למרות שמדובר בניתוח שכיח מאוד, ניתוח הגדלת חזה הינו תהליך עדין הדורש טכניקה נכונה, יד מיומנת וראייה אסתטית. לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת מנתח פלסטי מיומן שיצור עבורך מראה טבעי ופרופורציונלי, בדיוק כמו שאת חולמת.

ניתוח הגדלת חזה אצל ד"ר נמרוד פרידמן

 • מהרופאים המובילים בישראל לכירורגיה פלסטית ואסתטית – המוניטין של ד"ר פרידמן נשען על אלפי ניתוחי חזה עם שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד ו-5 פטנטים שהגיש בתחום ניתוחי החזה.
 • ד"ר נמרוד פרידמן הינו מנתח פלסטי וותיק ומוערך, בוגר אוניברסיטת תל אביב, בעל ניסיון של מעל ל- 25 שנה.
 • תוצאות הניתוחים שביצע ד"ר נמרוד פרידמן זוכות לתצוגה ולהערכה רבה בהרצאות, פורומים וכינוסים בינלאומיים מרכזיים בכל רחבי העולם.
 • ניסיונו והידע הרב שצבר, כמו גם נטייתו הטבעית לאומנות, מאפשרים לד"ר פרידמן להגיע לתוצאות טבעיות והרמוניות עם מבנה גופה של האשה.
 • ד"ר נמרוד פרידמן שם את רווחת ובריאות המטופלת בראש מעייניו, ולכן הוא מבצע את כל הניתוחים בעצמו, ומלווה אישית כל מטופלת מהייעוץ הראשוני ועד להחלמה ולביצוע הביקורות התקופתיות.

 

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

  הגדלת חזה

  הגדלת חזה – תמונות לפני ואחרי

  חלק ניכר מתחושת הקבלה והביטחון העצמי של נשים רבות, קשור בצורה זו או אחרת לגודל החזה. ניתוח הגדלת חזה מגדיל ומעצב מחדש שדיים קטנים, לא מפותחים, לא אחידים בגודלם, או כאלו שאיבדו את צורתם בעקבות הריונות, הנקות והשפעות הזמן, ומשאיר אותך עם גוף פרופורציונלי ויפה יותר ועם נפש שמחה עוד יותר.

  כמנתח פלסטי מוסמך ובעל ניסיון רב בתחום, מביא ד"ר נמרוד פרידמן את כישוריו ומומחיותו לכל ניתוח וניתוח מנקודת המבט לפיה כל אישה עומדת בפני עצמה, וכי לכל אחת מתאים פתרון שונה העונה על צרכיה האישיים. תהליך התאמת השתלים באופן אישי למידותייך (custom made) נעשה על ידי ד"ר פרידמן בדיוק כדי לענות על צרכים אלו ולקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורך. בתהליך זה באים בחשבון פרמטרים שונים כמו הגובה, הרוחב, המבנה האנטומי, אורח החיים וכמובן גם השאיפות והרצונות שלך, תוך שמירה על גבולות ופרופורציה. כך, התוצאה המתקבלת בסופו של דבר תהיה טבעית, בריאה ומתאימה בדיוק למידותיך.

  ד"ר נמרוד פרידמן הינו חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, ובאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית אסתטית. בנוסף הוא חבר בצוות מצומצם של מנתחים פלסטיים בכירים מכל העולם המכשירים ומדריכים פלסטיקאים מטעם האיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית. ד"ר פרידמן מוזמן להרצות באופן קבוע בפני מנתחים פלסטיים ברחבי העולם אודות טכניקות ניתוח מתקדמות ודגשים לניתוח הגדלת חזה במראה טבעי ופרופורציונלי לגוף.

