חלק ניכר מתחושת הקבלה והביטחון העצמי של נשים רבות, קשור בצורה זו או אחרת לגודל החזה. ניתוח הגדלת חזה מגדיל ומעצב מחדש שדיים קטנים, לא מפותחים, לא אחידים בגודלם, או כאלו שאיבדו את צורתם בעקבות הריונות, הנקות והשפעות הזמן, ומשאיר אותך עם גוף פרופורציונלי ויפה יותר ועם נפש שמחה עוד יותר. מדובר בניתוח שכיח, אך עם זאת עדין וכזה שדורש יד מיומנת ויציבה וראייה אסתטית.

כמנתח פלסטי מוסמך ובעל ניסיון רב בתחום, מביא ד"ר נמרוד פרידמן את כישוריו ומומחיותו לכל ניתוח וניתוח מנקודת המבט לפיה כל אישה עומדת בפני עצמה, וכי לכל אחת מתאים פתרון שונה העונה על צרכיה האישיים. תהליך התאמת השתלים באופן אישי למידותייך (custom made) נעשה על ידי ד"ר פרידמן בדיוק כדי לענות על צרכים אלו ולקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורך. בתהליך זה באים בחשבון פרמטרים שונים כמו הגובה, הרוחב, המבנה האנטומי, אורח החיים וכמובן גם השאיפות והרצונות שלך, תוך שמירה על גבולות ופרופורציה. כך, התוצאה המתקבלת בסופו של דבר תהיה טבעית, בריאה ומתאימה בדיוק למידותיך.

נמאס לך כבר להסתובב עם חזיות מרופדות או לדאוג איך למלא את הבגדים? רוצה לשפר את המראה וגם את הביטחון שלך? אל תחכי עוד – זה הזמן שלך לניתוח הגדלת חזה מעוצב על ידי מומחה!

החזה שלך מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות שלך כאישה. ההחלטה לעבור ניתוח הגדלת חזה היא מאוד אישית ולעתים קרובות, היא גם אחת כזו שנשקלת במשך שנים רבות, כשלקיחת הצעד הראשון יכולה להיות מרתיעה מאוד. לשם כך הכנו עבורך את המדריך המלא של ד"ר נמרוד פרידמן להגדלת חזה, בו תמצאי את כל המידע והפרטים הרלוונטיים בנושא ניתוח הגדלת חזה ושתלים.

כמובן, שאם יש לך עוד שאלות והתלבטויות, נשמח לעזור, לענות ולתמוך בך בכל שלבי הדרך. אל תהססי ליצור איתנו קשר עוד היום.

הזמן שלכם יקר - השאירו פרטים ונחזור אליכם


לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה – תמונות לפני ואחרי

 

הגדלת חזה – המדריך המלא

על התופעה

ניתוח להגדלת חזה הוא כיום הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל ובעולם כולו. מדובר בצעד גדול עבור נשים שהתרגלו לחיות בחוסר ביטחון או בתחושה שהן אינן שלמות או נשיות מספיק, ולכן בחירת מנתח פלסטי מומחה בעל ניסיון רב בניתוחי הגדלת חזה היא הכרחית. ניתוח הגדלת חזה יכול להתאים לכולן: מנשים צעירות שרוצות לתקן את מה שהטבע לא נתן להן, ועד למבוגרות יותר, שרוצות להחזיר עטרה ליושנה. הרבה נשים אחרי לידה מעניקות לעצמן Mommy Makeover – ועם קצת עזרה, מחזירות לעצמן את החזה שהיה להן לפני הלידות וההנקות.
אין הגדלת חזה "טיפוסית" אחת – כל אישה היא שונה, ובוחרת לעבור את הניתוח מסיבות שונות, כשגודל השדיים עצמם היא רק אחת מהן. בתוך התהליך הזה, חייבים להבין בדיוק לאיזה תוצאות מצפה המטופלת, להתאים היטב את סוג השתל ואת שיטת הטיפול המתאימה לכל אחת ואחת וכן, גם לשים גבולות ולדחות על הסף בקשות חריגות, העלולות לגרום לנזקים רפואיים.

