איטי עד לקבלת המראה הטבעי הרצוי.

  חזה טובולרי – סיבוכים אפשריים

  בכל ניתוח כירורגי אנו יודעים מה המטרה ומהי הפעולה שיש לבצע כדי להגיע אליה אך בין אשה לאשה תמיד יהיו הבדלים במבנה הגוף, בתהליכי הריפוי, ומכאן שגם בתופעות הלוואי ובסיבוכים האפשריים. כדי לדעת מהם הסיבוכים היכולים להתרחש במהלך הניתוח האינדיבידואלי שלך יש להגיע להתייעצות אישית עם ד"ר נמרוד פרידמן.

  מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר פרידמן

  מנקודת מבט אסתטית, חזה טובולרי הוא אתגר הן עבור הנשים שסובלות ממנו והן עבור המנתח הפלסטי המתקן אותו. מדובר בניתוח מורכב במיוחד, המאגד בתוכו אתגרים מכל סוגי ניתוחי החזה, ודורש מיומנויות ניתוח גדולות וראייה אסתטית רחבה, שיאפשרו ביצוע אינטגרציה של מכלול הפרמטרים לתוצאה אחת טבעית ויפה. בשל מורכבות זו ובשל היותו מרובה אתגרים, מנתחים רבים נוהגים לבצע את הניתוח בשני שלבים כשכל שלב נערך במועד שונה. מומחיותו של ד"ר נמרוד פרידמן היא בביצוע כל התיקונים הנדרשים בחזה הטובולרי בשלב אחד בלבד, על ידי שילוב של מספר גישות ניתוחיות שונות ושימוש בשתלים אנטומיים ייחודיים. בתום הניתוח תחושי נשית יותר ומלאת סיפוק מצורת החזה שלך וממראהו. החזה שתקבלי יהיה מותאם אישית לך ויעמוד בציפיות שתלית בו.

  מדריך תיקון חזה טובולרי מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא תיקון חזה טובולרי, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   תיקון חזה טובולרי – שאלות נפוצות

   האם הפתרון לחזה טובולרי דורש שתלים בגדלים שונים?

   תיקון חזה טובולרי כולל הכנסת שתלים אנטומיים בצורת אגס או טיפה, שרוב הנפח שלהם מרוכז בשליש התחתון של השתל. בצורה כזו, השתלים מסוגלים לפתוח את האזור ולמתוח את העור. שתלים אלו מגיעים במודלים ובגדלים שונים וכדי להתאים אישית את הניתוח ולשמור על סימטריה ועל תוצאה אסתטית, לעיתים מכניסים שתל בגודל שונה לכל שד.

   האם בתיקון חזה טובולרי נשארות צלקות?

   במהלך הניתוח מבצע ד"ר פרידמן חתך קטן בעטרת הפטמה בלבד, כך שהצלקת שתוותר לא תבלוט בכלל, ועם הזמן היא תלך ותתפוגג ותהפוך לכמעט בלתי נראית. במקרים בהם הצלקת מתרחבת עם הזמן, ניתן לבצע ניתוח נוסף, קל יותר, לתיקונה.

   האם ניתן להניק לאחר תיקון חזה טובולרי?

   לרוב ניתן. ניתוח חזה טובולרי לא פוגם ביכולת ההנקה שלך בדרך כלל, אף על פי שאצל נשים רבות בעלות חזה טובולרי, חוסר ההתפתחות של החזה ובלוטות החלב בגיל ההתבגרות גרמו לקשיים ביצירת חלב.

   האם התוצאה נראית טבעית?

   תיקון חזה טובולרי הוא ניתוח מאתגר במיוחד הדורש ניסיון כירורגי בניתוחי שחזור שדיים ועין אסתטית, והוא מחייב צעדים כירורגיים נוספים להשגת הסימטריה הטובה ביותר והצורה הטבעית ביותר של השד. תחת ידיו המיומנות של ד"ר נמרוד פרידמן, השם לעצמו למטרה להעניק לך את התוצאה היפה והטבעית ביותר, גם את בעצמך לא תאמיני שעברת ניתוח!

   המדריך לתיקון חזה טובולרי מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא תיקון חזה טובולרי, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.