  בניתוח עצמו מקפיד ד"ר פרידמן לעשות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובשתלים האיכותיים ביותר, בעלי אישורים מתאימים ממשרד הבריאות הישראלי ומה-FDA, או ממקבילתו האירופאית. ד"ר פרידמן וצוות המרפאה יקפידו לספק למטופלת את מירב המידע על התהליך ולעמוד לרשותה בכל שאלה.

  יושרה מקצועית לפני הכל – ד"ר פרידמן לעולם לא יסכים לנתח על פי דרישות המטופלת במידה ודרישות אלו אינן ריאליות, פרופורציונליות לגוף, או שעלולות לפגוע בבריאותה, וכן יתריע בפני המטופלת במידה ומדובר בניתוח מיותר.

  הגדלת חזה – המדריך המלא

  החזה שלך מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות שלך כאישה. ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי להגדלת חזה היא מאוד אישית ולעתים קרובות, היא גם אחת כזו שנשקלת במשך שנים רבות, כשלקיחת הצעד הראשון יכולה להיות מרתיעה מאוד. לשם כך הכנו עבורך את המדריך המלא של ד"ר נמרוד פרידמן להגדלת חזה, בו תמצאי את כל המידע והפרטים הרלוונטיים בנושא ניתוח הגדלת חזה ושתלים.
  כמובן, שאם יש לך עוד שאלות והתלבטויות, נשמח לעזור, לענות ולתמוך בך בכל שלבי הדרך. אל תהססי ליצור איתנו קשר עוד היום.

  על התופעה

  ניתוח להגדלת חזה הוא כיום הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל ובעולם כולו. מדובר בצעד גדול עבור נשים שהתרגלו לחיות בחוסר ביטחון או בתחושה שהן אינן שלמות או נשיות מספיק, ולכן בחירת כירורג פלסטי בעל ניסיון רב בניתוחי הגדלת חזה היא הכרחית. ניתוח הגדלת חזה יכול להתאים לנשים רבות: מנשים צעירות שרוצות לתקן את מה שהטבע לא נתן להן, ועד למבוגרות יותר, שרוצות להחזיר עטרה ליושנה. הרבה נשים אחרי לידה מעניקות לעצמן Mommy Makeover – ועם קצת עזרה, מחזירות לעצמן את מראה החזה שהיה להן לפני הלידות וההנקות.

  אין הגדלת חזה "טיפוסית" אחת – כל אישה היא שונה, ובוחרת לעבור את הניתוח מסיבות שונות, כשגודל השדיים עצמם היא רק אחת מהן. בתוך התהליך הזה, חייבים להבין בדיוק לאיזה תוצאות מצפה המטופלת, להתאים היטב את סוג השתל ואת שיטת הטיפול המתאימה לכל אחת ואחת וכן, גם לשים גבולות ולדחות על הסף בקשות חריגות, העלולות לגרום לנזקים רפואיים או נפשיים.

  סוגי שתלים

  תהליך בחירת השתלים הינו שלב חשוב ביותר בניתוח הגדלת חזה, שאין להקל בו ראש.

  נשים רבות ואף חלק ניכר מהרופאים מדברים על גודל השתלים במונחים של נפח, אך לנפח לכשעצמו אין כל משמעות. לדוגמה, שתל של 300 CC יכול להיות ברוחב 13 ס"מ וגובה 3 ס"מ, או ברוחב של 9 ס"מ ובגובה של 7 ס"מ – מה שאומר שהמטופלת הראשונה תקבל חזה יותר רחב ופחות בולט, ואילו השנייה תקבל מראה של פוש אפ עם מרווח גדול בין השדיים, למרות שבשני המקרים הוכנס שתל בנפח זהה.

  בנוסף לסוגיות הנפח והממדים, ישנם גם סוגים שונים של צורות וחומרים מהם עשויים השתלים, כך שיש להקדיש זמן ומחשבה רבה לבחירת השתל הנכון עבור כל אישה. השתלים מסופקים עם אחריות יצרן למקרים בהם נמצא פגם בשתלים עצמם.

