נשים רבות שעברו בעבר ניתוח הגדלת חזה בוחרות להוציא, או להחליף, את השתלים שלהן ממגוון סיבות – החל מדלף או קרע בשתל, עיוות צורת החזה עם השנים, שינויים טבעיים במבנה הגוף, שינוי של תפיסת מראה הגוף האידיאלי בעיני האישה, ועוד.

ניתוח הוצאת שתלים, או החלפתם, הינו תהליך עדין הדורש ניסיון רב, טכניקה נכונה וראייה אסתטית. לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת מנתח פלסטי מיומן ובעל ניסיון רב בתחום, אשר ידע להתאים עבורך את התהליך המדויק בהתאם לנתונים האישיים שלך וצורת החזה האידיאלית בעיניך.

ניתוח החלפת או הוצאת שתלים אצל ד"ר נמרוד פרידמן:

 • לד"ר נמרוד פרידמן – מהמומחים המובילים בישראל לכירורגיה פלסטית ואסתטית ובעל שם עולמי, נסיון רב בניתוחי החלפת או הוצאת שתלים, עם שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד.
 • תוצאות הניתוחים שביצע ד"ר נמרוד פרידמן זוכות לתצוגה ולהערכה רבה בהרצאות, פורומים וכינוסים בינלאומיים מרכזיים בכל רחבי העולם.
 • ניסיונו והידע הרב שצבר בתחום ניתוחי החזה, כמו גם נטייתו הטבעית לאומנות, מאפשרים לד"ר פרידמן להגיע לתוצאות טבעיות והרמוניות עם מבנה גופה של האשה.

 

  נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   

  החלפת שתלים והרמת חזה

  החלפת שתלים והרמת חזה. לגלריית התמונות המלאה >

  הוצאת שתלים / החלפת שתלים – המדריך המלא

  במדריך נסקור את הסיבות המרכזיות להוצאת או החלפת שתלים, אפשרויות הטיפול השונות, וכן תהליך ההחלמה. נתחיל.

  סיבות להוצאת או החלפת שתלים

  יותר ויותר נשים בוחרות להוציא, או להחליף את השתלים שבגופן. בין הסיבות הנפוצות לכך ניתן למנות:

  • השתנות גודל החזה לאורך זמן – בדרך כלל מדובר על נשים שהשתלים נמצאים בגופן כבר תקופת זמן ארוכה. מאחר וגוף האשה משתנה עם השנים, ייתכן מצב שבו השתלים שהתאימו לאשה כשהיתה צעירה כבר אינם מתאימים לה. למשל – נשים שעברו הריונות, או עלו במשקל וחוו הגדלה טבעית של השדיים. כעת, בתוספת השתלים, גודל השדיים הנוכחי גדול וכבד מדי, וכבר אינו פרופורציונלי לגוף.
  • צניחת חזה – מצבים בהם החזה נפל עם השנים, ונוצר הצורך בניתוח להרמת חזה.
  • שינוי בתפיסת עולמה של המטופלת – לא תמיד מודל היופי שהתאים לנו בשנות ה – 20 לחיינו עדיין מתאים לנו גם בשנות ה – 40. נשים רבות פונות לניתוח פשוט כי טעמן ותפיסת עולמן השתנו במרוצת השנים.
  • שינויים במגמה הכלל עולמית – אם בעבר המגמה היתה חזה גדול ומראה שופע, הרי שכיום ההעדפה היא למראה פחות מוחצן.
  • חשש מנוכחות גוף זר בגוף – וביתר שאת מאז שנמצא בשנים האחרונות קשר בין סוגי שתלים מסויימים (ובעיקר בעלי מעטפת מחוספסת) להתפתחות סרטן מסוג BIA-ALCL. יחד עם זאת חשוב לציין שמדובר על מקרים נדירים, וה-FDA אינו ממליץ על הסרת שתלים כאמצעי מניעה באנשים ללא סימנים למחלה. עוד על הנושא ניתן לקרוא פה.
  • סיבוכים שונים:
   • שתל שנקרע – ככל שחולף הזמן הסיכוי שהשתל יקרע יותר גבוה. בהערכה גסה – הסיכוי של שתל להיקרע הוא כ-1% בשנה, כלומר – אחרי 10 שנים כ-10% מהשתלים יהיו קרועים, לאחר 20 שנה כ-20% יהיו קרועים וכן הלאה. סיבת הקרע של השתלים היא ברוב המקרים בלאי של החומר.
    הערה: בשתלים מהדור החדש מרבית מולקולות הסיליקון קשורות אחת לשניה, כך שהסיליקון אינו נוזל מהשתל (אם כי תיתכן דליפה מיקרוסקופית בכל סוגי השתלים). מאחר והשתל הקרוע מהדור החדש נשאר באותה הצורה והגודל, האשה הרבה פעמים לא תרגיש או תראה שיש קרע בשתל. בשל כך יש לערוך בדיקת אולטראסאונד, או MRI, מדי שנה כדי לוודא את תקינות השתל ולהחליפו במידה ונקרע.
   • התקשות קופסית – סיבוך זה אופייני בעיקר בשתלים מהדור הקודם, והוא הסיבוך השכיח ביותר בניתוח הגדלת חזה: כ- 10-20 אחוז מהמקרים לאחר 10 שנים.
    במקרים בהם הקופסית מתעבה או לוחצת על השתל, מתקבל חזה נוקשה בעל מראה ותחושה לא טבעיים. לפעמים מצב זה אף יכול לגרום לכאבים. בחלק מהמקרים המעטפת גם מסויידת כתוצאה ממשקעי סידן, דבר ההופך את ניתוח התיקון ליותר מורכב.

