אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על תוצאת ניתוח הגדלת חזה, מעבר למיומנות המנתח ולנתוניה האישיים של המטופלת, הינו ללא ספק בחירת הפרוצדורה המתאימה ביותר שתניב את התוצאה המיוחלת.

נכון להיום קיימות שלוש טכניקות עיקריות להגדלת חזה:

 • הגדלת חזה באמצעות שתלים
 • הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן לחזה
 • טכניקה משולבת – הגדלת חזה באמצעות שתלים בשילוב הזרקת שומן עצמי

הבחירה בפרוצדורה המתאימה ביותר להגדלת החזה נובעת מתכונותיה והעדפותיה של המטופלת, וכמובן מנסיונו וחוות דעתו של המנתח הפלסטי שתפקידו, בין היתר, לייעץ לה בבחירת התהליך הנכון ביותר עבורה.

  החזה המושלם שלך מתחיל כאן!

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

  הגדלת חזה – תמונות לפני ואחרי

  הגדלת חזה באמצעות שתלים

  זוהי הפרוצדורה הוותיקה והמוכרת ביותר מבין השלוש, כאשר הגדלת החזה נעשית ע"י השתלת שתלי סיליקון להגדלת נפח החזה.
  בעוד שבעבר היתה אפשרות לבחור בין שתל אנטומי לשתל עגול כדי לקבוע את מראה החזה לאחר הניתוח – שתל אנטומי למראה טבעי יותר, ושתל עגול למראה "פוש אפ" מוחצן יותר, הרי שכיום לאור הדיווחים על התרחשות מקרי סרטן מסוג BIA-ALCL במטופלות שעברו הגדלת חזה באמצעות שתלים בעלי מעטפת מחוספסת, ההעדפה היא לבצע את הניתוח אך ורק באמצעות שתלים עגולים בעלי מעטפת חלקה הנחשבים לבטוחים יותר.
  עוד על סוגי שתליםלהגדלת חזה ניתן לקרוא פה

  הגדלת חזה בשומן עצמי

  לאחרונה אנו רואים מגמת עלייה בניתוחי הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי, ולא בכדי.
  השומן העצמי אינו נתפס כגוף זר בגוף המטופלת, וכך יורדות שכיחות הסיכונים כגון התפתחות קופסית, והתפתחות מחלת ה – BIA-ALCL (על סמך הנתונים הידועים לנו עד כה).
  התוצאה הינה טבעית יותר, ובנוסף המטופלת נהנית מ"בונוס" חביב בדמות ניוד שומן ממקומות לא רצויים בגוף (לרוב ירכיים או בטן) על ידי שאיבת שומן, למקום הרצוי – השדיים.

  חסרונות השיטה:

  • ניתן להגדיל רק בחצי מידה עד מידה אחת את גודל החזה
  • מאחר וחלק מהשומן המוזרק נספג בגוף, ניתן לראות את התוצאה הסופית רק לאחר מספר חודשים, ולעתים יש צורך לחזור על התהליך פעם נוספת
  • במטופלות רזות שאינן בעלות עודפי שומן בגוף לא ניתן לבצע את התהליך שכן אין מהיכן לשאוב את השומן…

  הגדלת חזה היברידית – הגדלת חזה באמצעות שתלים בשילוב הזרקת שומן לחזה

  זוהי פרוצדורה המשלבת את יתרונות שתי השיטות – הגדלת חזה באמצעות שתל עגול, בשילוב עם הזרקת שומן עצמי. השתל העגול מוסיף נפח לשדיים, בעוד שהזרקת השומן העצמי נעשית במטרה לעצב את מראה החזה לקבלת מראה טבעי יותר, והיא מאפשרת למנתח הפלסטי "לפסל" את מראה החזה בהתאם לנתוניה האישיים של המטופלת לקבלת מראה טבעי ככל הניתן.

  בשיטה זו ניתן למשל לתקן חוסר סימטריה בשדיים, להוסיף נפח ממוקד באיזורים הרצויים (חלקו התחתון או העליון של השד), ועוד.
  בפרוצדורה משולבת נעשה שימוש בשתל עגול בנפח קטן יותר מאשר בניתוח המבוסס אך ורק שתלי הגדלת חזה, כאשר את יתרת הנפח הרצוי משלימים באמצעות הזרקת השומן העצמי.כך ניתן להגדיל את החזה למידה הרצויה, תוך כדי עיצובו למראה המבוקש.

  לסיכום

  הבחירה בשיטה הנכונה ביותר עבורך לביצוע הגדלת חזה אינה פשוטה ומושפעת מנתונייך האישיים, ההיסטוריה הרפואית שלך והמראה המבוקש, ומכאן החשיבות הרבה בייעוץ מקצועי של מנתח פלסטי מיומן, בעל נסיון רב בניתוחי הגדלת חזה, וניתוחי הגדלת חזה בשומן עצמי בפרט.
  שיהיה בהצלחה.

  הגדלת חזה – המדריך המלא