סוגי שתלים

נשים רבות ואף חלק ניכר מהרופאים מדברים על גודל השתלים במונחים של נפח, אך לנפח לכשעצמו אין כל משמעות. השד הוא גוף תלת ממדי, בניתוח הגדלת חזה משנים גוף תלת ממדי אחד על ידי הכנסה של גוף תלת ממדי אחר בעל אורך, רוחב וגובה, כשהנפח הוא המכלול של שלושת המידות הללו. לדוגמה, שתל של 300 CC יכול להיות ברוחב 13 ס"מ וגובה 3 ס"מ, או ברוחב של 9 ס"מ ובגובה של 7 ס"מ – מה שאומר שהמטופלת הראשונה תקבל חזה יותר רחב ופחות בולט, ואילו השנייה תקבל מראה של פוש אפ עם מרווח גדול בין השדיים, למרות שבשני המקרים הוכנס שתל בנפח זהה.

בנוסף לסוגיות הנפח והממדים, ישנם גם סוגים שונים של צורות וחומרים מהם עשויים השתלים, כך שיש להקדיש זמן ומחשבה רבה לבחירת השתל הנכון עבור כל אישה. השתלים מסופקים עם אחריות יצרן למקרים בהם נמצא פגם בשתלים עצמם.

ד"ר נמרוד פרידמן משתמש בשתלים מהדור המתקדם, הנבדלים מהשתלים הישנים במספר מאפיינים:
מגוון צורות ומידות – קיימים שתלים עגולים שמגיעים בארבע דרגות של גובה לכל רוחב שתל נתון, ושתלים אנטומיים שמגיעים בארבע דרגות של גובה ובשלוש דרגות של אורך.
סוגי מעטפת – השתלים שונים אחד מהשני גם במעטפת שלהם, בגמישות שלהם וברכות שלהם. מעטפת פוליאוריטאן מתאפיינת במרקם הגורם לשתל להיצמד אל רקמת השד, ובכך פוחת גם הסיכון לסיבוב השתל, לתזוזה ממקומו או להתהוות של התקשות קופסתית. מעטפת זו מתאימה במיוחד לאותן נשים שבוחרות שתלים אנטומיים. מעטפת נוספת המהווה את המילה האחרונה בתחום, היא בטכנולוגיית הננו החדשנית התורמת להחלמה מהירה יותר, תחושה טבעית יותר ושכיחות סיבוכים נמוכה יותר.

האתגר הוא להתאים לכל אישה ואישה את השתלים הנכונים לה, בהתאם למבנה הגוף שלה ולרצונותיה. אין שתל אידאלי אחד שיכול להתאים לכל הנשים – כל אישה עומדת בפני עצמה, ולכל שתל יש יתרונות וחסרונות. ההבנה והניסיון הרב של ד"ר נמרוד פרידמן בניתוחי הגדלת חזה, הם שיעזרו לך להבין מהם היתרונות של השתל שמתאים לך, ומהם חסרונותיו של שתל אחר שהופכים אותו לפחות רלוונטי עבורך.

ניתוח להגדלת חזה – שיטות הטיפול

לאחר שהוחלט על סוג השתל, יש להחליט על הטיפול עצמו – מאיפה מחדירים את השתלים והיכן ממקמים אותם?

החדרת השתלים:

ניתן להחדיר את השתלים ממספר נקודות:

 • מלמטה, דרך הקפל התת שדי
 • באמצעות חתך באזור הפטמה
 • דרך בית השחי
 • דרך הטבור

השיטה השכיחה ביותר היא הראשונה – החדרת השתלים מלמטה, דרך הקפל התת שדי. שיטה זו מאפשרת שליטה מדויקת מאד, בזמן הניתוח, על גודל הכיס שיוצרים, על החדרת השתל ומיקומו בצורה מדויקת. במקרים בהם מדובר בשתל אנטומי מתאפשרת שליטה טובה מאוד גם על הכיוון של השתל. מיקום מדויק של החתך, בדיוק בקפל השד, יהפוך אותו למוסתר על ידי השד עצמו.