  ד"ר נמרוד פרידמן הוא בין המומחים המובילים בישראל לכירורגיה פלסטית ואסתטית ובעל נסיון רב בניתוחי החלפת או הוצאת שתלים.
  לפרטים נוספים, שאלות או קביעת פגישת ייעוץ אישית, אל תהססי ליצור איתנו קשר.

   

   נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >

   הוצאת שתליםהוצאת שתלים. לגלריית התמונות המלאה >

   הוצאת או החלפת שתלים – תכנית הטיפול

   תכנית הטיפול נבנית על ידי הכירורג הפלסטי בהתאם לסיבת הניתוח, נתוניה האישיים של האישה והעדפותיה.

   סוגי ניתוחי הוצאת / החלפת שתלים שכיחים:

   • הוצאת שתלים
    במקרים בהם החזה גדל במרוצת הזמן ניתן לבצע ניתוח להוצאת שתלים, כאשר הרקמה הטבעית שהתווספה לחזה תספק בצורה טבעית את הגודל והנפח הרצויים.
    בחלק מהמקרים יש צורך לשלב את הוצאת השתלים עם הרמת חזה. במקרים של צניחה קלה ניתן במקרים מסויימים לבצע הרמה פנימית, ללא צלקות נוספות למעט הצלקות הקיימות מהניתוח הראשון. במקרים של צניחה משמעותית יש צורך להסיר עודפי עור, ואז מתווספת צלקת עדינה מסביב לעטרה, וצלקת נוספת היורדת מקו הפטמה התחתון.
   • הוצאת שתלים והזרקת שומן עצמי
    מי שמעוניינת בתוספת מלאות מתונה ועיצוב השד ללא שתלים, יכולה לבחור בשילוב של הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי לאחר הוצאת השתלים. היתרונות ברורים – ללא שימוש בשתל אנו מונעים מראש את כל הסיבוכים הקשורים לשתל עצמו ונהנים מתוצאה בעלת מראה טבעי יותר.
   • החלפת שתלים
    במקרה שהרקמה הטבעית אינה מספיקה, והאשה אינה מעוניינת לחזור למצבה טרם הניתוח הראשון, ניתן להחליף את השתלים לשתלים מהדור החדש. צורת ונפח השתלים החדשים יותאמו למצב השדיים הנוכחי, מבנה גופה, והעדפותיה של האשה.
    בין יתרונות הדור המתקדם של השתלים:
   • סיליקון ג'ל מתקדם יותר שנותן שד רך יותר למגע, ובעל מראה ותנועה טבעיים יותר.
   • מעטפת השתלים מהדור החדש היא במרקם המותאם יותר לביולוגיה שלנו ולגודל התאים בגוף. כתוצאה מכך התגובה של הגוף לשתל נמוכה יותר, ושכיחות סיבוכים שונים, כמו התקשות או הצטברות נוזלים סביב השתל, נמוכה משמעותית.
   • החלפת שתלים בשילוב הרמת חזה
    במידה וקיימת צניחה של השד, נבצע בניתוח גם פרוצדורה של הרמת חזה, תוך החלפת השתל למידה מתאימה (או לחילופין, שימוש בהזרקת שומן עצמי).
   • החלפת שתלים בשילוב תיקון חוסר סימטריה בשדיים
    לפעמים מתהווה חוסר סימטריה בשדיים במרוצת השנים, ואז במהלך הניתוח ניתן לתקן גם אותה.

   משך ומורכבות הניתוח

   משך זמן הניתוח להוצאת או החלפת שתלים נגזר ממורכבות ההליך, והטווח הוא רחב מאוד. כך למשל ניתוח להסרת שתלים בלבד עשוי לערוך בסביבות השעה. לחילופין – ניתוח מורכב יותר להחלפת שתלים, בשילוב של תיקון קופסית, הרמה ועיצוב מחדש של החזה, יכול להימשך גם 5 שעות ויותר.