  ד"ר נמרוד פרידמן משתמש בשתלים מהדור המתקדם, הנבדלים מהשתלים הישנים במספר מאפיינים:

  • מגוון צורות ומידות – קיימים שתלים עגולים המגיעים בארבע דרגות של גובה לכל רוחב שתל נתון, דבר המאפשר התאמה מיטבית לצורת השד הרצויה.
  • סוגי מעטפת – השתלים שונים אחד מהשני גם במעטפת שלהם, בגמישות שלהם וברכות שלהם. כיום הנטיה היא לעבור לשימוש במעטפת בטכנולוגיית הננו החדשנית התורמת להחלמה מהירה יותר, תחושה טבעית יותר ושכיחות סיבוכים נמוכה יותר.
  • בריאות המטופלת לפני הכל – ד"ר נמרוד פרידמן מקפיד להשתמש בסוגי שתלים המאושרים לשימוש על ידי איגוד הכירורגים הבינלאומי, ועל פי הנחיות משרד הבריאות הישראלי, כדי לצמצם למינימום האפשרי את הסכנה להתפתחות סרטן מסוג לימפומה אנאפלסטית הקשור לשתלי הגדלת חזה – (BIA-ALCL).
   בנוסף קיימת הקפדה יתרה על שימוש בשתלים האיכותיים ביותר, בעלי אישורים מתאימים ממשרד הבריאות הישראלי, ומה-FDA האמריקאי או ממקבילתו האירופאית.

  האתגר הוא להתאים לכל אישה ואישה את השתלים הנכונים לה, בהתאם למבנה הגוף שלה ולרצונותיה. אין שתל אידאלי אחד שיכול להתאים לכל הנשים – כל אישה עומדת בפני עצמה, ולכל שתל יש יתרונות וחסרונות. ההבנה והניסיון הרב של ד"ר נמרוד פרידמן בניתוחי הגדלת חזה, הם שיעזרו לך להבין מהם היתרונות של השתל שמתאים לך, ומהם חסרונותיו של שתל אחר שהופכים אותו לפחות רלוונטי עבורך.

  ניתוח הגדלת חזה בשומן עצמי

  מדובר בטכניקה חדשנית העושה שימוש בשומן עצמי של המטופלת לצורך הגדלת החזה:

  • השומן העצמי נשאב במהלך הניתוח מאזורים בהם אינו רצוי, כגון הבטן או הירכיים, מעובד ולאחר מכן מוזרק לאזור השד במטרה להגדיל את נפחו, וכן "לפסל" ולעצב את מראה החזה בהתאם לנתוניה האישיים של המטופלת לקבלת מראה ומגע טבעי.
  • הגדלת חזה בשומן עצמי בלבד הינו ניתוח אידיאלי לנשים אחרי לידות המעוניינות בהגדלה מתונה של החזה על מנת להחזיר לשד את הנפח שהתרוקן במהלך ההריון וההנקות – ללא צלקות של הגדלת חזה עם שתלים, וללא החדרת גוף זר (שתלים) לגוף.
  • ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה בשומן עצמי גם עם שילוב עם שתל קטן, עבור מי שמעוניינת בהגדלת נפח משמעותית יותר, תוך שילוב יתרונות המראה והתחושה של הגדלת חזה בשומן עצמי. בנוסף שילוב הזרקת שומן עצמי בניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלים מסייע לטשטוש גבולות השתל העלולים לבלוט לעתים לעין, בעיקר אצל נשים רזות.
  • השומן העצמי אינו נתפס כגוף זר בגוף המטופלת, וכך יורדת שכיחות הסיכונים כגון התפתחות קופסית, והתפתחות מחלת ה- BIA-ALCL (על סמך הנתונים הידועים לנו עד כה, נכון לשנת 2019).
  • התוצאה הינה טבעית יותר, ובנוסף המטופלת נהנית מ"בונוס" חביב בדמות ניוד שומן ממקומות לא רצויים בגוף, למקום הרצוי – השדיים.