השיטה השנייה היא הכנסת השתל דרך הפטמה. בשיטה זו משתמש ד"ר נמרוד פרידמן כשיש צורך לשנות את מיקום הפטמה או להגדיל או להקטין אותה. בשיטה זו, הסיכון לזיהום השתל הוא מעט גבוה יותר ולעיתים החתך מותיר צלקת נראית לעין. לכן, במקרים בהם מדובר בהגדלת חזה בה אין צורך לבצע שינוי כלשהו בפטמה, ינתח ד"ר פרידמן בשיטה הראשונה.

השיטה השלישית היא הכנסת השתלים דרך בית השחי. לכאורה, היתרון בשיטה זו הוא ההימנעות מחתך בקפל התת שדי, אך הצלקת בבית השחי, במידה ואינה מחלימה יפה, היא במקום בולט יותר. החיסרון הנוסף הוא שהניתוח ארוך יותר, קשה יותר למקם את השתל בצורה מדויקת, והסבירות לסיבוכים לאחר הניתוח גדולה יותר.

השיטה הרביעית היא הכנסת השתל דרך הטבור. שיטה זו היא בעיקר גימיק שיווקי ולא מאפשרת עיצוב מדויק של השד. בשיטה זו ניתן להשתמש בשתלים ממולאים מלח בלבד, וד"ר נמרוד פרידמן אינו משתמש בה.

מיקום השתלים

יש לקחת בחשבון מספר גורמים בעת קביעת המיקום האופטימלי לשתל כולל ההיסטוריה הרפואית, סוג השתל, גודל השתל ומבנה הגוף והשד.
את השתלים ניתן למקם מעל השריר או מתחת לשריר, כשלכל מיקום יש יתרונות וחסרונות:

מעל השריר – מיקום השתל בין רקמת השד לבין שריר החזה

יתרונות:

 • החלמה מהירה וקלה יותר, עם פחות כאבים לאחר הניתוח.
 • השדיים אינם מתעוותים וזזים כאשר שרירי החזה מתכווצים.

חסרונות:

 • לנשים המגיעות לניתוח הגדלת חזה יש חזה קטן ובשל כך, רק מעט רקמה שיכולה לכסות את השתל. לכן, יש סיכוי לנראות ותחושה ברורה של קצוות השתל.

מתחת לשריר – השתלים ממוקמים מתחת לשריר החזה הגדול

יתרונות:

 • טשטוש גבולות השתלים אצל נשים רזות.
 • מראה מעט טבעי יותר ופחות כדורי כאשר משתמשים בשתלים עגולים בפרופיל גבוה.

חסרונות:

 • אי נוחות גבוהה יותר והחלמה איטית יותר.
 • תנועה לא טבעית של השד – כאשר השתל יושב מתחת לשריר ושרירי החזה מתכווצים, השדיים יזוזו לצדדים. זה אמנם לא מזיק או מסוכן בכל צורה שהיא, אבל עלול להיות מביך ולא נעים.

בסופו של דבר, לכל שיטת טיפול ישנם יתרונות וחסרונות. תפקידו של ד"ר פרידמן, כמנתח פלסטי בעל ניסיון של למעלה מ- 25 שנים עם כל סוגי השתלים ושיטות הטיפול, הוא להתאים את ההליך הכירורגי לרצונותיה ולמידותיה של כל
מטופלת ומטופלת, כך שאת יכולה להיות בטוחה שתקבלי תשומת לב אישית ואת החזה המתאים לך ביותר.

