כשמדובר בניתוחים פלסטיים, עדיין הניתוח הפופולארי ביותר בעולם הוא ניתוח הגדלת חזה. נשים רבות מסתובבות בחוסר ביטחון בגלל החזה שלהן שהוא, מה לעשות, היה ונשאר סמל לנשיות. יש נשים שנולדו עם מבנה חזה קטן, יש נשים המאבדות את צורת החזה עם השנים בגלל הריונות או הנקות, בגלל שינויי הגיל ולעתים בגלל ירידה דרסטית במשקל.

הרמת חזה למראה טבעי

שאלת השאלות: כיצד בוחרים שתל?
ד"ר נמרוד פרידמן: "היום, הדרישה של רב הנשים בניתוח הגדלת חזה היא מראה טבעי, לכן השתלים האנטומיים הקיימים בשוק, מתאימים בדיוק, בשל צורתם ה"אגסית" המזכירה את מראה השד הטבעי. לשתלים האנטומיים ישנן ארבע דרגות גובה ושלוש דרגות אורך, מה שמעניק לנו אפשרויות בחירה רבות בניתוח הגדלת חזה, היכולות להתאים לכל אישה.

רופא מומחה לניתוחים פלסטיים, מיומן ומקצועי, יוכל לעזור לאישה להתאים באופן אינדיבידואלי את השתל הנכון, על פי רצונה, על פי מידות גופה, הפרופורציות וכו. במרפאה הפלסטית תיערך פגישה, אבחון, שיחה והחלטה משותפת על אופי הניתוח'".

 

הגדלת חזה – המדריך המלא 

ממה עשוי השתל?

"השתל האנטומי עשוי מג'ל קוהיזיבי שהוא בעצם סיליקון בו המולקולות קשורות אחת אל השנייה, מה שמפחית את הסיכוי לקרעים או דליפות" מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, "מעטפת השתל, המתקדם ביותר, עשויה פוליאוריטן שהוא חומר ספוגי המצפה את השתל, מגן עליו ומפחית את הסיכוי לתזוזה או התקשות אחרי ניתוח הגדלת החזה".

האם ניתן להרים את החזה הצונח בניתוח הגדלת חזה?

ד"ר נמרוד פרידמן: "בניתוח הגדלת חזה, ניתן גם לשלב הרמת חזה במקרה הצורך. בעצם, בניתוח, אני מעצב את החזה והכל על פי המבנה והנתונים של כל אישה".

ולאחר הניתוח – מה לגבי ההחלמה?

"החלמה מניתוח הגדלת חזה, מזכירה החלמה מניתוחים פלסטיים אחרים " מסביר ד"ר פרידמן, "החזרה לפעילות תהיה בין שבוע לחמישה שבועות, והתוצאה הסופית תיראה לאחר מספר חודשים ובהדרגה ותדרוש סבלנות וזמן".

ואיך משמרים את התוצאות?

ד"ר נמרוד פרידמן: "בדיקה שגרתית אחת לשנה אצל המנתח הפלסטי היא בגדר חובה. אחת לשנתיים אני ממליץ לעבור גם בדיקת אולטרסאונד של השד. שתלים בניתוח הגדלת חזה אצל נשים.

*** עדכון לסוף שנת 2019 – נכון להיום לא מתבצעים יותר ניתוחים במרפאה עם שתלים אנטומיים. השימוש בשתלים עגולים נימשך כרגיל, וקיימת גם אופצה להגדלת חזה בשילוב שומן עצמי. ***