  למידע נוסף על הגדלת חזה בשומן עצמי

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

    

   הגדלת חזה – גלריית סרטונים

   ניתוח להגדלת חזה באמצעות שתלים – טכניקות ניתוח

   לאחר שהוחלט על סוג השתל והאם ייעשה שימוש בשומן עצמי, יש להחליט על אופן הניתוח עצמו – מאיפה מחדירים את השתלים והיכן ממקמים אותם?

   החדרת השתלים

   ניתן להחדיר את השתלים ממספר נקודות:

   • מלמטה, דרך הקפל התת שדי
   • באמצעות חתך באזור הפטמה
   • דרך בית השחי
   • דרך הטבור

   השיטה השכיחה ביותר היא הראשונה – החדרת השתלים מלמטה, דרך הקפל התת שדי. שיטה זו מאפשרת שליטה מדויקת מאד, בזמן הניתוח, על גודל הכיס שיוצרים, על החדרת השתל ומיקומו בצורה מדויקת (מיקום מדויק של החתך, בדיוק בקפל השד, יהפוך אותו למוסתר על ידי השד עצמו).
   בניתוח הגדלת חזה על ידי שתל בשילוב שומן עצמי, השתל קטן יותר (מאחר ויתרת הנפח מושגת על ידי הזרקת השומן העצמי), וגודל הצלקת יקטן בהתאם.

   השיטה השנייה היא הכנסת השתל דרך הפטמה. בשיטה זו משתמש ד"ר נמרוד פרידמן כשיש צורך לשנות את מיקום הפטמה או להגדיל או להקטין אותה. בשיטה זו, הסיכון לזיהום השתל הוא מעט גבוה יותר ולעיתים החתך מותיר צלקת נראית לעין. לכן, במקרים בהם מדובר בהגדלת חזה בה אין צורך לבצע שינוי כלשהו בפטמה, ינתח ד"ר פרידמן בשיטה הראשונה.

   השיטה השלישית היא הכנסת השתלים דרך בית השחי. לכאורה, היתרון בשיטה זו הוא ההימנעות מחתך בקפל התת שדי, אך הצלקת בבית השחי, במידה ואינה מחלימה יפה, היא במקום בולט יותר. החיסרון הנוסף הוא שהניתוח ארוך יותר, קשה יותר למקם את השתל בצורה מדויקת, והסבירות לסיבוכים לאחר הניתוח גדולה יותר.

   השיטה הרביעית היא הכנסת השתל דרך הטבור. שיטה זו היא בעיקר גימיק שיווקי ולא מאפשרת עיצוב מדויק של השד. בשיטה זו ניתן להשתמש בשתלים ממולאים מי מלח בלבד, וד"ר נמרוד פרידמן אינו משתמש בה.

   מיקום השתלים

   יש לקחת בחשבון מספר גורמים בעת קביעת המיקום האופטימלי לשתל כולל ההיסטוריה הרפואית, סוג השתל, גודל השתל ומבנה הגוף והשד.

   את השתלים ניתן למקם מעל השריר או מתחת לשריר, כשלכל מיקום יש יתרונות וחסרונות:

   • הגדלת חזה מעל השריר – מיקום השתל בין רקמת השד לבין שריר החזה
    יתרונות:

    • הליך פולשני פחות
    • החלמה מהירה וקלה יותר, עם פחות כאבים לאחר הניתוח
    • השדיים אינם מתעוותים וזזים כאשר שרירי החזה מתכווצים

    חסרונות:

    • לנשים המגיעות לניתוח הגדלת חזה יש חזה קטן ובשל כך, רק מעט רקמה שיכולה לכסות את השתל. לכן, יש סיכוי לנראות ותחושה ברורה של קצוות השתל (בעיקר אצל נשים רזות)
   • הגדלת חזה מתחת לשריר – השתלים ממוקמים מתחת לשריר החזה הגדול
    יתרונות:

    • טשטוש גבולות השתלים אצל נשים רזות
    • מראה מעט טבעי יותר ופחות כדורי כאשר משתמשים בשתלים עגולים בפרופיל גבוה
    • סיכוי מעט נמוך יותר להיווצרות – capsular contracture (קפסולה), תופעה שבה הגוף עוטף את השתל בשכבה של רקמת חיבור היכולה לגרום לשד נוקשה ועגול ואף לכאבים

    חסרונות:

    • הניתוח עצמו כולל חיתוך של סיבי שריר, ולכן ההחלמה מהניתוח תלווה באי נוחות גבוהה יותר ותהיה איטית יותר
    • תנועה לא טבעית של השד – כאשר השתל יושב מתחת לשריר ושרירי החזה מתכווצים, השדיים יזוזו לצדדים. זה אמנם לא מזיק או מסוכן בכל צורה שהיא, אבל עלול להיות מביך ולא נעים

   בסופו של דבר, לכל שיטת ניתוח ישנם יתרונות וחסרונות. תפקידו של ד"ר פרידמן, כמנתח פלסטי בעל ניסיון של למעלה מ- 25 שנים עם כל סוגי השתלים ושיטות הטיפול, הוא להתאים את ההליך הכירורגי לרצונותיה ולמידותיה של כל מטופלת ומטופלת, כך שאת יכולה להיות בטוחה שתקבלי תשומת לב אישית ואת החזה המתאים לך ביותר.

    נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

    הכנות לניתוח הגדלת חזה

    פגישת ייעוץ ראשונה
    בפגישת הראשונה ישוחח אתך ד"ר פרידמן על הדברים שהיית רוצה לשנות בגופך בניתוח ומהן הציפיות שלך מתוצאותיו. כאן יבחן ד"ר פרידמן גם את הסימטריה (או ברוב המקרים, את חוסר הסימטריה) של השדיים ויחליט, ביחד איתך, האם יש להתייחס אליה בניתוח והאם יש דרך לשפר אותה.

    פגישה השנייה – בחירת שתלים והכנה לניתוח

    תהליך התאמת השתלים אצל ד"ר פרידמן הוא תהליך יסודי וארוך, שמטרתו להגיע לתוצאה הטבעית והאיכותית ביותר עבורך. מדובר בפגישה ארוכה יותר מפגישת הייעוץ הראשונה ובמהלכה יבצע ד"ר נמרוד פרידמן שורה של מדידות המתייחסות למבנה הגוף שלך (משקל, גובה, רוחב), לאורח החיים שלך, ולעשרות פרמטרים של השדיים: עובי רקמה, מיקומי פטמות, מבנה שד וכיו"ב. בסיכומו של דבר, ומתוך שילוב של הנתונים הפיזיולוגיים עם רצונותייך, הבחירה תצטמצם ל- 2-3 שתלים לכל היותר. עם השתלים שנבחרו יבוצעו הדמיות של התוצאות העתידיות, מתוכן תוכלי לבחור את השתל הסופי.
    תהליך התאמת השתלים הוא ייחודי למרפאה של ד"ר פרידמן: העבודה מתבצעת עם מגוון אדיר של שתלים לבחירה ולכן, כל ניתוח שונה מקודמו וכל אישה תצא, בסופו של דבר, עם חזה שונה שמותאם בצורה אופטימלית עבורה.
    הבחירה בסוגי השתלים וגודלם נעשית אמנם יחדיו, אך השיקולים הרפואיים והשמירה על בריאותך לאורך שנים, הם אלו שיקבעו את הטכניקה והחומרים בהם ישתמש ד"ר פרידמן.

    בנוסף ייקבעו בפגישה זו גם פרמטרים נוספים של הניתוח, כגון:

    • האם יעשה שימוש בשתל בלבד להגדלת החזה, בשתל בשילוב הזרקת שומן עצמי, או הגדלה מתונה רק באמצעות הזרקת שומן עצמי.
    • מהיכן ובאיזו שיטה יוחדר השתל לשד.
    • מיקום השתל – מעל או מתחת לשריר החזה.