הכנות לניתוח הגדלת חזה

עם מגוון של למעלה מ- 1000 סוגי שתלים לבחירה, תהליך התאמת השתלים אצל ד"ר פרידמן הוא תהליך יסודי וארוך, שמטרתו להגיע לתוצאה הטבעית והאיכותית ביותר עבורך. תהליך התאמת השתלים יתבצע במהלך הפגישה השנייה – פגישת ההכנה לניתוח, במרפאה בתל אביב. מדובר בפגישה ארוכה יותר מפגישת הייעוץ הראשונה, שבה יבצע ד"ר נמרוד פרידמן שורה של מדידות המתייחסות למבנה הגוף שלך (משקל, גובה, רוחב), לאורח החיים ולעשרות פרמטרים של השדיים: עובי רקמה, מיקומי פטמות, מבנה שד וכיו"ב. כאן יבחן ד"ר פרידמן גם את הסימטריה (או ברוב המקרים, את חוסר הסימטריה) של השדיים ויחליט, ביחד איתך, האם יש להתייחס אליה בניתוח והאם יש דרך לשפר אותה. כל אלו יביאו לבחירת השתל הנכון ביותר עבורך. בסיכומו של דבר, ומתוך שילוב של הנתונים הפיזיולוגיים עם רצונותייך, הבחירה תצטמצם ל- 2-3 שתלים לכל היותר.

לאחר צפייה בהדמיה של התוצאה העתידית, תוכלי לבחור את השתל הסופי. הבחירה בסוגי השתלים וגודלם נעשית אמנם יחדיו, אך השיקולים הרפואיים והשמירה על בריאותך לאורך שנים, הם אלו שיקבעו את הטכניקה והחומרים בהם ישתמש ד"ר פרידמן. תהליך התאמת השתלים הוא ייחודי למרפאה של ד"ר פרידמן: העבודה מתבצעת עם מגוון אדיר של שתלים לבחירה ולכן, כל ניתוח שונה מקודמו וכל אישה תצא, בסופו של דבר, עם חזה שונה שמותאם בצורה אופטימלית עבורה.

חשוב מאד לא לבצע את הניתוח בזמן שאת במחזור, גם מבחינת הנוחות שלך וגם מכיוון שנשים במחזור נוטות לדמם יותר ממקום הניתוח. לקראת הניתוח תקבלי תרופות מסוימות שעלייך ליטול וסבון חיטוי מיוחד לרחצה לפני הניתוח.

 

הגדלת חזה – גלריית סרטונים

הניתוח עצמו

ניתוח הגדלת חזה נעשה במרכז רפואי תחת הרדמה כללית ואורכו כשעה. באופן טכני, ניתן לערוך את הניתוח להגדלת החזה בטשטוש או בהרדמה מקומית בלבד, אך אפשרות זו מומלצת פחות היות ואין ביכולתה של ההרדמה המקומית למנוע תחושות באופן מוחלט. בתום הניתוח תישארי תחת השגחה למשך מספר שעות, ותשוחררי לאחר מכן אל ביתך ללא צורך באשפוז.

החלמה מניתוח הגדלת חזה

תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה שונה בהתאם לסוג השתל ובהתאם למיקומו – מעל או מתחת לשריר. ישנם שתלים חדשים יחסית שהמעטפת שלהם מותאמת לגודל של התאים בגוף, ואיתם ההחלמה מהירה במיוחד: השד נהיה רך במהירות, הכאבים מעטים מאד ולא נוצרות נפיחויות. כך תוך כמה ימים בודדים תוכלי להרגיש כאילו מעולם לא עברת ניתוח. עם שתלים אלו תוכלי לחזור לפעילות גופנית מאומצת תוך מספר ימים בודדים ועד שבוע.
לעומת שתלים עגולים וסימטריים שיכולים לזוז ולהסתובב, ונראים אותו דבר מכל כיוון, השתלים האנטומיים בעלי צורת האגס ומעטפת הפוליאוריתן, חייבים להישאר במקומם, כשהחלק הרחב נמצא למטה. שתלים אלו שאינם זזים דורשים זמן החלמה ממושך של בין חצי שנה לשנה, עד שמתקבלת התוצאה הסופית. עם שתלים אלו תוכלי לחזור לפעילות גופנית מאומצת רק אחרי 4-5 שבועות.
לאחר הניתוח אסור להרטיב את האזור (בין יום למספר ימים), ומומלץ לא לשכב על הבטן או על הצד בחודש הראשון. אחרי מספר ימים תוכלי לחזור לנהוג ברכב וגם לחזור לעבודה סדירה.