   בין הגורמים המשפיעים על מורכבות הניתוח ניתן למנות:

   • מצב השתלים – במידה והשתלים קרועים הניתוח מורכב יותר, שכן יש לבצע ניקוי של שאריות הסיליקון במקום (בשתלים מהדור החדש התהליך לרוב פשוט יותר מאחר ומרבית הסיליקון ניתנת להוצאה כגוש אחד).
   • מצב הקופסית– קופסית קיימת תמיד כתגובה טבעית של הגוף לשתלים. הגורם המכריע הוא מצב הקופסית – האם היא דקה ועדינה (נראית כמו יריעת ניילון שקופה ועדינה), או עבה ונוקשה. לרוב, רק במהלך הניתוח עצמו ניתן לגלות מה מצב הקופסית בפועל, ומהלך הניתוח נקבע בזמן אמת בהתאם לממצאים.
    במקרה של מעטפת עדינה ודקה ניתן להשאיר את המעטפת, ולעתים אף למקם את השתלים החדשים באותו כיס. במקרים אלו הניתוח קצר, וההחלמה ממנו קלה יותר.
    בהקשר הזה חשוב להדגיש כי כל המחקרים הרפואיים עד כה מראים שאין צורך להוציא קופסית דקה ועדינה – אלא להיפך, אין כל סכנה בהשארת הקופסית, בעוד שהוצאתה ללא צורך עלולה להסתכם בסיבוכים משמעותיים.
    לעומת זאת, אם בניתוח רואים שקיימת קופסית גסה, עבה או מסויידת, יש מקום להוציא את המעטפת כולה. חשוב לציין שמעטפת עבה ונוקשה קל יותר להפריד מהרקמות מסביב והתהליך בטוח יותר.
    הוצאת הקופסית עצמה היא תהליך עדין ומורכב המצריך מיומנות רבה ולוקח זמן. כתוצאה מכך הניתוח וההחלמה ארוכים יותר ולרוב יש צורך בשימוש בנקזים למשך מספר ימים לאחר הניתוח.
   • החלפת השתלים או הוצאתם בלבד – החלפת שתלים, מטבע הדברים, מאריכה את משך הניתוח לעומת הוצאת השתלים בלבד.
   • פרוצדורות נוספות – מורכבות ומשך הניתוח משתנה, במידה והניתוח משולב עם פרוצדורות נוספות לעיצוב החזה מעבר להוצאת או החלפת השתל, כגון: הרמת חזה, הקטנת חזה, עיצוב פטמות, תיקון א-סימטריה, ועוד.

   לסיכום – משך הניתוח תלוי מאוד במאפייני הבעיה. במצב פשוט יחסית של החלפת שתלים תקינים עם קופסית תקינה, משך הניתוח יכול להיות קרוב לניתוח של הגדלת חזה בלבד. אבל אם מדובר על ניתוח מורכב יותר, כפי שפירטנו למעלה, יכולים להגיע לניתוח ממושך פי 2 או 3 מהניתוח הראשון, והעלויות בהתאם.

   מאחר ובניתוחי תיקון לא תמיד ניתן לדעת מראש את מצבה המדויק של הקופסית, חשוב לבחור במנתח פלסטי בעל נסיון רב, שיודע לראות ולהבין מה צפוי בכל סיטואציה ולמצוא את הפתרון המיטבי תוך כדי הניתוח.

   תיאור מקרה

   נסייים בתיאור מקרה קצר – בחורה שעשתה הגדלת חזה בגיל 18 במרפאה אחרת. במרוצת הזמן החלה התדרדרות במראה החזה – השדיים נפלו בצורה מאוד משמעותית, הקופסית העוטפת את השתלים התקשתה ונוצרו לשדיים מראה ומגע לא טבעיים.

   בגיל 35, לאחר 3 ילדים, ביצע ד"ר נמרוד פרידמן ניתוח לתיקון החזה, במהלכו הוסרו השתלים והקופסיות המסויידות, הוכנסו שתלים מהדור החדש, בוצעה הרמת חזה בשיטה ייחודית ועיצוב מחדש של השד לקבלת מראה טבעי.

   זמן מה לאחר הניתוח שלחה המטופלת את ההודעה הבאה – "איזה כיף, התוצאה מושלמת אני כל יום מתרגשת מחדש, לא האמנתי שזה יכול להיות ככה אחרי מה שהיה לי, תודה ענקית".

   ד"ר נמרוד פרידמן הוא בין המומחים המובילים בישראל לכירורגיה פלסטית ואסתטית ובעל נסיון רב בניתוחי החלפת או הוצאת שתלים.
   לפרטים נוספים, שאלות או קביעת פגישת ייעוץ אישית, אל תהססי ליצור איתנו קשר.

    

    נשמח לעמוד לשירותך בטלפון או דרך טופס הפניה >