דמיינו את עצמכם ללא טלפונים סלולאריים. ללא אינטרנט. ללא מחשב. העולם שלנו מתקדם בקצב מהיר ואנו מתרגלים ומתאימים את עצמינו לקצב, ומתחדשים יחד אתו כל הזמן. ברפואה הפלסטית-אסתטית זה בדיוק אותו הדבר. אם מסתכלים לאחור, אל העבר, נזכרים כי כל שינוי אסתטי היה צריך להיערך בחדר הניתוח. אך כיום, הקדמה הטכנולוגית הביאה לעולמינו את הטיפולים האסתטייים. מי זוכר מה היה פעם?!

מהו ההבדל בין ניתוחים פלסטיים לטיפולים אסתטיים?

ד"ר נמרוד פרידמן: "ניתוחים פלסטיים, כשמם כן הם, הם הליכים המתבצעים בחדר ניתוח, תחת סכין מנתחים, בהרדמה (מקומית או כללית, תלוי בסוג הניתוח). לעומתם, הטיפולים האסתטיים אינם פולשניים. הם טיפולים שלרב מתבצעים במרפאה לכירורגיה פלסטית, ללא תחושת כאב כמעט, ללא תופעות לוואי ובמספר טיפולים בודדים (שוב, תלוי בסוג הטיפול).

סוד הטיפולים האסתטיים

למדריך המלא אודות טיפולים אסתטיים

אילו טיפולים נכללים בתחום הטיפולים האסתטיים?

"כיום ישנו פתרון לאזורים רבים בגוף בתחום האסתטי" מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, "וישנם טיפולים אסתטיים לגברים, כך שגם הם יכולים ליהנות מהקדמה ומהטכנולוגיה החדישה.

הטיפולים האסתטיים הנפוצים והפופולאריים ביותר כיום, הם הזרקות הבוטוקס וחומרי המילוי. ההזרקות מעניקות נפח במקומות בהן אבד עם השנים, ומסייעות במילוי קמטים, קמטוטים ופגעי זמן באזור הפנים.

הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי נותנות מענה מהיר, יעיל וזמין לאלו שבעבר היו צריכים לבצע ניתוח מתיחת פנים או ניתוח עפעפיים. הטיפולים מסייעים לדחות ניתוחים אלה ולעתים אף לוותר עליהם. טיפולים אסתטיים נוספים המתבצעים במרפאה פלסטית" מסביר ד"ר פרידמן, "הם המסת שומן, טשטוש כתמי פיגמנטציה ונימי דם, הסרת שיער ועוד, והם מתבצעים על ידי מכשור חדשני ביותר, המניב תוצאות מצוינות במינימום זמן ובמינימום כאב".

מתי ואיך נדע אם אנחנו זקוקים לניתוח פלסטי או לטיפול אסתטי?

ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, משיב: "ראשית קובעים פגישת ייעוץ. אני כרופא מומחה, בודק היטב, בוחן את הבקשה ואת המניעים, לעתים מבקש מכם להביא תמונות מהעבר כדי לבדוק את השינויים שחלו ואת תהליך הזדקנות הפנים. לאחר בדיקה ואבחון אוכל לתת מענה ברור אם ישנה אפשרות לביצוע טיפולים אסתטיים, ובמקרים מסוימים אפנה אתכם לניתוח פלסטי. יש לקחת בחשבון כי עדיין ישנם אזורים שנותרו בתחום הניתוחי בלבד, כמו לדוגמא: "ניתוחי הרמת חזה, הגדלת חזה, ניתוחי עיצוב בטן, קוביות בבטן, ניתוחי אף ועוד רבים אחרים".