    במהלך הפגישה יוסברו לך היטב כל ההיבטים הקשורים לניתוח – מהלכו, תוצאותיו הצפויות, תהליך ההחלמה וסיכונים וסיבוכים אפשריים.
    ד"ר פרידמן וצוות המרפאה ילוו אותך לכל אורך התהליך ויעמדו לרשותך בכל שאלה.

    הנחיות נוספות לקראת הניתוח

    • חשוב מאד לא לבצע את הניתוח בזמן שאת במחזור, גם מבחינת הנוחות שלך וגם מכיוון שנשים במחזור נוטות לדמם יותר ממקום הניתוח.
    • עוד בפגישה הראשונה לפני הניתוח תקבלי תרופות מסוימות שעלייך להכין לתקופה שלאחר הניתוח וסבון חיטוי מיוחד לרחצה לפני הניתוח.

    מהלך הניתוח עצמו

    ניתוח הגדלת חזה נעשה במרכז רפואי תחת הרדמה כללית ואורכו כשעה. באופן טכני, ניתן לערוך את הניתוח בטשטוש או בהרדמה מקומית בלבד, אך אפשרות זו מומלצת פחות היות ואין ביכולתה של ההרדמה המקומית למנוע תחושות באופן מוחלט. בתום הניתוח תישארי תחת השגחה למשך מספר שעות, ותשוחררי לאחר מכן אל ביתך ללא צורך באשפוז.

    תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

    תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה שונה בהתאם לסוג השתל ובהתאם למיקומו – מעל או מתחת לשריר, כאשר תהליך ההחלמה בשתלים הממוקמים מעל לשריר מהיר יותר.
    ישנם שתלים חדשים יחסית – שתלי מוטיבה, בהם המעטפת מותאמת לגודל התאים בגוף, ואיתם ההחלמה מהירה במיוחד: השד הופך רך במהירות גבוהה יחסית לניתוח עם שתלים אחרים, הכאבים מעטים מאוד והנפיחות מינימלית. כך תוך כמה ימים בודדים תוכלי להרגיש כאילו מעולם לא עברת ניתוח. עם שתלים אלו תוכלי לחזור לפעילות תוך מספר ימים בודדים.

    לאחר הניתוח אסור להרטיב את האזור (בין יום למספר ימים), ומומלץ לא לשכב על הבטן או על הצד בחודש הראשון. אחרי מספר ימים תוכלי לחזור לנהוג ברכב וגם לחזור לעבודה סדירה.

    ניתוח הגדלת חזה – סיבוכים אפשריים

    כאמור, כל ניתוח להגדלת חזה שונה ומבוסס על התאמה אישית. אמנם המטרה הסופית היא זהה, אבל כל גוף מגיב בצורה שונה ובכל ניתוח מתבצעות החלטות שונות, כך שגם הסיבוכים האפשריים משתנים בין אישה לאישה. כדי לדעת מהם הסיבוכים האפשריים במקרה שלך יש להגיע לפגישת התייעצות אצל ד"ר פרידמן בה תדונו בכל האספקטים האפשריים של הניתוח, כולל בסיכונים ובסיבוכים הפוטנציאלים.

    מה מיוחד בשיטת הטיפול של ד"ר נמרוד פרידמן

    ד"ר נמרוד פרידמן מאמין כי ניתוח הגדלת חזה הינו פרוצדורה מורכבת יותר מעצם ההגדלה הפיזית של השדיים. הוא מקפיד לקחת בחשבון את אינספור השיקולים, השתלים, שיטות הטיפול, הרצונות והנתונים האישיים שלך, ולאחד אותם לפתרון מושלם עבורך ותפור למידותייך. כמו כן, הוא מאמין כי הגדלת חזה צריכה לספק תוצאות טבעיות, פרופורציונליות שלא משתלטות, אלא משפרות, את גופה היפה של כל אישה ואישה.