ניתוח הגדלת חזה – סיבוכים אפשריים

כאמור, כל ניתוח להגדלת חזה שונה ומבוסס על התאמה אישית. אמנם המטרה הסופית היא זהה, אבל כל גוף מגיב בצורה שונה ובכל ניתוח מתבצעות החלטות שונות, כך שגם הסיבוכים האפשריים משתנים בין אישה לאישה. כדי לדעת מהם הסיבוכים האפשריים במקרה שלך יש להגיע לפגישת התייעצות אצל ד"ר פרידמן בה תדונו בכל האספקטים האפשריים של הניתוח, כולל בסיכונים ובסיבוכים הפוטנציאלים.

מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר נמרוד פרידמן

ד"ר נמרוד פרידמן מאמין כי ניתוח הגדלת חזה הינו פרוצדורה מורכבת יותר מעצם ההגדלה הפיזית של השדיים. הוא מקפיד לקחת בחשבון את אינספור השיקולים, השתלים, שיטות הטיפול, הרצונות והנתונים האישיים שלך, ולאחד אותם לפתרון מושלם עבורך ותפור למידותייך. כמו כן, הוא מאמין כי הגדלת חזה צריכה לספק תוצאות טבעיות, פרופורציונליות שלא משתלטות, אלא משפרות, את גופה היפה של כל אישה ואישה.

מדריך ניתוח הגדלת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הגדלת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

הזמן שלכם יקר - השאירו פרטים ונחזור אליכם


הגדלת חזה – שאלות נפוצות

כמה זמן אחרי הלידה אוכל לעשות ניתוח הגדלת חזה?

כעיקרון, ניתן לבצע את הניתוח כחצי שנה לאחר סיום ההנקה (או לאחר הלידה, במידה ולא הינקת), כדי לתת לגוף זמן לחזור למצבו הקודם, וגם כדי שלא תהיה הפרשת חלב לא סטרילי במהלך הניתוח. בנוסף, אחרי הריון החזה עדיין ממשיך להתרוקן וגודלו משתנה, וכדאי לחכות עד שגודלו יתקבע כדי לבחור את השתל הנכון.

האם אוכל להניק אחרי הגדלת חזה?

כן. השתל לא יושב בתוך השד, אלא מאחורי השד או אפילו מאחורי השד והשריר, כך שהוא לא מפריע להנקה.

האם מכניסים את השתלים מתחת לשריר או מעל השריר?

ניתן להכניס את השתלים גם מתחת לשריר וגם מעליו, כשלכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. השיטה המתאימה לך תקבע על ידי ד"ר פרידמן אחרי בדיקה של מספר פרמטרים, כמו ההיסטוריה הרפואית שלך, מבנה השדיים, מצב הרקמות וכו'. להסבר המפורט, קראי את המדריך המלא לניתוח הגדלת שדיים. לעשות קישור לחלק המתאים במדריך

האם צריך להחליף שתלים לאחר מספר שנים?

מעטפת השתלים מהדור החדש, בהם משתמש ד"ר פרידמן, חזקה לאין שיעור בהשוואה לזו של השתלים הישנים ועל כן לא נדרשת החלפת שתלים באופן יזום כל 10 שנים כמו בעבר.

האם ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה ללא צלקות?

לא. כדי להכניס את שתל השד חייבים לבצע חתך, דרכו מוכנס השתל. בתום הניתוח יסגור ד"ר נמרוד פרידמן את החתך, ובמקום זה תיווצר צלקת. עם זאת, ד"ר פרידמן מומחה ביצירת צלקות ממוקמות היטב כך שיהיו מוסתרות וכמעט ואינן נראות.

מהו זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?

ניתן לשוב לתפקוד רגיל כמספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח. עם זאת, החזרה לפעילות מלאה, לרבות פעילות גופנית, תלויה בסוג השתלים, כאשר שתלים אנטומיים דורשים המתנה מעט ארוכה יותר. בימים הראשונים שלאחר הניתוח עשויים להופיע כאבים, בעיקר בשעת שיעול או תנועה, וניתן להסתייע בתרופות המקובלות לשיכוך הכאבים.

מידע נוסף ניתן לקרוא במדריך המלא

מדריך ניתוח הגדלת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הגדלת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.