לעתים קרובות אנו מקבלים פניות מלקוחות המבקשות מאתנו "בוטוקס בשפתיים". אנו נענים בשמחה לפנייה של לקוחות אלו והן אכן יוצאות מהמרפאה בסופו של דבר לאחר הליך מוצלח של עיבוי השפתיים במראה טבעי ורענן. יחד עם זאת אף אחת ממטופלות אלו מעולם לא עברה אצלנו טיפול של בוטוקס בשפתיים מהסיבה הפשוטה – אין דבר כזה.

עיבוי שפתיים

עם השנים, כחלק מהזדקנות העור ורקמות הפנים, נפח השפתיים מידלדל ומקנה לנו מראה "זעוף" ו"לא מרוצה". עיבוי שפתיים הינו טיפול נפוץ בשגרת טיפולי האנטיאייג'ינג הבאים להילחם בסימני הגיל ולהפחית שנים רבות ממראה המטופל/ת.

מה בין חומצה היאלורונית ובוטוקס

בארסנל "כלי הנשק" של המנתח הפלסטי, בבואו להילחם בסימני הגיל באמצעים לא פולשניים, ישנם שני כלים רבי עוצמה: חומצה היאלורונית ובוטוקס.
מטופלות רבות נוטות לבלבל בין השניים וזה בהחלט מובן שכן מטרתם בסופו של דבר זהה- להילחם בסימני הגיל ולהצעיר את מראה המטופלת, אולם אופן פעולתם שונה לחלוטין.
הבוטוקס והחומצה ההילארונית אינם יכולים להחליף זה את זה, כי אם משלימים אחד את השני כחלק מטיפול משולב המביא לתוצאות מירביות.

מלחמת חורמה בקמטי ההבעה

הטיפול באמצעות הזרקת הבוטוקס הינו למטרות העלמה/ טשטוש קמטי הבעה בפנים. הבוטוקס פועל ע"י הרפיית השרירים הגורמים להופעת הקמטים ובכך הוא מטפל לא רק בקמטים עצמם אלא גם בגורם להופעתם ובכך יש לו גם אפקט מניעתי. הטיפול בבוטוקס יעיל בעיקר בטיפול בקמטי הבעה באיזורי המצח ובין הגבות, ובטיפול בחריצים שמעל ומתחת לשפתיים הידועים גם בשם קמטי עישון (וזאת לרוב בשילוב עם חומרי מילוי).

חומרי מילוי

חומרי המילוי, ובראשם החומצה ההיאלורונית, באים להחזיר לפנים את הנפח שאבד להם במרוצת השנים ובכך להשיב להם מראה רענן וצעיר יותר. חומצה היאלורונית משמשת למילוי הנפח במקומות בהם סימני הגיל הובילו להידלדלות הרקמות, בעיקר באזורים שמתחת לעיניים, בלחיים וגם כמובן בשפתיים.

חזרה למילוי שפתיים

עיבוי השפתיים, כמובן באופן המקנה מראה טבעי ופרופורציונלי לפנים, הינו כלי רב עוצמה במלחמה בסימני הגיל ונעשה לרוב כחלק מטיפול אנטי אייג'ינג מקיף לפנים. עיבוי השפתיים נעשה באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים, ולא באמצעות הזרקת בוטוקס לשפתיים (שכן בוטוקס, כאמור, בא להילחם בקמטי הבעה ולא להחזיר נפח לרקמות).
בסופו של דבר למטופלת עצמה התוצאה הסופית היא החשובה – מראה שפתיים רענן ומלא במראה טבעי.

למדריך המלא להזרקת חומצה היאלורונית