    מדריך ניתוח הגדלת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הגדלת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.

     


     נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

     הגדלת חזה – שאלות נפוצות

     כמה זמן אחרי הלידה אוכל לעשות ניתוח הגדלת חזה?

     כעיקרון, ניתן לבצע את הניתוח כחצי שנה לאחר סיום ההנקה (או לאחר הלידה, במידה ולא הינקת), כדי לתת לגוף זמן לחזור למצבו הקודם, וגם כדי שלא תהיה הפרשת חלב לא סטרילי במהלך הניתוח. בנוסף, אחרי הריון, החזה עדיין ממשיך להתרוקן וגודלו משתנה, וכדאי לחכות עד שגודלו יתקבע כדי לבחור את השתל הנכון.

     האם אוכל להניק אחרי הגדלת חזה?

     כן. השתל לא יושב בתוך השד, אלא מאחורי השד או אפילו מאחורי השד והשריר, כך שהוא לא מפריע להנקה.

     האם מכניסים את השתלים מתחת לשריר או מעל השריר?

     ניתן להכניס את השתלים גם מתחת לשריר וגם מעליו, כשלכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. השיטה המתאימה לך תקבע על ידי ד"ר פרידמן אחרי בדיקה של מספר פרמטרים, כמו ההיסטוריה הרפואית שלך, מבנה השדיים, מצב הרקמות וכו'. להסבר המפורט, קראי את המדריך המלא לניתוח הגדלת שדיים.

     האם צריך להחליף שתלים לאחר מספר שנים?

     מעטפת השתלים מהדור החדש, בהם משתמש ד"ר פרידמן, חזקה לאין שיעור בהשוואה לזו של השתלים הישנים ועל כן לא נדרשת החלפת שתלים באופן יזום כל 10 שנים כמו בעבר.
     יחד עם זאת חשוב להקפיד על ביקורות שיגרה בהתאם להנחיות הרופא המטפל, ועל בדיקות ממוגרפיה שגרתיות לפי המלצות משרד הבריאות.

     האם ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה ללא צלקות?

     ניתן לבצע הגדלת חזה בשומן עצמי בלבד, ואז ההגדלה כמעט ואינה כרוכה בצלקות. יחד עם זאת הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי בלבד מאפשרת הגדלה מתונה של כחצי מידה עד מידה אחת לכל היותר, ולכן אינה מתאימה לכל הנשים, בנוסף המראה המתקבל הינו טבעי ופחות "בולט", דבר הפחות מתאים לנשים בעלות נטיה לחזה נפול.
     בניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלים (עם או ללא שילוב הזרקת שומן עצמי) חייבים לבצע חתך דרכו מוכנס השתל. בתום הניתוח יסגור ד"ר נמרוד פרידמן את החתך, ובמקום זה תיווצר צלקת. עם זאת, ד"ר פרידמן מנוסה ביצירת צלקות ממוקמות היטב, כך שיהיו מוסתרות וכמעט ואינן נראות.

     מהו זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?

     ניתן לשוב לתפקוד רגיל כמספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח. עם זאת, החזרה לפעילות מלאה, לרבות פעילות גופנית, תלויה בסוג השתלים ובטכניקת הניתוח (מעל או מתחת לשריר). בימים הראשונים שלאחר הניתוח עשויים להופיע כאבים, בעיקר בשעת שיעול או תנועה, וניתן להסתייע בתרופות המקובלות לשיכוך הכאבים.

     מדריך ניתוח הגדלת חזה מיועד למטרת מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, טיפול או אבחון. לקבלת ייעוץ רפואי אישי בנושא ניתוח הגדלת חזה, אנא צרי קשר עם ד"ר נמרוד פרידמן. טל"ח.